bugün

kimi salaklara göre imanın yedinci şartı.

secdeye de yunan bayrağı koyardı bu alimler. allah akıl fikir versin.
siktir olup bu memleketten gitmesi gereken kişilerin içinde bulundukları psikolojik durum.
aşmış hainler için;
(bkz: atatürk ten nefret etmek)
şu anki kimliğini kime borçlu olduğunu bilmeyen cahildir.

edit:
bunu niye eksi oyladın cahil? atatürk olmasaydı ananı bi türk mü şaapacaktı sanıyosun?!
türk düşmanı olan insanların, ırkların sevmemesi gayet doğaldır. sonuçta türk halkı da birçok ülke liderini sevmiyor...

ha ama şu var sen dine imana laf sokmak istiyorsan bunu atatürk üstünden yapma arkadaşım, acındırma kendini, atatürk'ün sırtından kazanç elde edenler gibi olma, gülünç duruma düşme...

kimseye birilerini sevdirmek zorunda değilsiniz, ama sevdiğinizi söylediğiniz insanların sırtından prim yapmayın... o sevdiğiniz insanlar sizi görse yüzünüze tükürürdü...

ha birde salak salak tanım yerine daha bir aydınlatıcı olsa ne güzel olur...

saldırın lan alnını secdeye koyuyor bunlar, kesin düşmandırlar, örümcek kafalı hepsi...

açtınız baktınız demi?

ama bir laf var; akıl olmayınca tanımı pardon fikiri skyim... *
en dogal tercihtir, evet tercihtir.

atatürk'ü sevenlerin yaptigi hakaretleri görünce * iyiki sevmiyorum da israr etmekte fayda vardir.
atatürk'ün adam gibi anlatılmamasının , adam gibi tarih öğretilmemesinin ayıbıdır.
laikliği özümseyememenin, dine laiklik maskesi altında küfür edenlerin ayıbıdır. tabii adam sonra diyecek "laiklik dinsizlik demek; biz müslümanız. laikliği atatürk getirdi, o zaman bu adam dinsiz, ben de sevmiyorum".

imam hatip lisesinde ben atatürk'ü sevmiyorum demek ne kadar gurur verici biliyor musun? ben biliyorum.
kişisel bir seçimdir. sevmeyene neden sevmiyorsun denilemez..
mustafa kemal i tanımayan zihniyettir.
"atatürk'ü sevmiyorum, şehit dedikleri o adamları da sevmiyorum zaten onların kellelerini aldı sayın abdullah öcalan. ne de olsa bu beni kişisel tercihim. ha ayrıca annemden tiksiniyorum babamı ise sokak ortasında dövdüm."

kimilerinin ne mal olduğunu anlamak için onları güneşe tutmak lazım; atatürk var mı yok mu anlamak için. *
kisisel bir secim olup saygi duyulmalidir. ataturk'u seven bazilarinin sevmeyenlere agir laflar etmesini, ataturk'u sevmemek icin neden olarak gostermek mantiksiz ve sacmadir. seven sever, sevmeyen de sevmez.
şu ana kadar ki gözlerim sonucunda iki güruh vardır atatürk'ü sevmeyen. pkk lılar ve nurcu lar...
tarihini ve geçmişini tam manasıyla bilmeyen, düşman işgalinin ne olduğunu kavrayamayan, beyni örümceklenmiş * bünyenin davranış biçimidir.

Gerçek türk genci, atasının emanetine sahip çıkandır...

Gerçek türk genci, kuvay-i milliye ruhunu daima ruhunda yaşatandır...

Neyzen Tevfik pek iyi özetlemiş olayı... gerisi teferruattır.
şu ana kadar ki gözlemlerim sonucunda iki güruh vardır atatürk'ü seven. dolandirici lılar ve mutlu azinlik lar... demek kadar sacmadir sevmeyenleri katagorize etmek.
kemalizm'i sevmemekle karıştırılmamalıdır.
türk olmayanlar için gayet normal birşey, mesela bende ingilizleri ve fransızları top yekün hiç sevmem. ama türk olupta sevmeyenlere şu sormak lazım, eğer Atatürk olmasaydı şu anda böyle konuşabilir miydi? bu kadar rahat olabilir miydi kendi topraklarında?
atatürk'ü sevmeme durumu olup, ilginç bir durum değildir. herkes atatürk'ü sevmek zorunda değildir. kimse onu sevmiyor diye suçlanamaz, hakaret göremez. elbette ki bunun için kendine göre sebepleri, doğruları vardır.

örneğin dinine bağlı bir müslüman atatürk çok içki içtiği için onu sevmeyebilir. evet "vatan kurtarmanın yanında bunun ne önemi var?" diyenler çıkacaktır. buna cevabı olanlar da çıkarabilir. "tek başına bir ordu" değildi, ya da "ona anadoluyu harekete geçirme emrini veren başkasıydı" vs. gibi.

herkes herkesin bildiğinden fazlasını bilebilir. eksiğini de bilebilir.
herkes herkesin sevdiğini sevmek zorunda da değildir.
onu sevmeyen bunu sevdi;

(bkz: abdullah öcalan)
bunun tek nedeni atatürkten nefret ettirmek politikası olsa gerektir. toplumun değer yargılarını aksi yönde kafalarına göre yorumlayan insanların bunları atatürke isnat etmeleri sonucu ortaya çıkan durumdur.

bu ve bunun gibi çalışmalar doğrultusunda atam atam sen kalk da ben yatam esprisi dahilinde atasını sevecek bir nesil yetişmektedir. *
bakın ataturk'u severim. hemde oyle boyle degil, ailemden biriymiş gibi severim.
lakin sevmeyenlere hakaret etmem. eğer atatürk, onu sevmeyenlere hakaret edecek kadar acizleştiğimi görse, eminim yüzüme tükürürdü.
herkesin kişisel görüşüne saygı duymak lazım. bir insanı seversiniz ya da sevmezsiniz o sizin bileceğiniz iş.
son olarak, yobazlıktan şikayet edenler bağnazlık yapmasın bi zahmet.
tarihini bilmemektir.
şu atatürk yaşasa ve bu sözlüğe üye olsa 'sanane kardeşim insanların beni sevmemesini yargılamak sanamı kaldı ben diktatörmüyüm ki insanlara beni zorla beni sevdirmek istiyorsun' şeklinde entry gireceği başlık.
(bkz: ataturk u sevmek)
sınır dışı edilesi insan tiplerin yaptığı eylem..
bu kişi mustafa kemal atatürk ü sevmeme özgürlüğünü bile yine ona borçlu olduğundan onu sevmemek gibi bir yürek bozukluğuna sahip olabilir. bu kanımca psikolojik bir problem, bir hastalıktır anlayışla karşılanmalıdır, ancak saygı duymak zorundadır!
güncel Önemli Başlıklar