bugün

gülse birsel'in eşidir. murat birsel yıllarca fetö kanalı olan bugün tv'de ana haber sunmuştur. kasım gülek'in kızı tayyibe gülek'in eski eşidir.

murat birsel 'in gülse birsel'le tek kare fotoğrafı yoktur... tamamen güç ve çıkar evliliğidir... (sabetayist ailelerin çocukları genelde (%99) kendi aralarında evlenirler, kasım gülek'in kızı tayyibe gülek'te olduğu gibi)
Gülek ailesi (bkz: kasım gülek) e damat olabilmiş biridir.
Oses türkiye izleyen kitle, gülse birsel e nasıl koca olabildiğine şaşırıyor. Tabi normal bu. Çünkü cahillik mutluluktur.
çatallı, insanı gıcık eden, tuhaf bir sesi olan kişi.
başarılı televizyoncu, iyi gazeteci, kaliteli insan.
bu aralar hiçbir yerde görmediğim, bu sebeple beni mutlu eden şahıs. yazmasam daha iyiydi sanırım. şomladım kesin.
yayına bağlanan korucuya "cesetlerin bulunduğu yere araba çıkabilir mi?" diye sormuş sözde sunucu.

hayatınd dağ görmemiş bir plaza çocuğu. her yeri uludağ sanıyor sanırım.
(bkz: anchorman)
(bkz: o değilde bir zamanlar reha muhtar vardı)
http://haber.gazetevatan....=222820&Categoryid=11
ilk gazetecilik ve köşe yazarlığı deneyimini 90'lı yıllarda (1994 veya 95 olabilir) yeni yüzyıl'da yaşamış, hatırladığım kadarıyla yüksek lisansını abd'de "savaş matematiği" üzerine yapmıştır.
sıkı bir karşıyakalıdır. eşi gülse birsel bu durumla ilgili enfes bir laf etmiş.

-karşıyaka'nın içinden adamı alırsın da, adamın içinden karşıyaka'yı alamazsın.

aynen öyle.
sunduğu son baskı programı, ilk etapta sadece ekonomiden, borsadan ,anlaşılmaz rakamlardan,adını bilmediğim büyük şirketlerin baş ekonomistleriyle yapılan uzuuuun görüşmelerden ibaret olarak zannedilse de, bir kaç programı izlendikten sonra aslında öyle olmadığı,farklı görüşlerin ortaya konulduğu ,sorunlara akılcı çözümler üretilen,(gerçekten yapılıyor)Murat Birsel'in gelen konuklarıyla muhabbete daldığı keyifli bir programdır.
bir zamanalr ntv'de yayınlanan gündemdekiler programıyla adından başarıyla söz ettiren medya mensubudur. atv ana haber'i sunması gercekten buyuk bir hata idi. henuz tam olarak amerikanlaşmayan toplumumuz böyle bir amerikanvari programı kaldıramadı. nihayetinde ali kırca'nın koltugu devralmasıyla sonuclandı. cnbc e'de yine haber sunmaktadır.

(bkz: bırak birader inat yapmayı)
şu sıralar cnbc-e kanalında son baskı isimli bir program sunmaktadır.
Belgin Doruk'un oğludur.
gülse birsel ikinci eşidir. ilk evliliğini tayyibe gülek ile yapmıştır.
K.i.T.A.P isimli deneme yazısıyla insanda hayranlık uyandıran ve şu sıralar eşinin gölgesinde kalmış insan.
bu adamı gören insanın aklına gelen tek soru var: gülse birsel gibi komik, zeki bir kadın nasıl olmuş da böylesine kazma, espri özürlüsü bir adama vurulmuş?

cevap çok basit: beni tanımıyor..

edit: kendimden tiksindim desem yeridir.
gülse birsel'in, ilk cep telefonunu çaldırdığında kendisine yenisini hediye ederek sürpriz yapmasını agzı kulaklarına vararak anlattıgı, başka bir röportajında ingiliz tarzına hayran oldugunu söylediği, her halinden salakça bir şekilde aşık olduğu gözüken eşi.
ankara üniversitesi mezunu olan anchorman.
an itibariyle bir kopyasının fox tv'de boy gösterdiği kişi. sesi aynı, tipde biraz yaşlansa benzer, program zaten aynı.
eskiden murat birsel, şimdilerde de gülse birsel'in kocası diye tanınan, kimliğine yazık olmuş kişidir.
ali sabancı ya* "lan olm nerelere sefer koyacaksınız şimdi siz" benzeri sorular soran sonrada "sen konuş ben dinliyom" diye sağa sola bakan**
(bkz: bilgi sahibi olmadan gülse birsel e sahip olmak)
ntv gibi ciddi bir televizyon kanalında karşısına devlet adamlarını alıp kahvehane tadında diyaloglar kuran, süs olsun diye getirdiği gazeteciler soru sormayınca fırça atan, çoğu cümlesi "ben amerikadayken" veya "ben teksasda okurken" diye başlayan, soru sormayı bile bilmeyen, arkadaş muhabbetinde bile söz verilmeyecek insandır.
sinir tipli anchorman,ayrıca gülse birsel in kocası.