1. 1.
  bu sabah başıma gelen şey. anlatmadan yapamayacağım.
  lisedeki sınıfımdaydım. karşımda duruyor bize sorular soruyordu. anlayamadığım bir şekilde onun sağ* ve karşımızda sorular soruyor bizimle konuşuyor olmasına tek şaşıran bendim. diğerleri kendi arasında gülüp konuşuyordu ben sinirlenip bakıyordum ama onlar hiç bir tepki vermiyorlardı.
  atatürk bana türkiyenin bazı bölgeleri hakkında sorular soruyor ben de bildiğim kadarıyla cevap veriyordum. sonra durup düşünmeye başladım ya bana şu anki durumu sorarsa nasıl ceva verecektim. onun o kadar yokluklara rağmen kurmayı başardığı türkiye cumhuriyetinin bu hale geldiğini insanların neredeyse türkçe yi unuttuğunu kültürümüze uzaklaştığımızı nasıl anlatacağım. sonra ağlamaya başladım. ona farkettirmemek için gözlerine* bakmamaya çalıştım. sonra ne olduğunu anlamadığım bir şekilde düştü bayıldı. onu tekrar kaybedeceğimizi düşündüm çok korktum. sonra onu kucağıma alıp doktor çağırın diye bağırmaya ve müdür yardımcısının odasına doğru koşmaya başladım. oradaki öğretmenlerde hiç bir tepki vermediler. deli olacaktım öğretmenlere bağırı oturdukları yerden kaldırdım ve onu yatırdım. sonra müdür yardımcısıyla kavga etmeye başladım.
  uyandığımda hala rüyanın etkisindeydim. * * *
  4 -2 ... lafazan
 2. 2.
  rüya tabirleri kitabında anlamını bulamayacağınız rüya çeşidi olabilir.
  4 -1 ... yandesk
 3. 3.
  memlekette olan biten bazı saçmalıklardan dolayı rüyamda bile olsa yüzümün kızaracağı olaydır..herseye rağmen en güzel rüyalardan biridir..
  (bkz: kiminin rüyası kiminin kabusu)
  2 -1 ... kemalettin şentürk
 4. 4.
  dün gece başıma gelen olaydır *. güneydoğu'da yaşanan olaylardan şikayet ediyordu ata.
  1 -1 ... chilavert
 5. 5.
  (bkz: bilinc altımizdaki ataturk)
  2 ... cavit
 6. 6.
  dün gece itibariyle ulu önderin rüyama girmesi ile gerçekleşmiş ilginç hadise.

  Zat-ı Şahaneleri mahallemize üstü açık çok eski model bir arabayla geliyorlar, ben de arabanın etrafında dolanıyorum, beni araca davet ediyorlar, sonra da o bilindik nasihatlerini veriyorlar.

  Derken uyandım.

  Hayırdır inşallah...
  3 -3 ... kizilmaske
 7. 7.
  değişik bir duygu.

  mareşal üniformasıyla karşımda, son derece bariz bir şekilde olaylara hakim olma edası ve gayreti içersinde o; paşam diye hitap eden ama kuyruğu da dik tutma çabasındaki, hatta içten içe de aşırı hürmet bekleyen ortama da bir huzursuzluk, kızgınlık besleyen ben... ama benim bu şahsiyet derdindeki halimden inceden inceye de memnun oluyor, gözlerinden okunuyor...
  2 -1 ... neretva
 8. 8.
  geçen ben de gördüm rüyamda. sen de 3 m . ben diyeyim 6 metre 52 santim boyu vardı. böyle bir Adımı çin'de diğer adımı maçin'de fizan'da. böyle omzunda maraşal sırmaları falan. etrafta şaşkın kalabalık. ne oldu atam sana böyle diyenler mi ararsın, yaşa atam sana da böylesi uzun boy yaraşır diyenler mi. sonra bir baktım, hemen önümde dört beş mettre ötemde ato başkanı sinan aygün. atam tek suçum seni sevmek diyip ata'nın paçasına sümük siliyor falan. az ötede yine ilhan selçuk ruhat mengi'yle ip atlıyorlar. sonra doğu perinçehk gelip katılıyor o gruba. üçü beraber şaşkın kalabalığa aniden molotof kokteyli atmaya başlıyorlar, ata'nın cebine de esrar koyup kaçıyorlar. perinçek kaçarken beni tanıdılar siz gidin diyor. cebinden çıkardığı bir dinamit lokumunu yemeye başlayıp açlıktan atam , baksana halimize diyor. parmağıyla da tayyip erdoğan'ı işaret edip hepsi bunun yüzünden diyor. atam kafayı erdoğan'a çevirince erdoğan kıvrak bir bilek hareketiyle sıyrılıp derin driblinglerle uzaklaşıyor. kaçarken de arada kafayı çevirip parmak işareti yapıp : seni tbmm maraşal yaptı , aslında sen haketmedin falan diyor. sonra kemal unakıtan'ı görüyorum nasılsa. atam kemal unakıtan'ı kucağına alıp : ikimizin de adı kemal, senin adın mustafa kemal unakıtan olsun diyor ! ruhat mengi ağlamaya başlıyor. ilhan mememi sıktı diyor. atam kafayı ilhan'a çevirince ilhan namaza duruyor. namazı bitirince bütün münafıklar yansın diye haykırmaya başlıyor.....

  sonra sabah saat 08:24 de kaktım. işe geç kalmıştım. koşarak uzaklaştım o rüyadan.
  6 -4 ... emekli travesti
 9. 9.
  rüyada görülenler ters çıkarmış. Bu durumda yakında rte ile karşılaşılma olasılığı güçlü muhtemel olan durumdur.
  2 -2 ... diuw
 10. 10.
  bazılarının sıçmasına neden olabilecek türde rüyadır.

  hayırlara gelsin inşaallah.
  1 -1 ... trablus