1. 14399.
    mustafa kemal atatürk
    Cumhuriyet'in onuncu yılı. Başarılı bir kutlamadır bu. Üç gün üç gece sürmüş, Cumhuriyet ilkelerinin pekişmesinde, yığınlara güven verilmesinde bir dönemeç olmuştur.
    Kutlamaları bugün de bütün detayları ve coşkusuyla anımsıyorum. Sovyetler, gönderdikleri bir heyetle kutlamalara katılmışlardı. Ankara Halkevi'nde onurlarına bir balo verilmişti. Bu baloya Mareşal Budyonyi ve Savunma Komiseri Voroşilov da katılmıştı. Bu baloda Şükrü Saraçoğlu nefis bir zeybek, Sovyet mareşalleri de kazaska oynamışlardı..
    ikinci balo Ankara Palas'ta yapılmış, buna da dönemin yüksek dereceli devlet memurları ve davetliler katılmıştı..
    Atatürk, Ziraat Bankası'nın genel müdürlük binasının holündeki geniş salonlarda da halk için eğlenceler düzenlenmesini emretmişti. Ben de Emniyet görevlisiyim. Sebati Ataman müfettiş.. Birlikte kalktık, Ziraat Bankası'ndaki eğlencelere gittik. Saat 12.00'ye doğru Ziraat Bankası'ndaki kutlama eğlenceleri tavsadı. Tam dağılıyorduk ki, "Atatürk, Ziraat Bankası'na geliyor" dediler. Bize de telefon edildi. Ben güvenlik açısından doğru olmadığını belirtirken Atatürk çıktı geldi. Kendisini genel müdür odasına buyur ettiler. Atatürk o saate kadar diğer eğlencelere katılmış, yemiş-içmiş ve buraya gelmişti. Genel müdürün odasına baktı baktı, sonra hiç unutmadığım şu sözleri söyledi :
    "Amma da lüksmüş..."
    Atatürk, tekrar odanın ihtişamını gözleriyle izledi ve odada bulunanlara dönerek konuşmasını şöyle tamamladı :
    "Ben bu banka yüzünden gadre uğrayanları çok gördüm de, adam olanı hiç görmedim.."

》 Kader Bizi Una Değil Üne itti / ÇAĞLAYANGiL'iN ANıLARı

https://www.facebook.com/...5/posts/3274198269372550/
    5 ... traveler of secret moments
  2. 14400.
    doların 9 liraya euronun 10 liraya doğru ilerlediği, koca türkiye'nin iflasın eşiğine geldiği, ülkenin ne değeri varsa araplara peşkeş çekildiği, halkın yüzde 90'ının klinik depresyonda olduğu, insanların çöpten ekmek toplayıp kafasına kafasına keyif çayı yediği şu cehennem gibi günlerde; özlem üstüne özlem duyduğum yüce ve eşsiz liderdir. mustafa'm... mustafa kemal'im...
    6 ... obsesif herif
  3. 14401.
    Halaskargazi

Evlatlarına kıyıyorlar

Halaskargazi.
    4 ... gerukfahri
  4. 14402.
    Osmanlı Devleti'ne subay olarak hizmet etmiştir.
    5 -1 ... kellim kellim layenfa
  5. 14403.
    Öyle sağlam temelli bir ülke yaratmıştır ki;
    Siyasal islamcılar 18 yıldır yiyip bitemediler.
    Sana minnettarız ulu önder...
    3 -2 ... alkolik oldum
  6. 14404.
    Diyanet işleri başkanının lanet okuduğu lider. Hala maaş alıp lüks otomobile binmektedir kendisi.
    4 -1 ... benimhalaumudumvar
  7. 14405.
    Yıllar önce ölmesine rağmen kurduğu bu ülkeyle iti köpeği halen daha ağlatan büyük lider. Yolu yolumuz yoluna başımız feda.
    3 ... vexillarius of theodopolis
  8. 14406.
    Osmanlının bir subayı olarak addetmek, sanki osmanlıyı de içine katalım da ne şiş yansın ne kebapçıların söylemidir. bu atatürkün devrimci ve bağımsız karakterine aykırıdır. aynı osmanlı hakkında fezleke hazırlayıp idam için ferman çıkarmıştır. osmanlı subayı (idi). sonrasında, bir kurucu, devrimci, aydınlanmacı bir düşün adamı ve liderdir.
    ... vittorio87
  9. 14407.
    ayet:
    ve ibrahim dedi: sizler dünya hayatında sırf aranızda bir sevgi oluşturmak için, allah'dan daha öncelik verdiğiniz putlar edindiniz. kıyamet günü bazınız bazınızı inkar edecek, bazınız bazınızı telin edecek, varacağınız yer ateş olacak ve hiç bir yardımcınız olmayacak.

https://acikkuran.com/29/25

işte atatürk sizleri böylece telin edecek.
    2 -11 ... cilveloy nanayda
  10. 14408.
    mustafa kemal atatürk
    8 -2 ... bay efendi
  11. mustafa kemal atatürk Başlığındaki Önemli Entry'ler