1. 1.
  mantıklı olabilecek düşünce. ancak açık olabilecek de düşünce.

  --spoiler--
  Zaman zaman erişim engeli getirilen Twitter için Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, tartışma yaratacak bir öneride bulundu.

  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın, cuma günü iş dünyası temsilcilerinin katılımıyla düzenlediği basın toplantısına katılan Murat Ülker, burada Twitter kullanımıyla ilgili bir öneride bulundu.

  "TC KiMLiK NUMARASIYLA GiRiLSiN"

  Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar, Murat Ülker'in, Bakan Albayrak'a, "Twitter'a TC kimlik numarasıyla girilsin" önerisinde bulunduğunu aktardı.

  Murat Ülker'in, bu konuda Almanya'yı örnek gösterdiği belirtilerek, "TC kimlik numarası veya telefon numarası verilmeden hesap açılması sorumsuzluk, hatta suça azmettiriciliktir. Herkes o ortamı serbest küfür kürsüsü sanıyor" dediği ifade edildi.
  --spoiler--

  Murat bey doğru söylüyor.Delikanlı kim ? lağım faresi kim belli olsun.Bu arada vatan hainleri de turnusol kağıdı gibi açığa çıksın!

  ancak bu da bir açık!

  T.C. No ile girmek çözüm değil. Eline başkasının TC numarasını geçiren onun adına Twitter hesabı açabilir. En akıllıca çözüm Cep telefonu ile onay kodu almadan girmek mümkün olmasın hepsi bu.

  bu arada,

  Çeşitli bahanelerle abd'ye verilen kişisel bilgiler abd'ye yetmemiş anlaşılan..Murat bey boş çerçeve parasını unutmadık!..Birilerine karşı sınırsızca para saçarken garibanların lising ile teslim almadığı mal için haciz uygulamak ne ile izah edilebilir?

  bir de şu var. özel hayata müdahale ne kadar doğru?

  Türkiye adaleti , yargısı ile Alman adaleti , yargısı arasında dünyalar kadar fark var. Almanya' da Hükümeti, Bakanları, uygulamaları açıkça sorgulayabilirsiniz, açıkça tenkit edebilirsiniz. Aynı şeyleri Türkiye'de yapın bakalım ne olacak? Ertesi akşam evinizin kapısında 3 polis veya jandarma görürsünüz. Terör örgütüne yardım ve yataklık etmekten hemen içeri atılırsınız, 3 sene yargılanıp, sonunda 16 yıl hapis cezasına çarptırılırsınız.

  akıllı adım atmak lazım!!!
  7 -2 ... kuresel ikinma 2
 2. 2.
  geri zekalı önerisi..

  yasaklar ve otoriterleşme hiçbir işi olduğundan daha iyi hale getiremeyecektir..

  zamanın fethullah hocaefendi hazretlericilerinin şimdi fetö düşmanı olduklarını gösterme çabasından daha fazlası olmaz bu tarz yaklaşımlar..

  dur ünlem de koyayım!!!
  4 -3 ... artificialhuman
 3. 3.
  Mimleme politikası.
  2 ... plane of wings
 4. 4.
  aşılması kolay bir sorun. hem de çok kolay.
  1 ... atabaka
 5. 5.
  Yok daha neler dediğim deli saçması, toplumda genelevler bir ütopyadır mesela, internette bu ihtiyacı karşılıyor. Big brother"ın kıl kökümüze kadar hd görüntü sağladığı bu devirde, tuvalette bile rahat mısınız sorarım sizlere?

  Yahu bu platformlara da zincir vurulacaksa, ne yapacağız biz? Nasıl gelişecek fikirler? Somut bir adım yok ortada ama mevcut politikalarla hedeflenen amaçlar belli. Sansürü yaygınlaştırma, kimlik tespitini kolaylaştırma.
  1 -1 ... solus auctor petrus
 6. 6.
  her bokumuz ellerinde.

  bunu da alin da tam olsun.evet.
  3 ... kuresel ikinma 2
 7. 7.
  Katıldığım önermedir. Büyük kitlelere hitap eden sitelere devletin tc zorunluluğu getirmelidir. Biz yazdıklarımızın arkasındayız.
  1 -1 ... cimbomlu yazar
 8. 8.
  zaten devlet istediğini istediği zaman sosyal medyada fişliyor ya da ulaşabiliyor. gereksiz durum.
  4 ... hasmet ibriktaroglu
 9. 9.
  Mantıklı bir öneridir. sözlüğe de uygulanabilir.
  1 ... redkidin delikli golgesi
 10. 10.
  saçma sapan bir öneri.

  fişlemelerden bu ülke çok çekti, hala doymuyoruz, akıllanmıyoruz.

  ayrıca kimin ne olduğunu da çok iyi biliyoruz.
  3 ... zeki muren in got fircasi