1. 1.
  rönesans'ın yaşandığı yüzyıl.
  23 -7 ... no soporto el rap
 2. 2.
  çekimleri başlamış olan müstakbel show tv dizisi.
  hürrem sultan takıntısı olan biri olarak kaçırmadan izleyeceğim dizidir.
  hürrem sultan için türlü türlü kişiler düşünmüşsem de,konduramamışımdır. ama bu düşündüğüm isimler arasında gülçin santırcıoğlu yok idi. ve duyduğumda nasıl aklıma gelmediğine lanet etmişimdir. çünkü hürrem sultan'ı ondan iyi canlandıracak biri yoktur.
  gülçin santırcıoğlu'nu elveda rumeli'den sonra bir dizide hürrem sultan olarak görmek harika olacak gibi!
  heyecanla bekliyoruz!
  12 -4 ... ma bella
 3. 3.
  o kızıl saçlı, mavi gözlü hatun fahriye evcen sanırım. mantıksız bir iş yapmışlar eğer öyleyse.
  fahriye'den çok güzel mahidevran, nur fettahoğlundan da on numara hürrem olurdu saçları kızıla boyarsa eğer. ters yapmışlar ama neyse artık, fragman yine de güzel. izlenir bu dizi.
  bu arada selma ergeç ve merve oflaz da görünüyorlar fragmanda kısa bir süre ve ikisine de o kıyafetler ve harem kadınlığı pek yakışmış, çok güzel olmuşlar. hakikaten heyecanla bekliyorum bu diziyi.
  7 -15 ... lazko
 4. 4.
  Fragmanını gördüğümde film sandım sonra dizi olduğunu öğrendım. Senaryo moskof cariye hürremden uyarlanmış gibi. Eğer cıvıtmazlarsa güzel bir iş olacak.

  Diziyi bi yana bırakacak olursak osmanlının muhteşem yüzyılı 1453 istanbulun fethinden 1553 şehzade mustafanın katline kadar geçen süre zarfıdır. Bu süre içinde 4 padişah hüküm sürmüştür. Bunlardan fatih ve yavuz savaşçı ve sert mizaçlarıyla dikkat çekerler. Nitekim onların dönemlerinde devletin sınırlar 2 katına çıkmıştır. 2. bayezid ve kanuni ise biraz daha duygusal savaşı fazla sevmeyen karaktedirler bu yüzdem ikisi de askerler tarafından fazla sevilmemişlerdir. Zaten kanuni de oğlu mustafayı yeniçerilerden korktuğu için öldürtmüştür. Mustafa dedesi yavuz sultan Selim gibi savaşı severdi bu sayede askerlerin gönlünü fethetmişti. Kanuni de dedesi 2. Bayezidin başına gelenlerin kendi başına gelmesinden korktuğundan oğlu mustafayı öldürtmüştür ve belki de sırf bu korkusu yüzünden koca devletin kaderini mahvetmiştir. Nitekim kanuni 1566 da ölünce hürremin oğlu ayyaşlığıyla nam salmış sarı selim tahta çıkmış ve osmanlı bir daha eski muhteşem günlerine dönememiştir.
  20 -1 ... malumat furus
 5. 5.
  eğer bu dizide de kanuni sultan süleyman han,yine bir ucuz rus kırması sıradan bir cariye olan hürrem kaltağına kul köle gösterilirse,tarih yeniden bütün türk milletine yanlış yansıtılmış olacaktır.osmanlı imparatorluğu na 46 yıl padişahlık yapmış,km karelerce toprak almış bir padişahtan bahsediyoruz,herkes haddini bilsin.
  29 -10 ... cigoboss1984
 6. 6.
  tam "aaa çok ilginç bir şey galiba..." diye düşünürken halit ergenç'in sultan rolünde olduğunu görüp hayal kırıklığına uğradığım yeni başlayacak olan dizi. olmaz, o adamdan sultan multan olmaz. o anlamasız kurabağa bakışlarla ancak binbir gece'yi hatırlatıyor mesela bana. aklıma direkt o iğrenç dizi geliyor.

  ama dilerim tek kusuru halit ergenç olur. yoksa böyle ihtişamlı, zıpkın gibi, fişşek gibi başlayıp, 5. bölümü göremeden siktir olup giden dizileri çok gördük. fragman ağzını açık bırakıyor, sonra gaza gelip ilk bölümünü izliyorsun ve sövüp zaplıyorsun.
  ayrıca nebahat çehre de varmış. bak ona sevindim işte.

  bizim neyimiz eksik canım, bizim de bir the tudors'umuz olsun ama.

  aylar sonra gelen edit: ne yazık ki, janjanlı ambalaj ama fos içerikli, gereksiz bir dizi.
  23 -9 ... filozofil
 7. 7.
  show tv de gösterime girecek diziymiş yukarıdan okuduğum entrylerden öğrendiğim kadarıyla ve ayrıca halit ergenç'in de pek çok yazarı utandıracağından eminim.
  10 -2 ... arjuna
 8. 8.
  okan yalabık ve halit ergenç döktüreceklerdir eminim rollerinde.
  14 -2 ... lazko
 9. 9.
  son derece etkileyici fragmanından anladığım kadarıyla sahiden de muhteşem bir dizi olacakmış gibi görünüyor. oyuncuların da hepsi gayet başarılı seçilmiş. bakalım hayal kırıklığına uğramayız umarım.
  kendi ülkesinin oyuncularına ve onların yaptıkları işlere karşı bu kadar acımasız olmazsak diziyi daha iyi değerlendirebiliriz sanırım. bu kadar önyargılı olmanın manası ne anlamadım.
  7 -1 ... deep purple
 10. 10.
  Fragmanı güzel olan, ilker aksum, arif erkin gibi isimleri bünyesinde barındıran, her şeyden önemlisi meral okay'ın yazdığı bir senaryoya sahip olan; fakat halit ergenç isimli şahıs sebebiyle izlemeyeceğim dizi. Öyle padişah mı olur arkadaş. Adam mı bulamadınız koskoca memlekette!
  9 -3 ... duffy duck
 11. muhteşem yüzyıl Başlığındaki Önemli Entry'ler