bugün

Murat dalkılıçın her türlü alacağı karşılaşmadır. Gerek şarkıları, gerek klipleri gerekse sempatikliği ve tatlılığı ile her konuda öndedir.
Bunlar bir ara sevgiliydi diyorlar, aynı boktur o zaman.
ikisi de murat. arada pek bir fark yok. ne olacakti sanki.
dalkılıç'ın daha iyi şarkıları var ama boz daha popüler nedense?
murat Boz çoluk çocuk hayranları coktur..

ama Dalkılıç daha çok büyüklere hitap eder..
murat boz, dalkılıç'tan önce çıkıp parlasa bile kariyerini acunu yalayarak, bir programın kıytırık köşesinde jüri olmayı seçerek bitirmiş yitik bir popstardır. sesi ortalamadır, beste yapamaz, dans edemez. ee ne derde dermansın ? anca hadise ingilizce şakıyınca hav are yu falan diye şirinlik kasmaya çalış üstüne onu bile becereme... yazık

murat dalkılıç ise geriden gelip enerjisiyle, yeteneğiyle, hırsıyla ve çalışkanlığıyla murat boz'un eline vermiştir. kesinlikle daha ufku açık. üstüne bir de son albümünde besteciliğe soyundu. şarkı yazmalar, hande yener'e hit şarkı paslamalar falan çok sağlam adımlarla ilerliyor.

kazanan murat dalkılıç. murat boz falan bilmem ben. ben bilmem ben bilmem ahahaha iyice fan boy.

ayrıca murat dalkılıç murat boz'u klibinde klip çocuğu olarak oynatır.
Al birini vur ötekine. Bir farkları yok.
tabi ki murat boz alır dediğim versus.

murat boz'un karşısına ancak ve ancak (bkz: gabriel macht) gelirse durup bir düşünürüm.
Tipleri benzemese de her daim karıştırırım bunları. Aynı dönem patladıkları için galiba.
murat dalkılıç daha başarılı olmasına rağmen, medya tarafından tarkanla karşılaştırılan bir şarkıcı.

dalkılıç'ın her klibi , boz'dan daha başarılı.
Koyuyumda tur at esprisine maruz kalmaları muhtemel olan sanatçıların kıyaslanmasıdır.
zıbıt: bi saniye benim de adım murat.
murat boz bu piyasada daha eski ve tecrübelidir. kendisi tarkan ve nilüfer gibi kişilerle çalışmıştır. murat dalkılıç henüz toydur.
iki popçu murat'ın versusu. çıktığı ilk günden beri çizgisini hiç bozmadığı için dalkılıç'ın boz'u gömeceği karşılaştırmadır.