bugün

Ortalama aylık 7000 tl gelirim var. Türkiye şartlarında lüks sayılabilecek bir ev ve otomobile sahibim. Kimseye tek kuruş borcumda yok. (Ev, otomobil, ihtiyaç vb. Krediler) kredi kartıda kullanmam. Buna rağmen ulan bu ayda salayım gitsin diyebildiğimi hatırlamıyorum. Çarşıya pazara bi çıkıyorsun 150-200 lira harcamadan eve dönemiyorsun. Sabah bozdurduğun çarşaf gibi 100 tlden akşam elinde birkaç lira bozukluk kalıyor.öyle lüks zevklerim harcamalarımda yok en basitinden çocuklarımı özel okula değil devlet okullarına gönderiyorum. Bu nasıl bir iyi ekonomi kardeş ben anlayamadım. Ya ben çok salağım, safım yada adamlar bizi ayakta düdüklüyor. Adamlar sıcak para ekonomisiyle çarkı döndürdüklerini zannediyor. inşaat avm yapmakla ekonomi ilerlemez, anca kendi yandaşlarınıza rant yaratmış olursunuz. Dünya çapında Bir samsung bir bosch yaratabildinmi sen onu söyle bana.
12 yılda bilmem şu kadar kilometre yol yaptım deyip milleti uyut sen. O yolları babanın hayrına yapmadın, ortada yapılması gerekli bir iş olmadan hırsızlık yapılamayacağını sende biliyorsun. Yol yapıyorum ayağına bir koyup on çaldın sen ve yandaşların.
Bu fakir ulusun dişini canına takarak bu ülkeye kazandırdığı herşeyide satıp savdın özelleştirme yalanlarıyla. E tabi Mirasyedi olmak güzel şey. Sağlık ve eğitim içler acısı bir duruma gelmiş, adalet dersen araki bulasın. Allah kimseyi adliye koridorlarına düşürmesin. Adamın, siyasi yandaşlığın varsa hırsız arsız bile olsan işler kolay. Aksi halde işin zor.
lafın kısası ey Türk milleti bu kan uykusundan uyanma vakti çoktandır geldi ve geçiyor. Rete ve Tayfasının muhteşem ekonomi yalanları 80 milyonu boçlandırdı. Anne karnındaki bebekler bile borçlu artık. Iç dış toplam 700 küsur milyar dolar borcu torunlarımız dahi çalışıp ödemek zorunda kalacak.
Donarak ölmek en zevkli ölüm çeşididir. Türk halkı bu uykudan uyanmazsan donarak Öleceksin...
merdiven altlarında kaçak iş yerlerinde, mağdenlerde, inşaatlarda, tarlalarda ortaçağ şartlarında açlık sınırı altında yaşayan ve en az dört çocuk yapıp çocuklarını okutamayan-eğitemeyen iktidara oy potansiyeli aç ve düşünemeyen insan yetiştiren yurdum insanının anlamadığı konudur, ayda 7000 tl alıp insan gibi yaşayamamak.

7000 tl aylık alan bir insanın 2 çocuğu olsa onları devlet okulunda okutur. özel okullarda ve özel dershanelerde çocuklarını okutması insan gibi yaşayıp çocuklarını yaşatması için 7000 tl aylık yetmez.
7000 tl aylık alan bir kişi çocuklarına bir gelecek olarak iyi bir eğitimden(o da, belki. eğer iki çocuk ise) başka bir şey bırakamaz.

bu sırada makarna kömür ramazan kolisi yardımı alıp eğitimsizlik sistemsizliği kurbanı çocuklarını imam hatiplere mecburen yazdıran aileler insan gibi yaşamak deyimini henüz algılayacak kapasitede değil. bu aileler ülkemizin en az %50si demektir.
güncel Önemli Başlıklar