1. 1.
  bana kalırsa, belkide tek eleştirilecek yanı kürtlerle ilgili olan durumdur.görülüyor ki kürt sorunu devam etmektedir büyüyerek ve bu insanlar kendilerine göre haklıdır bazı isteklerinde. ama iş işten gecmiştir ve artık toprak verilmesi ile ilgili bir konunun bahsi bile yapılamaz! bu bir gercektir ve böyle olmalıdır.ama dedigim gibi zamanında, yaklasık 80 küsur yıl önce bazı seyler yapılsaydı onlarında bir ülkesi küçükte olsa olsaydı simdi onlar da mutlu olacaktı bizde herkeste...
  atatürk gelmiş gecmiş en büyük insanlardandır, hatta yapılmış ve sonunda basarıya ulasılmış işler acısından bakılırsa en büyüktür.keşke biraz daha dikkatli düşünseydi...
  edit:atatürk e olan sevgim ve hayranlıgım tarif edilemez büyüklüktedir.
  9 -10 ... like a_ rolling stone
 2. 2.
  yaptığı şeyler çarpıtılmadan,yalan yanlış anlatılmadan ve hakarete varmamak kaydıyla mümkün olacak eylemdir...zira kendiside bu sebepten medeni bir devlet kurmuş ve fikir özgürlüğü getirmiştir*
  4 ... tttddd
 3. 3.
  (bkz: hatasız kul olmaz).
  3 -4 ... mask
 4. 4.
  (bkz: pkk yı meşrulaştırmaya çalışmak)
  4 -1 ... palta
 5. 5.
  gazi tabiki bir insandır ve eleştirilmesi normaldir. ancak onu eleştircem diye de türkiye içinden birilerine "küçük de olsa(!)" yer vermek en hafif tabirle bölücülüktür
  4 ... mmtyvs
 6. 6.
  eleştirecek mantıklı elle tutulur gözle görülür bir sebeb bulabilecek insanların seve seve yapabileceği. fakat incir çekirdeğinden çerez olmayacağını bilmeleri gerektiğini düşündüğüm durumdur.

  ben kurulmuş laik düzenden, hazır verilmiş ama savunulması biraz eksik kalan bir sürü haktan ve daha nice yenilikten son derece memnun olduğumu belirterek bu olayın gereksiz ayrıntılarla uğraşmaktan başka bir anlama gelmedini düşünüyorum.

  eleştirmeden eleştirmeyi öğrenmenin, eleştirmeden kendini ve ne istediğini bilmenin esas sorun olması da atatürk'ü tartışmada ayrı bir boyuttur. eleştriyi kişiyi eleştirmekte tutmak da ayrı önem teşkil etmektedir. atatürk'ü eleştir ama laikliği eleştirecek sen değilsin, atatürk'ü eleştir ama cumhuriyeti ve demokratik yapıyı kişi eleştirir gibi eleştirebilecek sen değilsindir (atatürk adı altında demek istedim,yanlış anlayıp sazan olmayalım). o gibi büyük çaplı eleştiriler devletin yasama ve yürütme organları tarafından şukela bir halde yapılırken sen laiklik boktan demişsen gidip taaa bunu atatürk'e bağlamak zalaklıktır.

  yoksa, mustafa kemal atatürk'ü eleştirebilmek her birimiz için doğal bir haktır. örnek verebilirim, bence mustafa kemal atatürk ülke kurtarma yolunda cepheden cepheye o hasta hallerinde koşarak, bile bile rakısını yudumlayarak ülkeye erken veda etmiştir, iyi etmemiştir. ve diğer bir eleştirim atatürk'e, onun yobazlardan ülkeyi kurtarayım derken sanki halka çoğu aklarını bedavan dağıtıp şu hakkı da siz alın dememiş olmasıdır, böylelikle halk hazıra alışmış şimdilerde rahat batmaktadır (bu eleştiri bile durum ve koşullara göre siliniverir!)

  şimdi bu bir kaç eleştiri yasa mı çiğnedi. hayır! neden çünkü sadece eleştirildi! bok atılmadı! *
  4 -1 ... meo
 7. 7.
  hiçkimsenin haddine olmayan şeydir.
  3 -9 ... bal
 8. 8.
  insanların düşünce özgürlüğü vardır demem gerektiğini düşünürken, bu düşünceden bir kerelik vazgeçip sen kim oluyorsun da atatürk'ü eleştirebiliyorsun demem gerektiğini hissettiren eylem.
  (bkz: ataturk olmasaydi) *
  2 -2 ... fowler
 9. 9.
  türkiye'de çoğu kişinin yapma hakkının bulunmadığı eylem. birşeyi eleştirmek için öncelikle hakkında fikir sahibi olunması gerektiğinden yola çıkarak zaten atatürk'ün devrimleri hakkında kafa yormayan, bildikleri ilkokulda öğretilenlerden ibaret olan insanların atatürkü eleştirebilmesi de düşünülemez.

  atatürkü eleştirmekten çok nerde hata yapıyoruz diye düşünmemiz gerekir. ama biz hala içkisinde, magazinindeyiz konunun o da ayrı bi mevzu.
  1 ... stormbringer
 10. 10.
  önce kırk fırın ekmek yemek..
  2 -1 ... burax