1. 1.
  Yeryüzünün en adi, en aşağılık, en şerefsiz kurumudur.
  atatürk tarafından kurulmuş olan fakat kurucusunu anmayan diyanettir.

  mursi için gıyabi cenaze namazı kıldırıp camilerden sela verdiren, cuma hutbesinde mursi'yi anan, suudi kralının ölümü sonrası yas tutan diyanet, kurucusu olan mustafa kemal atatürk'ün adını neden anmaz?

  bu tip şeylere kurtuluş savaşı döneminde rastlıyoruz.

  o dönemin haninleri, mustafa sabri'ler, iskilipli atıf'lar, said molla'lar da aynı bugün diyanetin yaptıklarını yapıyordu.

  diyanet 1920'li yıllarda ingilizlere uşaklık eden şerefsizlerden farksız bir kurum haline gelmiştir.

  bizim paramızla, bizim vergilerimizle, bizim camilerimizde atatürk ve silah arkadaşlarının adının anılmaması kabul edilemez...
  32 -11 ... tengir budun
 2. 2.
  sabah akşam diyanete, dine, peygambere hakaretler edip, deizm adı altında sosyalist takılıyorsunuz, sonra diyanetten atatürk'ü anmasını bekliyorsunuz.
  11 -24 ... aybars tunga
 3. 3.
  valla vergi konusuna gelirsek benim vergim diyanete helal olsun kendi adına konuş.

  diyaneti seviyoruz.
  6 -10 ... selcukcetiner34
 4. 4.
  lan adamlar tüm gün allah yok muhammet akıl hastası inananlar gerzek diye yazıp çiziyor sonra camide niye bizi övmüyorlar diye veryansın ediyor.
  net sığır bunlar.
  edit: zaten cami cemaati götlerine tekmeyi vurarak toplumdaki karşılıklarını kendilerine ifade etmiş.
  9 -16 ... mavraci
 5. 5.
  Ben boşuna bu götlerle aynı dinden değiliz demiyorum yıllardır...

  Dinayet işleri bu heriflerden sorulur...
  5 -2 ... kralzeus
 6. 6.
  atatürk'ün dinsiz olduğunu iddia eden yukarıdaki kansızlar bir zahmet yılmaz özdil'in bugünkü yazısını okusunlar.
  https://www.sozcu.com.tr/...li-pirinc-tanesi-5308974/

  şerefsiz birkaç tane değil ki ülkede. milyonlarca.
  13 -6 ... comarlara fisildayan adam
 7. 7.
  Çünkü onları mursi kurtarmisti. Gercekten ayip.
  6 -1 ... alexdeberk
 8. 8.
  ".................lan adamlar tüm gün allah yok muhammet akıl hastası inananlar gerzek diye yazıp çiziyor sonra camide niye bizi övmüyorlar diye veryansın ediyor..........."

  evet, ayyyyynen öyle....

  sen "....allah yok muhammet akıl hastası inananlar gerzek......" diyen adamlardan vergi toplayıp o vergileri diyanete, camilere, imam maaşlarına, kuran kurslarına, ilahiyat fakültelerine aktarmakta en ufak bir sakınca görmüyorsun...

  madem öyle, "....allah yok muhammet akıl hastası inananlar gerzek......" diyen adamların kahramanını da o camilerinde anacaksın...

  ha, almanya'daki gibi din vergisi gelir, devlet diyanete sadece "ben müslümanım" diyenden topladığı vergileri aktarır, işte o zaman camilerinizde istediğinizi anıp istediğinizi anmazsınız.. ama hem bizim cebimizden geçinip hem kafanıza göre takılamazsınız..

  bak bi şey daha diyim: osmanlı sizin gibilere hayvan gözüyle bakardı.. büyük şehirlere giremezdiniz.. köpek muamelesi görürdünüz.. siz köylüleri insan yerine koyan ilk lider atatürk'tür.. ama siz köylüler atatürk'ü hiç sevmediniz. neden? çünkü alışmadık götte don durmaz.. osmanlı size tam hakkettiğiniz davranışı gösteriyordu.. atatürk ise size haketmediğinizi vermeye çalışıyordu..
  neyse ki rizeli lider atatürk'ün yaptığı yanlışları tek tek düzeltiyor.. sarayı, selatin camisi ve 17 tane özel uçağı var kendisinin..
  10 -8 ... arbutus unedo
 9. 9.
  Diyanet elbette ki o günkü zaferi sadece bir isim üzerinden değil genel olarak anıyor olmasıdır. Yani buda sonuç olarak andığını gösterir.
  Atatürkün din ve muhammed hakkındaki görüşlerini de hala arşivlerde bulunan kendi el yazısını buraya aynen aktararak gösteriyorum;
  Muhammed’in peygamberliğinin başlangıcına dair birçok eski rivayetler vardır. Bunlar artık efsanelere karışmıştır. Hakikatte peygamberin ilk söylediği Kuran ayetinin ne olduğu malum ve belki de mazbut değildir. Kuran sureleri Muhammed’e açık semada peyda olmuş bir şimşek gibi günün birinde, birdenbire bir taraftan inmiş değillerdi. "Muhammed’in söylediği sureler uzun bir devirde dini düşüncelerinin ürünü olmuştur."
  Muhammed, bu surelere birçok çalıştıktan ve incelemeler yaptıktan sonra edebi şeklini vermiştir. M. Kemal (Kaynak: Afet inan, Atatürkün El Yazmaları, 2000′e Doğru Dergisi, 8. Sayı, s 15-16.
  2 -8 ... desifreleyici
 10. 10.
  işgal kuvvetidir.
  6 -1 ... strawberry blonde