1. 1.
  türkiye birçok açıdan çok daha iyi durumda olurdu şu an.
  3 ... bir fincan kahve
 2. 2.
  yobaz kemalistlere kemalizmin bu olmadığını, kendisinin putlaştırılmaya gerek olmayan, hatalarıyla sevaplarıyla bir insan olduğunu anlatırdı belki.
  3 -2 ... adim sonbahar
 3. 3.
  ihtimaller üzerinden konusup kendimizi avutmamaliyiz.
  Gönül isterdi ki 20 yil 30 yil daha yasaydi.
  Allah in ona vedigi sinirli omur içersinde yapabileceği en iyi şeyleri yapmis ve gitmiştir. Hepimizin bir minnet borcu vardir.

  Ama ihtmallar üzerinden konusacagimiza biz neler yapabiliriz onu konuşmaliyiz.

  Belki erken oldu ama bize biraktigi özlü sozlerle, nutuklarla yüzyıllar boyunca yasayacak. Fikirleri asla olmeyecek.
  (bkz: atatürk ün bursa nutku)

  Kendisinin yaşaması gibi ihtimalleri düşünmek yerine fikirlerini yasatma ihtimalini dusunmemiz gerekir.

  Su bir gerçek ama, sadece devrinin degil tum devirlerin iyi lideriydi.

  Özlüyoruz orasi ayri.

  Biz değil ozletenler utansın.
  4 ... nuhtufan
 4. 4.
  Demokrasi daha gec gelirdi. Cünkù halk ondan baskasini secmek istemezdi zaten. Sübjektif bakarsak karsi da olmazdik hani.
  1 -1 ... hercool
 5. 5.
  Hem başbakan hem cumhurbaşkanı hem başkomutan olacağı için hiç darbe olmazdı, mutlak yönetim olurdu ağaç yıkmak istediği zaman kimse karşı çıkmazdı , dersim katliamını devam ettirip alevi bırakmazdı, şapka takmayanlar idam edilmeye devam edilirdi milli içkimiz ayran değil viski, bira olurdu.
  3 -5 ... fear of the zall
 6. 6.
  1958'de vefad edmiş olup 1973'te anıtkabir'e defnedilirdi.
  -2 ... boite a chaussures
 7. 7.
  Çocuklara tecavüz edenler olmazdı , adam kayırma olmazdı , emekliye zam yapıcaz diyip 1 ay yapıp 2. Ay yapmamazlık olmazdı , eğitimde gelişirdik , din sömürülmesi olmazdı spora sporcuya , sanata sanatçıya daha fazla önem veren bir ülke olurduk 20 yılda yapılabilecek en iyi şeyleri biz yapardık. Şunu da söylemek istiyorum adam 13 yıldır konuşuyor ve geldiğimiz durum bu ama Mustafa kemal Atatürk 78 yıldır susuyor ve tüm dünya hala onu konuşuyor bilmem anlatabildim mi ?
  7 -1 ... avenoir
 8. 8.
  tayyipin g.tü bunları yapmaya yemezdi. onu koyun gibi savunanlar da şimdi bir beyne sahip olurdu. ayyaş dediğiniz devlet adamının soyadı ATATÜRK, erdoğan değil. yani Türklerin atası. saygı duyun azıcık be.

  ama pardon, saygısız ve kaba reisiniz size bunları öğretiyor. saygı duymamayı, ayyaş'ı, çapulcuyu, her daim sevmediğiniz insanlara küfür etmeyi, tecavüz etmeyi, yolsuzluğu...

  hülooğğ.
  3 -1 ... psychogemini
 9. 9.
  Türkiye deki nüfusun yüzde 80ini oluşturan cahil ve gerici insanlar hem islamı daha iyi anlardi. Hem ülkemiz dünyada hatri sayılır bir ülke olurdu.
  ... kampanyaci
 10. 10.
  77 Yaşında hakkın rahmetine kavuşmuş olurdu.
  1 -1 ... telefoncu ekrem ii