1. 14365.
  türk tarihinin gördüğü en büyük milliyetçi ve türklerin tarihteki mevcudiyetini ve istiklalini en güçlü biçimde ortaya koyan kişidir.

  "Bu memleket tarihte Türktü, halde Türktür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır."

  "Bizim başka milletlerden hiçbir eksiğimiz yok. Cesuruz, zekiyiz, çalışkanız, yüksek maksatlar uğrunda ölmesini biliriz. "

  "diyarbakırlı, vanlı, erzurumlu, trakyalı hep bir soyun evlatları ve aynı cevherin damarlarıdır."

  "Ben batı milletlerini, bütün dünyanın milletlerini tanırım. Fransızları tanırım, Almanları, Rusları ve bütün dünyanın milletlerini şahsen tanırım ve bu tanışmam da harp sahalarında olmuştur, ateş altında olmuştur. Ölüm karşısında olmuştur. Yemin ederek size temin ederim ki, bizim milletimizin manevî kuvveti bütün milletlerin manevî kuvvetinin üstündedir."

  "Biz doğrudan doğruya milliyetperveriz ve Türk milliyetçisiyiz; Cumhuriyetimizin dayanağı Türk topluluğudur. Bu topluluğun fertleri ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa, o topluluğa dayanan cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur."

  "Bu dünyadan göçerek Türk milletine veda edeceklerinin çocuklarına kendinden sonra yaşayacaklara, son sözü bu olmalıdır: "Benim Türk milletine, Türk cemiyetine, Türklüğün istikbaline ait ödevlerim bitmemişti, siz onları tamamlayacaksınız. Siz de sizden sonrakilere benim sözümü tekrar ediniz."

  "Şunu da ehemmiyetle belirtmeliyim ki, yüksek bir insan cemiyet olan Türk Milleti'nin tarihî vasfı da güzel sanatları sevmek ve onda yükselmektir. Bunun içindir ki, milletimizin yüksek karakterini, yorulmaz çalışkanlığını, fıtrî zekâsını, ilme bağlılığını, güzel sanatlara sevgisini, millî birlik duygusunu mütemadiyen ve her türlü vasıta ve tedbirlerle besleyerek inkişaf ettirmek millî ülkümüzdür."

  "insaf ve merhamet dilenmekle millet işleri, devlet işleri görülemez. Milletin ve devletin şeref ve bağımsızlığı korunamaz… insaf ve merhamet dilenmek gibi bir ilke yoktur. Türk milleti Türkiye’nin gelecekteki çocukları, bunu bir an akıllarından çıkarmamalıdırlar."

  "milli benliğini bulamayan milletler başka milletlerin avı olacaklardır."

  vatanseverlik ve milliyetçilik böyle olur. suriyelilerle veya başka kavimlerle at koşturmaya benzemez bu iş.
  5 -3 ... elvis presley
 2. 14366.
  normalinsan.
  3 -6 ... flemberge
 3. 14367.
  25 yaşımdayken seni anlayabildim. Umarım anlayamayalar da en kisa sürede anlar.
  4 -2 ... kontrollu insan
 4. 14368.
  tck 5816 sayılı kanun sebebi ile öyle kolay kolay eleştirisi yapılamayacak olan kişidir.

  kanunda "hakaret" mevzu bahis edilmiş olsa da, hakaretin sınırları net olmadığından eleştiriyi yorumlayacak olan savcının görüşüne göre değişir.
  yıllar boyunca, günümüz dahil, bu kanundan ötürü hapis cezası alarak içeride yatmış olan binlerce insan vardır.

  bayrak kanununda bayrağın şekli ve kullanımı net olarak belirtilmiş olsa da, bazı kesimlerce bayrak üzerine resmi konularak kullanılan kişidir. kimsenin de "bu kullanım yanlıştır" diyemediği durumdur.

  ayrıca uzun yıllar boyunca ölüm yıl dönümünde saat 09:05'de durup hazırola geçmeyen insanların suçlandığı, resim ve posterlerinin okullarda, kamu kurumlarında mecburi olarak duvarlara, makam odalarına asıldığı, ve bütün okullarda büstlerinin mecburi olarak bulundurulduğu ve korunduğu kişidir.

  kendisinden sonra gelen ismet inönü onun resmini paradan kaldırıp kendi resmini koymuş, inönü'nün siyasi nüfuzu ve baskısı yüzünden kimse sesini çıkaramamış fakat daha sonra bu adet kaldırılıp ilk dönemki gibi bütün paralarda zorunlu olarak resmi basılı olan kişidir.

  kendisi hayattayken ve kendisinden sonraki dönemde o dönemin şahitleri olan yerli ve yabancı pek çok kişi tarafından hatırat veya deneme tarzında kendisini eleştiren, yazılı tarihtekileri başka türlü ortaya koyan kitaplar yazılmış olsa da bunların yayılmasına müsade edilmemiştir. (örn: armstrong, Bozkurt; Rıza nur, hayatım ve hatıratım; Karabekir, Günlükler - hatıralar vs.)

  1919'da padişahın görevlendirmesi ve finanse etmesi ile istanbul'dan samsun'a geçmiş, 1990'lı yıllara kadar bu yolculuk gizlice binilen eski, kırık, küçük ve "pusulası bile olmayan" bandırma vapuru ile diye anlatılıp okul kitaplarında yer almışken birkaç kez tarihçiler arasında yarım ağızla dillendirilen bu "sovyet propaganda dili"ni andıran ifadeden vaz geçilerek kitaplardan çıkarılmış, doğrusu yazılmaya başlanmıştır.
  3 -9 ... sinirbaz
 5. 14369.
  kendisi bu ülkede yaşayan insanları yaratmamıştır. tanrı değildir o yüzden de kimse yaşamını kendisine borçlu değildir.
  2 -5 ... prensest
 6. 14370.
  Türkiye'de şeriat karşıtı; tüm vatandaşları din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın mahkeme önünde, okulda, sokakta, kamuda, iş yerlerinde, evlilikte, evde eşit varsayan seküler devrimleri gerçekleştirerek ışid, taliban, Hizbullah, el kaide, fetö vb. cihatçı terör örgütlerinin kurulmasını, siyasal islamın sebep olduğu mezhepçi ve dinci çatışmaları on yıllar önce engelleyen lider.

  laikliğin geçerli olmadığı, mezhepçi terörden arınmış, örnek verebileceğiniz tek bir orta doğu ülkesi bile yok.
  mustafa kemal atatürk
  1 -1 ... kiraathane keki
 7. 14371.
  Üstüninsan.
  5 -4 ... alpertunna
 8. 14373.
  Ata nasıl bir demokratik türk devleti kurduysa onca gerici,bölücü zihniyete rağmen yıkılmıyor.var olsun bağımsız,cumhuriyetçi, özgür türk devleti.
  4 -5 ... manuelman
 9. 14374.
  ata nasıl bir demokratik devlet kurduysa 1950'ye kadar tek bir seçim yapılmıyor. bıkmadınız bu palavralardan aq.
  7 -7 ... jeffrey dahmer
 10. 14375.
  adamdır bugünkü düğünde izmir marşı çalındı ve onuncu yıl marşı duygulandım.
  canımsın be mavi gözlüm seni seviyorum.
  keşke senin olduğun dönemde yaşasaydım evet.
  2 -2 ... tarkan filmindeki ahtapot