1. 1.
  müthiş bir insan.mütevazi,kibar,terbiyeli..
  ... blacksoul
 2. 2.
  izmit kandıranın en iyi klarnetçilerinden recep usta'nın oğlu.
  klarnetle geçen bir çocukluk çağı ardından kandıra halk evinde klarnet üzerine eğitim alır ve 13 yaşında istanbulun müzik piyasasına atılır.50 yılı aşkın bir zaman dilimini onlarca plak ve 20'den fazla kaset sığdırır.yaklaşık 20 yıl boyunca trt'deki bayram sabahı programını sürdürür.safiye ayla,zeki müren,müzeyyen senar'a eşlik eden hep odur.

  1959'da ise saray sinemasına caz müziğinin efsane ismi louis armstrong türkiyede ilk ve son olacak olan o konserini vermek üzere geldiğinde türkiye'de ona eşlik edebilecek klarnet ustası yine mustafa kandıralı'dan başkası değildir.o akşam birlikte gerçekleştirdikleri "session"ı kimse unutamaz.

  yeni albüm de çıkarmıştır kandıralı, ama kim ne kadar bilmektedir,
  ne kadar ilgilenmektedir?
  doğruya ismail yk'nın konseri daha mühimdir,
  yeliz yeşilmen vardır bide izlenecek...
  4 ... şakayık
 3. 3.
  hak ettiklerini türkiye'de görememiş pek çok sanatçıdan biri.
  1 ... yasakani
 4. 4.
  virtüözitenin kelime anlamını tam olarak bulduğu,değeri bilinmeyen nice büyük müzisyenden biri.harika insan,üstad.
  1 ... zamazingo
 5. 5.
  time dergisi aylik yazisinda mustafa kandıralı tam bi müzisyendir demiştir.ayrica babamin yakin arkadaşi ayiptir solemesi
  2 ... durzupasa
 6. 6.
  ustaların ustası yüce insan. klarneti dile getiren şahsiyet. son kasedinde iki çeşmelik romanı ve haydar haydar yorumuyla dinleyeni mest ediyor. hüsnü şenlendirici de kendisinden üstadım diye bahsetmişti bir konuşmasında.
  1 ... relax
 7. 7.
  amerikada louis armstrongla sahne alan kandıra'lı klarnet üstadı. evinden kaçmış zamanında klarnet sevdası sebebiyle. efendim ayrıca şu anda kalp rahatsızlığı yüzünden klarnet üflemesi yasakmış.
  1 ... bob marley faruk
 8. 8.
  (bkz: klarnetle öpüşen adam)
  1 -1 ... zargana
 9. 9.
  hayatı adeta bir yaşam mücadelesi olan, hastalıkları ve yaşı itibariyle artık canlı yayınlarda çalacak durumda olmayan ve playback yapan sanatçı.
  1 ... arude50
 10. 10.
  klarnette ülkemizde gelmiş geçmiş en büyük isimdir.
  1 ... kobrullah