bugün

müthiş bir insan.mütevazi,kibar,terbiyeli..
izmit kandıranın en iyi klarnetçilerinden recep usta'nın oğlu.
klarnetle geçen bir çocukluk çağı ardından kandıra halk evinde klarnet üzerine eğitim alır ve 13 yaşında istanbulun müzik piyasasına atılır.50 yılı aşkın bir zaman dilimini onlarca plak ve 20'den fazla kaset sığdırır.yaklaşık 20 yıl boyunca trt'deki bayram sabahı programını sürdürür.safiye ayla,zeki müren,müzeyyen senar'a eşlik eden hep odur.

1959'da ise saray sinemasına caz müziğinin efsane ismi louis armstrong türkiyede ilk ve son olacak olan o konserini vermek üzere geldiğinde türkiye'de ona eşlik edebilecek klarnet ustası yine mustafa kandıralı'dan başkası değildir.o akşam birlikte gerçekleştirdikleri "session"ı kimse unutamaz.

yeni albüm de çıkarmıştır kandıralı, ama kim ne kadar bilmektedir,
ne kadar ilgilenmektedir?
doğruya ismail yk'nın konseri daha mühimdir,
yeliz yeşilmen vardır bide izlenecek...
hak ettiklerini türkiye'de görememiş pek çok sanatçıdan biri.
virtüözitenin kelime anlamını tam olarak bulduğu,değeri bilinmeyen nice büyük müzisyenden biri.harika insan,üstad.
time dergisi aylik yazisinda mustafa kandıralı tam bi müzisyendir demiştir.ayrica babamin yakin arkadaşi ayiptir solemesi
ustaların ustası yüce insan. klarneti dile getiren şahsiyet. son kasedinde iki çeşmelik romanı ve haydar haydar yorumuyla dinleyeni mest ediyor. hüsnü şenlendirici de kendisinden üstadım diye bahsetmişti bir konuşmasında.
amerikada louis armstrongla sahne alan kandıra'lı klarnet üstadı. evinden kaçmış zamanında klarnet sevdası sebebiyle. efendim ayrıca şu anda kalp rahatsızlığı yüzünden klarnet üflemesi yasakmış.
(bkz: klarnetle öpüşen adam)
hayatı adeta bir yaşam mücadelesi olan, hastalıkları ve yaşı itibariyle artık canlı yayınlarda çalacak durumda olmayan ve playback yapan sanatçı.
klarnette ülkemizde gelmiş geçmiş en büyük isimdir.
sanat la san-at ilişkisini çok iyi bilen sanatçı.
(bkz: HEPiMiZ HÜSNÜ ŞENLENDiRiCiYiZ) AH BE KANDIRALI USTA.. BAK NE GÜNLERE KALDIK..SENiN KLARNETiN EKMEK KAPINDI. ELiNOĞLU LiBiDO ÜFÜRÜYOR SENiN YADiGARA.
hüsnü icad oldu, klarnet bozuldu.
(bkz: üstad).
emo kid'lerin sevmediği gırnata ustası. bugün test ettim, onayladım bunu. vapurda yanıma bir adet dişi bir emo kid geldi. hüzünlü hüzünlü dışarıları seyreyledi bir süre. ben o esnada mp3 çalarımın kulaklıklarını kulağama takmakla meşguldüm. çal tuşuna basmam ile yanımdaki emo kid'in irkilmesi bir oldu. kulaklıktan gelen bahriye çiftetellisi ile kendinden geçmişti. bana pis pis baktı. eminim ki içinden "ay bu ne be? kıro mu bu? hüsnü mü ki bu? yok değil, bilmiyorum bu şarkısını. ay ne biçim şey bu, dünyam değişti, my chemical romance'ım bozuldu ya" diye geçirdiğine eminim. velhasılı kelam mustafa kandıralı jazz yapar, candır, kandır.
bir rivayete göre zamanın başbakanı helmut kohl ün adını klarnet ile çalıp, evet benim cevabı almış kişidir.
tek keilmeyle ' üstad '
seattle ' da doğsaydı beat kuşağının gözdesi olabilirdi.
(bkz: hami mandıralı)*
dinlenesi klarnetçidir. doğu-batı birleşimi dünyanın evrensel müziğini yapmaktadır.
kıymeti bilinmeyen müthiş klarnet sanatçısıdır.
uşşak taksimi ve kürdilihicazkar taksimi muhteşem olan virtüöz ötesi, yaşayan en büyük üflemeli çalgı üstadı. hakkında bu kadar az entry girilmesini hak etmemiş sanatçı. şenlendirici donla dolaşırken kandıralı kürdili hicazkar saz semaisi ile milleti ağlatıyordu.

http://www.youtube.com/watch?v=-AaZYJaTcaI
ben çocuk iken ekibi ile bayram sabahlarımızı süslüyen güzel insan, buyrun geçmişe gidelim efendim.

http://www.youtube.com/wa...yosBo&feature=related
türkiyede adı bile bilinmezken, yunanistanda tüm müzik severlerin hayranlıkla dinlediği klarnet üstadıdır. ben hüsnü şenlendirici denen zibidiyi tek geçerim ayrı.
klarnetin kralı.