bugün

*
galiba ve sanusam;
''benim içim seks birinci planda gelir'' diyen erkeğin, son derece içten ve samimi olaraktan hayat felsefesini dünyaya haykırması durumunu özetleyen cümledir.
aşk diye bir şeyle hiç tanışmamış ya da artık gerçekliğine inanmayan bir erkeğin hayat felsefesi olabilir cümle. ne yazıktır ki bu felsefeyi benimsemiş daha vahim vakalar da vardır, mesela beyni başka bir şeye çalışmayan tipler. onları sınıflandıramadım..
abazan olan kisilerin düsünme tarzi olmasi muhtemel, genellemeye vurulursa kadinlari asagilayici söz. *
(bkz: projektör altında bütün kadınlar güzeldir)
ve bütün erkekler yakışıklı diye devam etmesi olası önerme.
mö 45-120 yılları arasında yaşamış yunan filozofu plütarkhos a ait olan sözdür.
(bkz: gözlerimi kaparım vazifemi yaparım) felsefesini benimsemiş kişilerin olaya yaklaşım biçimidir
kese kağıdı geçirmekle alakalıdır. yunan filozofuna da hak vermek lazım, sakallı kadınlar mevcutken tek çare karanlıktır.

biz kadının olgununu, bakımlısını ve sakalsızını istiyoruz mümkünse. öyle kıllı birileri de değiliz (isteklerimizde haklıyız, ama yoldaşımın doğal tüylerine laf ettirmem)

biz,
kedim ve ben.
çoğu kaba bulur, azı seksi; almanlar en güzelini söylemiş:

"karanlıkta bütün kediler siyahtır."
kastedilen mumlar söndüğünde erkek tarafından algılanan kadının bedeni ve yaydığı enerjidir ve bu enerji tabii ki -kadının ışık altındaki güzelliği ne olursa olsun- her erkeğe güzel gelir...
(bkz: estetik cerrahi malzemesi olarak kase kağıdı)
almanlar doğru söylemiş ama türkler de kese kağıdını boş yere icad etmemiş ?!
rusların "çirkin kadın yoktur, az votka vardır" deyişine benzeyen bir başka önerme.
doğrusu;

(bkz: mumlar sondugunde butun kadinlar aynidir)
(bkz: öküz olmak)
aklın nerdeyse oranla değil beynin nerdeyse oranla düşün anonimini hatırlatan söz.
çirkin kız yoktur az vodka vardır sözünden ilham alınmıştır.
osmanlı döneminde söylenmiş olması kuvvetle ihtimal dahilinde olan söz.