bugün

2007'nin aralık ayında varlıklarını resmen ilan eden ingiltere menşeli bir folk rock grubu mumford & sons.
bir araya gelmelerinin amacı kendi sözleriyle "kendilerini çok da fazla ciddiye almadan doğru düzgün müzik yapmak."

londra'nın batısından çıka gelen ve 20'lerinin başlarında 4 adet genç adamdan oluşuyor grup: marcus mumford, country winston, ben lovett ve ted dwane.

2007'nin sonundan, ilk albümlerini çıkarttıkları ekim 2009'a kadar boş durmamışlar tabi. ingiltere yollarını arşınlayıp müziklerini dinletmişler insanlara, 3 ep ve bir single da çıkarmışlar bu sürede.
bbc'nin sound of 2009 anketinde aday gösterilmişler. ünlü dj'ler tarafından yılın en iyi şarkısı ilan edilen "little lion man" şarkısını kulaklara hediye etmişler. sonunda da tüm bu süreci sigh no more isimli ilk albümleriyle noktalayıp, "kayıtlı" müzik hayatlarını yeniden başlatmışla
(bkz: the cave)
nmenin 2010 yılının en çok satanları listesinde 9 numarada olan duygusal yakışıklılar.
bu yetenekli adamları later with jools holland'ta görmüştüm. the cave şarkılarını söylüyorlardı, o an işte çok fena aşık oldum bu gruba. sigh no more albümünü dinleye dinleye eskittim. yeni şarkılarını sabırsızlıkla bekliyorum.
koskoca uludağ sözlükte hakkında sadece 4 entry girilen ingilterenin en iyi folk rock grubu.
umarım uludağ sözlükteki herkes benim gibidir. grubu dinleyip entry girmemiş olmaktan bahsediyorum. yoksa bu girdiğim 8. entry olacak ve mumford and sons gibi kaliteli müzik yapan bir grup için üzücü bir durum.

tanım: çok şahane folk müzik yapan sempatik bir ingiliz grubudur.
"i gave you all." tek cümleyle özetlemek istedim.
(bkz: little lion man)
ilk albümleri olan "Sigh No More"dan sonra ikinci albümleri "Babel"i çıkarmış olan ingiliz folk rock grubu.
Hareketli banjo ve gitar tınılarından hoşlanıyorsanız dinlemenizi tavsiye ederim.
Coldplay ve Arcade Fire'ın da prodüktörlüğünü yapan Markus Dravs ile birlikte çalışıyorlar ve gerçekten iyi işler yaptıkları söylenebilir.
Öyle ki 5 milyon satan albüm satışlarıyla son zamanlarda Adele'den sonra ingiltere'nin en iyi müzikal ihracatlarından biri oldukları söyleniyor. Güçlü sesiyle Markus Mumford, özellikle "Broken Crown", "Hopeless Wanderer","Where are you Now", "Winter Winds" aklıma gelen ilk parçaları.
Aklıma gelmişken; karanlıkta ve bira ile çok iyi gidiyorlar.
White blank page diye bir müthiş şarkısı vardır ki nefistir...
Gayet keyiflidir şarkıları tavsiye edilir.
grammy ödüllerinden sonra dinleyicilerinin artacağı müzik grubu.
kimse bahsetmemiş. the boxer isimli şarkıları var ya, çok güzel lan.

Böyle "iç mi acıtsam", "çok tanıdık gelsem de beni bir yerden çıkaramasalar", "bir kere dinlediklerinde kim bu, şarkının adı ne gibi sorular mı sordursam" hallenmelerindedir. lay la lay. lay la layla laylay. kısmı nefis.

şarkının tınısı çok iyi, canlı versiyonu bir başka iyi. canlı dinlediğimi sanma sevgili okur. ben de youtube konser izleyicilerindenim.

bir dinle, beğenmezsen adsl kotan iade.
http://www.youtube.com/watch?v=YAl-vZsswb4

Marcus Mumford'un lay la laaay. lay la lay lay lay la laay dişiyi nefis. Çok içten lay la lay çekiyor. istanbul'da yaşasa kesin tribün lideri olur.
lover of the light adlı bir şarkıları da bulunmaktadır. şarkının kendisi kadar hazırlanan klipte mükemmeldir.
"eğlendirmek" için var olan grup.

mumford and sons- i will wait for you

https://www.youtube.com/w...mbedded&v=rGKfrgqWcv0

ben de sizin için bekliciğim gençler. ya da tokyo'ya gelirim belki (hüzünlü göz burdaydı)

http://www.mumfordandsons.com/live/
yabancı müzikten hic haz almamama rağmen, takip ettiğim mükemmel ötesi çocuklar.
dıgıdık dıgıdık şarkıları olan indie folk grubu. mtv en iyi cıkış ödülü vardı sanırsam.
hopeless wanderer klibinde üyelerinin yerinde sırasıyla**

(bkz: Ed Helms)
(bkz: will forte)
(bkz: jason sudeikis)
(bkz: jason bateman) komedi dörtlüsü esiyor. ne zaman canım sıkılsa aç izle, öyle bi şey olmuş yani.

https://www.youtube.com/watch?v=rId6PKlDXeU
(bkz: fisher and sons)
dünya capinda bazi kendilerini farkli sanan gencler arasinda overrated bir gruptur.

klasik sahilde ates etrafinda yapilan müzik yaparlar klasik gitarla.

bazi siradan insanlarsa bunu dinler. ilginctir.
i will wait gibi güzel bir şarkıya sahip grup.
nasıl ortaya çıkarıyorsunuz böyle eserleri yaa .s.sss..s.s hı nasl .s.s anltsna brz .s.s.s

müthişler.
dipnot:sahneye çıkınca çok fazla heyecanlanıyorlarmış, şarkı sözlerinin unutuyorlarmış, bide çişleri geliyormuş. yazık la biri yüzlerine su falan atsın bişey yapsın.
bu aralar ciddi şekilde I Gave You All isimli parçalarının sapığı olduğum british folk band. çok iyiler lan yani sözler, müzik, vokalin ses tonu, tarzları falan her şeyi mükemmel. brit olup kötü olan bir şey görülmemiş ama bu adamlar çok başka lan!
Kendi viskilerini çıkartmaya karar veren gruptur.
babel isimli bi şarkıları var, benim diyen grup yapamaz..

çok güzel adamlar..
süper adamlar. çok ama çok sağlam melodik tınısı var şarkılarında hep. albümlerinde neredeyse boş şarkı yok. en sevdiğim şarkısı Hopeless Wanderer, little lion man, the cave.
güncel Önemli Başlıklar