1. 1.
  zamanında balık ayhan ile de çalmış olan, türkiye'nin son dönem keman sanatçılarından biri.. my violin ismini verdiği, 2006 yapımı bir de albümü bulunmaktadır.. albümde şu parçalar yer almaktadır.. bir farid farjad mıdır? değildir, ama olmaması için de hiç sebep yoktur..

  01 - Hüzün (Acoustic)
  02 - Deniz Köpüğü
  03 - Uzaklarda
  04 - Ayrılık
  05 - Ağıt
  06 - The Sea Side Of Your Dreams
  07 - Hüzün (Ambient Mix)
  08 - The Sea Side Of Your Dreams (H20 Mix)
  09 - Balam
  10 - Evvelim Sen Oldun
  11 - Alli Garrah (Live)
  ... sciende
 2. 2.
  bugün albümünü aldığım, uzun zamandır haberdar olduğum kemancı, müzisyen. nüansları öyle yerlerde basıyor ki, içmeyen adamı içirir. yürek ameliyatı yapıyor. ben bugün 16:00'dan beri içiyorum murat sakaryalı'yla. hakkaten ellerine ve kalbine sağlık demek istediğim müzisyen. kimsenin yadırgamayacağı bir albüm yapmış.
  ... seconddimension
 3. 3.
  neşet ertaş'ın evvelim sen oldun parçasını hiç sevmediğim halde parçalamıştır. bitirmiştir. bambaşka yorumlamış gerçekten. klarinet'te hüsnü şenlendirici varsa, keman için de murat sakaryalı'dır. onu dinleyen bunu da dinlemelidir.
  1 ... seconddimension
 4. 4.
  deniz köpüğü adlı parçasın da 20 saniyelik bir bölüm vardır ki, insanı bitirir, genelde pop müzik albümlerine aranjörlük yapmıştır, pek gün yüzüne çıkmamış bir kişi, fakat hoş bir albüm yapmış devamı gelecekmi bakalım.
  ... templar
 5. 5.
  keman virtüözü. ibrahim tatlıses başta olmak üzere bir çok başarılı isimle çalışmıştır. birbirinden güzel besteleri vardır. o çalarken hislenmemek imkansız.kemanı bile ağlatan bir ustadır. romanların kralıdır. (bkz: my violin)
  1 ... kunta kinte
 6. 6.
  bu vatandaşın birde küçük bir oğlu vardı galiba oda babasının izinde. çok fena çok.
  ... hayyamatlos
 7. 7.
  (bkz: samim sakaryalı)
  ... kunta kinte
 8. 8.
  Keman virtüözü. Kemanının akorunu biraz pes yaptığı ve bu yüzden daha koyu ve içli bir ses alabildiğini söylemişliği vardır. Biraz peltek de olsa bu kemanına yansımaz. Kemanı konuşturmak deyimi Murat Sakaryalı için söylenmiş desek yanlış olmaz sanırım. Amerikalarda orkestralarla, Avrupalarda festivallerde çaldığı gibi roman mahallelerinde düğünlerde de çalmam demez. Oğlu Samim Sakaryalı da yetişmiş ve babasının oğlu olmuştur. Kemanının sesini duymayanlar için;

  https://video.uludagsozluk.com/v/keman-çalmak-60543/

  ... akinburak
 9. 9.
  viyolacıdır. Heybetli görüntüsünün yanında bir farid farjad inceliği taşır. Halk müziğine parmakları bir başka basar.
  ... korseyid
 10. 10.
  https://video.uludagsozluk.com/v/murat-sakaryalı-77255/

  ... ucan hamam bocegi