bugün

düş sokagı sakinlerinin eski elemanı.şarkı söylenmez hissedilir sözü bu adam için sölenebilir.konserlerinde agladıgı görülmüştür.
anlamsızlıklara anlam katma gibi boş bir uğraş içinde olan zatı muhteremdir. murat çelik olamadan bir hiç olacağı belliydi zaten.

ayrıldıktan sonra, bir murat çeliğin yaptığı işlere bakın birde kendisinin, ne demek istediğim daha iyi anlaşılacaktır sanırım..
çalmadığı enstrüman olmayan şarkıcı. çok kötü ama ilginç bi sesi vardır.
sesindeki enteresanlık görüntüsüne yansımış,şarkıları söylerken kendinden geçen ama insanları derinden etkileyen bir müzik adamı.
bir albumunde çekilin karanlıklar gibi şahane ama tüm arayışlarıma rağmen bulamadığım bir şarkısı olan sanatçı.
edit : buldum çok şükür.
organizasyon sebebiyle sol frameyi takip ettiğimizde acaba sözlükte yazar mı oldu diye kıllandığımız bir durumdur . eğer varsa boyle bi şey eywahlar olsun yarabbim , buraya kadarmış nidalarıyla karşılanacak bir durumdur .
bursa karacabey deki masal bar konserinde,sahneden milletin uzerine dusmus dus sokagi sakini
yelkenin gözyaşları albümü pek bilinmeyen ancak müzik adına çok şey yaratan insan.
(bkz: düşlerin ressamı)
sesi duyulduğunda tanınması en kolay şarkıcıdır. sesinden ya nefret edersiniz ya da çok seversiniz, ortası yoktur.
kendini peygember ilan ederse sasmayacagımız sarkıcı.ama dinlemiyormuyuz dinliyoruz.
sesi insanın kendisini bi garip hissetmesine neden olan iyi yorumcu.o sölemeden dinlenmez o şarkılar.
mor yelkenlerle kafayı bozmuş şarkıcıdır. iyi gitar çalmasının yanında ilginç sesinin iyi gittiği güzel şarkıları da vardır.

mesela (bkz: ağladıkça)
Dün akşam Konya Kulübe Kafedeki konserinde bulunduğum,konser ardından üniversitemizin gazetesi için ropörtaj yaptığım kendi halinde sanatçı.

Düş sokağı sakinleri dağılmasına rağmen hala düş sokağı sakini olarak bilinir.Grup kurulurken kendisi düş sokağı fikrini öne sürmüş "sakinleri" Murat Çelik tarafından eklenmiştir.Ki Murat Çelik sakin bir insandır.Murat Yılmazyıldırım ise düş sokağında hala gezinmektedir.Zaten ikisinin de ayrı müzikler yaptığını daha grup varken bile iyi bir müzik dinleyicisi olan herkesin idrak edebileceği aşikardır.

Konservatuarda Kontrbas eğitimini yarıda bırakmıştır.Oldukça iyi bir müzisyendir.Her albümündeki müzikal tat farklıdır ama albümler kendi içinde sözsel ve melodik konsepte sahiptir.Konser performansı şahanedir.Beraber çalıştığı müzisyenlerle beraber sahnede değişebilen atraksiyonlar yapmaktadır.Dünki konserinde oldum ben 'i söylerken coşmuştur.Bendir i eline aldığında dikkat edilmesi gerekir.

Aşk onun için merkezdedir.Doğaya,insana vb. olan aşkların haricinde en büyük aşkının Allah olduğunu söyler.Hep mesajlar verir bunun üzerine.Kimi insanlar tarafından poliyannacılık olarak algılansa da içtendir.

Bitki çayı uzmanıdır ayrıca.

Serbest vezin sembolik şizofreni adlı bir kitabı vardır.

Yeni albümü yakında çıkacaktır ve adı hakkında ser verip sır vermemektedir.
murat çelik'in kendini dine vermesinden beri solo çalışmalar yapıyor ancak düş sokağı sakinleri'nin düş sokağı albümünün bu iki insanı dinleyenler için çok önemli bir yeri olduğu tartışmasızdır. özgünlük nedir denirse müzikal anlamda o albümü gösterebilirim.
bazı kimseler; sevdan bir ateş sarkısını kimin soylediğini bilmeyip şarkıyı ezbere bilirler.ayrılık şarkısını ise murat kekillinin iğrenç yorumuyla dinleyip beğenirler.ama bu şarkıların murat yılmazyıldırım ve murat çelik tarafından söylendiğini kimse bilmez. tanınmazlar.belkide tanınmamak daha iyidir!hiç değise ayağa düşmez.yere yapışık doğan görünümlü şahinlerde dss çalsın istenmez.
melankoliklik akan bi sesi ve parcaları vardır. kara aşka beyaz göndermeler albümünün kapak tasarımına bayılmıştım yani.
ciddi bir kitleye sahip, daha önce murat çelik ile düş sokağı sakinleri adı altında müzik hayatını sürdüren fakat şu anda tek başına çalışan güzel bir abimizdir. konserinde bulunduğum birisidir. ayın 2 günü hindistana gittiğini duyduğum biridir.
(bkz: murat yılmazyıldırır)
her zaman yanımda olan, beni hiçbir zaman yalnız bırakmayan sevgili sevgilim.
yeni albümü çıkmıştır: sıfır derecede aşk başkadır
sesi güzel değildir evet ancak resmen şarkıları ağlayarak söyler.

Şarkı sözleri acayiptir. acı doludur. ama her zaman kendini dinletebilmektedir!

ancak murat çelik'e yaptıkları unutulmayacaktır.
düşlerimizin tutsak kahramanı..
3 yıldr dinliorum,,çoğu zaman ağlatmıştır beni.,,yaklaşık 90 şarkısını,bilirim..ama kafama takılan birşey var!hala neredeyse 1 şarkısının bile sözlerini ezberleyemedim.,.
salak olduğm zmanlara denk gelior belki de,,3 yıl be abi,bi terslik var,,
gitmem gereeeek bu şehirdennn
bir rüya oldum,,,sevdamın gergefindeeee
son konserinde kendisinden tiksinmeme sebep olan insan.
0 derecede ask baskadır albumunde oyun sarkısı muhtesemdir.