bugün

Muhsin Yazıcıoğlu, 1954 yılında, Sivas'ın Şarkışla ilçesi Elmalı Köyü'nde doğdu. Yazıcıoğlu, ilk ve orta öğrenimini Şarkışla'da, üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde yaptı.
1968'de cemiyetçilik çalışmalarına başlayan Yazıcıoğlu, Şarkışla'da Genç Ülkücüler Hareketi'ne katıldı. Muhsin Yazıcıoğlu, üniversite eğitimi için 1972'de Ankara'ya geldikten sonra Ülkü Ocakları Genel Merkezi'nde görev yapmaya başladı; sırasıyla Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcılığı ve Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı'nda bulundu (1977-78). Yazıcıoğlu, 1978'de faaliyete geçen Ülkücü Gençlik Derneği'nin kurucu Genel Başkanı oldu.

1980 yılına kadar MHP'de Genel Başkan Müşavirliği görevinde bulunan Muhsin Yazıcıoğlu, 12 Eylül 1980'den sonra MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası'nda yargılandı. 7,5 yıl Mamak Cezaevi'nde kalan Yazıcıoğlu, bu davadan herhangi bir ceza almadı.

Yazıcıoğlu, cezaevinden çıktıktan sonra, cezaevindeki ülkücüler ve onların ailelerine yardım amacıyla kurulan Sosyal Güvenlik ve Eğitim Vakfı'nın başkanlığını yaptı.

Yazıcıoğlu, 1987'de Milliyetçi Çalışma Partisi'ne (MÇP) girdi ve Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bulundu.

20 Ekim 1991 Milletvekili Genel Seçimlerinde, Refah Partisi (RP), Milliyetçi Çalışma Partisi (MÇP) ve Islahatçı Demokrasi Partisi'nin (IDP) oluşturduğu ittifak bünyesinde milletvekili adayı olan Muhsin Yazıcıoğlu, Sivas'tan milletvekili seçildi.

Yazıcıoğlu, 7 Temmuz 1992'de, "içinde bulunduğu partinin siyasi anlayışıyla uyuşamadığı" gerekçesiyle 5 milletvekili arkadaşı ile beraber MÇP'den ayrıldı.

Muhsin Yazıcıoğlu, 29 Ocak 1993'de, MÇP'den ayrılan bir grup arkadaşı ile beraber Büyük Birlik Partisi'ni (BBP) kurdu ve partinin Genel Başkanı oldu.

24 Aralık 1995'te yapılan erken genel seçimlerinde ANAP-BBP ittifakından 20. Dönem Sivas milletvekili olarak yeniden parlamentoya giren Yazıcıoğlu, 28 Şubat 1996'da ANAP'tan istifa ederek, BBP'ye döndü.

Muhsin Yazıcıoğlu, 26 Nisan 1998'de yapılan 3. Büyük Kurultay ve 8 Ekim 2000 tarihindeki 4. Büyük Kurultay'da tekrar BBP Genel Başkanlığına seçildi.

Halen bu görevi sürdürmekte olan Muhsin Yazıcıoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

(bkz: kimkimdir net)
""""geçen hafta sakarya'da bbp genel başkanı muhsin yazıcıoğlu'na elif şafak'ın "baba ve piç" romanını soruyorlar, şöyle diyor:
"kitabın isminden de belli. kendi adını ve soyadını yazmış. avrupa'ya piç lazım. eğer piçlerle iç içeyseniz, ruhunuzda piçlik varsa avrupa sizi kucaklar. yeter ki türklüğe hakaret edin."

yazıcıoğlu'nun sözlerine büyük gazeteler yer vermedi.
muhtemelen seviye testini aşamadığından... "çoluk çocuk da okuyor. Ağzımızı bozmayalım" kaygısıyla...""""

can dündar26 eylül salı 2006 tarihli köşe yazısından.

savunduğu şey ne olursa olsun, bir insanın hele ki topluma hitap eden bir parti genel başkanının ne kadar aşşağılık bir konuşma yapacağının en iyi örneği olan bu olaya imazasını atan kişi = muhsin yazıcıoğlu
sözde, 2001 yılında partisi için verilecek devlet yardımını "şehit aileleri dayanışma derneğine" hibe edeceğini söyleyen partinin başkanı! daha sonra ne mi oldu, basın bunun ucunu bırakmadı, para partiye gelince de ne oldu muhsin bey para bağışlandı mı derneğe sorusu üzerine, sadece: "hayır" cevabı verildi! ayrıca; nakşibendilerin efsane liderleriden birinin ölümü üzerine, cenaze namazına katılmış hatta bunla da kalmayıp diğer bir nakşi lider olan mahmut osamanustaoğlu'nun sakalını öperken çekilmiş resimleri ile gazetlerimizde endam etmişitir.
hrant dink'in katili ogün samast ve azmettiren şahıs yasin hayal bbp'nin gençlik kolu niteliğindeki alp eren ocakları üyesidir. hatta yasin hayal'ın babası yasin hayal'ın defalarca alp eren ocakları tarafından arandığını belirtmiştir.burnumuza pis kokular gelmektedir. m. yazıcıoğlu ise şahısların alp eren ocaklarıyla ilişkisi olmadığını, milliyetçi bir insanın şiddete yönelemeyeceğini söylüyor.sanırım tarih bilgisi çok az çünkü tarihteki tüm linç girişimleri ve katliamlar aşırı milliyetçi ve ırkçı odakların birer ürünüdür. ayrıca bu şahıs aşırı şekilde manipülasyon yapmaktadır. katilin alp eren ile olan bağlantısını reddetmekte, o halde pelitsporla çekilmiş resmi var. Onlarda cinayetin içinde diyebilmektedir.
hayatı boyunca hep % 1 oy alan bir partinin başkanı olarak kalacak parti başkanı. zaten fazlası ona fazla gelir.
(bkz: pandora nın kutusu)
Hrant Dink cinayeti ile ilgili göze alınanlardan biriyle yanyana fotoğraflanmış, bir şeylerle ilgisi olduğunu düşündüren insan.
türkiye'nin karanlık yüzlerinden biri. bilindiği kadarıyla kendisi hem faşistlik boyutlarında zirve yaparken, bir yandan radikal islamı da desteklemektedir. geçmişte yapılmış bir takım siyasi cinayetlerde adı geçmiştir, fakat kanıtlanmış bir olayı yoktur. bugünlerde, siyasetçi kisvesi altında karanlık yüzünü tekrar ortaya çıkarmıştır.

http://www.milliyet.com.t...07/01/24/son/sontur05.asp
zamanında kurduğu bbp partisinin, özal'ın mhp'nin oylarını bölmek için gerçekleştirttiği bir oluşum olduğu söylenmiştir. partisi,ülkücülüğün islam yönü daha ağır basan bir şeklini savunur. en son olarak danıştay saldırganı ve hrant dink faillerinin bu partinin gençlik kolarına üye olduğu iddiaları vardır. dink faillerinden üniversiteli olanının, yazıcıoğlu ile trabzon gezisi sırasında çekilmiş fotoğrafı vardır.
türkiye'nin karanlık yüzlü siyasetçilerinden biri. ne yazık ki bu adamlar kirli sicillerine rağmen siyaset yapmaya devam edebiliyorlar.başka bir örnek için
(bkz: mehmet agar)
karanlıkmış yüzmüş olmayan, velakin süt dökmüş bir kediden daha zararsız olan garibanımsı bir adam. perinçek gibin bişey. mehmet ağar'ın (gerek bağlantıları gerekse örgütselliği bakımından) yanından bile geçemeyecek bir adam. komplo-kumpas işlerinden anladığını hiç sanmıyorum.
tetikci agabeyi.
18 nisan 1999 genel seçimlerinde partisinin barajı geçemesi üzerine halkın kendilerini nadasa bıraktığını, yakında güçlenip büyüyecekleri söylemesi rağmen nadas döneminin biraz daha sürecğini anlamakta zorlanan kişi.
hrant dink için şiir yazmış olan siyasetçi..önce kapısının önünü süpürsün sonra şiir yazsın.

edit:evet şiirden önce yanındaki adamlarına sahip çıkması gereken adam.
yedi buçuk yıl hapis yatmıştır. hücresinde iki buçuk yılını üç dev-gençli ile paylaşmıştır.
(bkz: hayat trajedilerle örülmüştür)
Danıştaya yapılan saldırılarla ilgili sorulara cevap olarak , " Taşeron belli müteahhit kim diyen " .. alparslan aslan da nizam ı alem ci çıkınca müteahhitin kim olduğunu herhalde , bir zahmet anlamış olan kişi...

(bkz: trajik hayatını kitap yapsın)
http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=163276
develet bahçelinin aksine hamaset milliyetçisi değildir, sağlam adamdır.
alparslan türkeş tarafından yetiştirilen ve abdullah çatlı'yı yetiştiren kişidir. ne hikmetse sonradan hem öğretmeni türkeş hem de öğrencisi çatlı ile ters düşmüştür.
yıllarca kimsenin yüzüne bakmadığı ne bir gazetede demecini okuduğumuz, ne bir televizyonda tartışma programında gördüğümüz bir kimseyken şu son dönemlerde birileri tarafından düğmeye basılmasıyla popülaritesi arttırılan, önümüzdeki seçimin meclise girecek partilerinden birisi olarak gözüken mhp'nin oylarını bölmek ve akepe'ye zemin sağlamak amacıyla kurulan bir tezgaha alet siyaset adamı. ayrıca çok sağlam ümmetçidir. türk-islam sentezini savunur, rejim için en az tayyip erdoğan kadar büyük bir tehlikedir.*
bir tek o kaldı reklamı ile bu seçimlerde meclise girmeye iyice yaklaşan dürüst kişilik.
bu kadar çok doğru söyleyenlerin kazanacağını sanmadığım siyaset adamı.
medyatik partilerin ve liderlerinin fazlasıyla yamuk olması nedeniyle onlara nazaran daha dürüst ve delikanlı olan kişi.
bir önceki seçimde "sizlere sadece ve sadece adalet vaat ediyorum" diye seçim politikasını yürüten ama pek başarılı olmayan bu seçimde daha başarılı sonuçlar alması beklenen siyasetçi.
http://www.youtube.com/watch?v=RvzInNI48P0
bir tek o kaldı..