1. 1.
  ne zaman biri alevilere sataşacak olsa kuracağı cümledir mum söndü. doğruluğu gerçekliği pek bilinmez.
  3 -2 ... mumbarsever01
 2. 2.
  efsane değil realitedir. kendine yakıştıramayan bazı tipler tarafından sümenaltı edilir. BU YÖNÜYLE SÜNNiLERiN GERÇEK iSLAM BU DEĞiL SERZENiŞiNi ANDIRIR.
  2 -5 ... on birinci rezil yazar
 3. 3.
  (bkz: iftira)
  2 -1 ... usualsuspects
 4. 4.
  Alevilere atılmış adice bir iftiradır.
  5 -3 ... has kemalist
 5. 5.
  Tarihin her devrinde olduğu gibi azınlığa(?) Karşı at gözlüklü biatçıları doldurmak için uydurulmuş utanç kaynaklarından biridir.
  9 ... hancinson
 6. 6.
  Tek kelime iftiradır,
  iki kelime ile aşağılıkça bir iftiradır.
  3 ... insectoid
 7. 7.
  tarihte böyle ritüelleri olan değişik tarikatlar, sapkınlar olmuş.

  bunlarla ilgili çokça bulgu, kaynak, metin var.
  genel olarak şia'nın itibarsızlaştırılma politikaları ile birlikte bu saçmalığın belirli grupların üzerine atılması sonucu aleviler ile bağlantısı olduğu sanılan bir olay haline gelmiştir.

  saçmalık olduğunu bilmemek cahillik. bile bile insanları tahkir etmek için dillendirmek gerçek manada bir orospu çocukluğu. hatta kendi evinde elektrikler kesildiğinde annesiyle/babasıyla beraber olma potansiyeli barındıran bir vaziyet.
  4 -1 ... raduyev
 8. 8.
  mum söndü olayı doğru. hatta bunu doğu illerinde canlı canlı yaşayan ve anlatan ihtiyarlar var. ancak işin iftira tarafı bunu alevilerin yapması. aleviler değil, ali kalkancı gibi cinsel ihtiyaçları için dergah kuran sapıkların yaptığı ve uydurduğu bir şeydir mum söndü olayı.
  3 -4 ... huzuru kendi icinde bulan adam
 9. 9.
  iftira olduğu konusunda hemfikiriz lakin burada bu başlığa öfke kusup, yine bir takım dini gruplara badeleme, tecavüz gibi kanıtı olmayan iftiraların atıldığı başlıkta güzelleme yağdırırsanız kusura bakmayın samimiyetsizsiniz.
  2 -2 ... masklavi
 10. 11.
  Bunu eskiden bazi tarikatlar yapiyor olabilir fetönün boklu donunu kutsal sayan insanlar var bu ülkede.
  3 ... karton toplayan cocuk