1. .
  --spoiler--
  Asker bildirisini hazırladığı öne sürülen yazar hala sır. Ancak Akşam yazarı Serdar Turgut'un iddiası var...

  "Kesin Milliyet'ten bir yazardır"

  03 Mayıs 2007 Perşembe 11:12

  Akşam yazarı Serdar Turgut, "eğer gerçekten bir gazeteciyse bu metni yazan, o mutlaka Milliyet gazetesinden bir yazardır" iddiasında.

  Peki neden Milliyet yazarı? "Çünkü" diyor Turgut ve ekliyor; "Bir müdahale tehdidi metnini bile bu kadar ruhsuz ve lafı evirip çeviren, söyleyebilen bir yazar ancak Milliyet gazetesinde olabilir..."

  Peki kim yazmıştır? Ya da yazmamıştır? işte Turgut'un tespitleri;

  -Hıncal Uluç böyle anlamsız şeylerle uğraşmazdı herhalde.

  -Fatih Altaylı şimdi boş vakti çok olduğundan bu işe girişmiş olabilir teorik olarak. Ama o AKP’ye karşı katiyen bir şey yazmaz diye düşünüyorum.

  -Can Dündar da değildir. Çünkü metinde ağlamaklı bölümler yoktu. Duygusal değildi metin. insanı hislendirmiyordu.

  -Ertuğrul Özkök de yazmış olamaz o metni. Çünkü o kadar kötü bir yazar değil. Dahası açıklamayı o kaleme alsaydı araya Sharon Stone ile ilgili bir fikrini de sıkıştırırdı. Böylece askerin de karizmasını fena halde çizerdi.

  -Yılmaz Özdil olmaz. Çünkü o diyeceğini kısa cümlelerle, kısa yazarak anlatırdı.

  -Hasan Cemal mi yoksa diye de düşündüm bir ara ama sonra bu fikirden vazgeçtim. Çünkü o yazmış olsaydı, metinden hiçbir şey anlaşılmazdı. Sonunda bu açıklamayı bir demokrasi bildirgesi bile sananlar çıkabilirdi.

  -Engin Ardıç öyle bir yazıyı yazmış olsaydı mutlaka intihar filan ederdi utancından.

  -Bekir Coşkun ve Emin Çölaşan olabilir tabii ki... Düşündükçe aklıma isimler zorla olsa da geliyor. Ama bu ikisi had safhada olağan şüpheliler. O nedenle gerçekten onlardan birisiyse yazan, buluşun da arayışın da zevki olmaz..
  --spoiler--

  http://internethaber.com/news_detail.php?id=82796
  2 ... eşşağan ala gazuğu