bugün

Yeni din arayışında oldukları için olabilir.
Yabancı ülkedekiler dinsiz imansız kafir oldukları için sana sormamışlar.
yobaz oldukları için.
genelleme yapma falan demeyeceğim çünkü haklı. Üstte de dendiği gibi pek çok örneği de sözlükte var. Artık bu iş dinden haberi olmayan birine dini ve kitabı açıklayıp islam'a yönlendirmekten çıktı, zaten başka bir dini araştırıp ona yönelmiş insana zorla dini dayatmaya çalışmaya ve inanmayanlara sürekli laf atmaya döndü. Ben müslümanım ben bıktım sizden lan.
Çünkü genelde hiçbir alanda bilgileri olmuyor ve yapacakları bir işleri yok. Başkalarının dinine karışarak kendilerini bir halt başarmış sanıyorlar.
tebliğ ve cihat diye görev üstlenirler.

allahın dini hakim olana kadar savaşın sözünden. ilahi dayanağı olduğunu sandığı için de yaptığı her iş uygundur. yalan söyler, iftira atar, cana kıymak ister.
kendileri cenneti garantiledikleri için meydana gelmektedir. sor bak buradaki über müslüman kardeşlerimize hepsi kendi ahiretlerini çoktaaaan kurtarmışlar başkalarının ahiretini kurtarmaya çalışır olmuşlar.

tebliğ apayrı bir şey "onu yapamazsın bunu edemezsin şeriat isterük" demek apayrı bir şey. tebliğinde bazı kuralları var. karşındaki insanı zorlamayacaksın bir şeyleri zorla kabul ettirmeye çalışmayacaksın. islam sana tebliği emretmiş ise onun emrettiği şekilde yapacaksın. öyle kafana göre "herkes bize uymak zorunda" dersen tebliği de amacından saptırmış olursun. ayrıca müslümanın günümüz şartlarında ( dünyanın tamamen para üzerinden döndüğü zamanlar ) en birinci görevi "hırsızlık ve yolsuzluğa" karşı durmak. bizimkiler maşallah karşı durmayı geçtim sabahtan akşama hırsızı ve hırsızlığı savunup bunlara karşı olanlara dinsiz yaftası yapıştırıyorlar..
Aslında bununla ilgili ayette var. Geçmiş kavimlerin iyi ve kötü taraflari, ibret ve nasihat yollu anlatildiktan sonra "neyse onlar bir kavimdi geldi geçti onların yaptiklari kendilerine siz kendinize bakin". O yüzden diğer din ve inanclarla hiç ilgilenmem. Ben ne yapmışım ona bakarım.
--spoiler--
asıl gayrimüslimler neden müslümanların diniyle ilgileniyor. hayatı boyunca alnı bir kez secde görmemiş adamlar gelip ezanın diline namazın şekline karar veriyor içtihad yapıyor fetva bile veriyorlar.
--spoiler--

cunku o adamlar o ezanin okundugu ulkede yasiyor,

o ezani okuyan hocanin maasindan tut, o caminin yapim parasina kadar herseye vergisiyle ortak oluyor.

izin verde o kadar fikrini soyleme hakkida olsun.
dinsiz kitapsız kafirlerin de hidayete erip cennete girmesini istiyoruz.
cevabini bir turlu bulamadigim sorunsaldir.
sorsan, senin dinin sana, benim dinim bana derler ama milletin orucundan tut namazina,
mezhebinden tut giydigi elbiseye kadar her halta karisip durmadan rahat edemezler sozlukte orneklerini gordugumuz gibi.

neredeyse butun omrum yurt disinda, farkli ulkelerde gecti, daha bir kere bile hristiyan ulkede benim hangi dinden olduguma dair soru sorulmadi.
birak soru sorulmasini, kendin acsan bile hos karsilanmaz, insanin ozeli oldugu icin konuyu hemen kapatirlar.

siz niye boyle dedigiyle yaptigi bu kadar farkli insanlarsiniz?