1. 1.
  Muhsin Yazıcıoğlu, 1954 yılında, Sivas'ın Şarkışla ilçesi Elmalı Köyü'nde doğdu. Yazıcıoğlu, ilk ve orta öğrenimini Şarkışla'da, üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde yaptı.
  1968'de cemiyetçilik çalışmalarına başlayan Yazıcıoğlu, Şarkışla'da Genç Ülkücüler Hareketi'ne katıldı. Muhsin Yazıcıoğlu, üniversite eğitimi için 1972'de Ankara'ya geldikten sonra Ülkü Ocakları Genel Merkezi'nde görev yapmaya başladı; sırasıyla Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcılığı ve Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı'nda bulundu (1977-78). Yazıcıoğlu, 1978'de faaliyete geçen Ülkücü Gençlik Derneği'nin kurucu Genel Başkanı oldu.

  1980 yılına kadar MHP'de Genel Başkan Müşavirliği görevinde bulunan Muhsin Yazıcıoğlu, 12 Eylül 1980'den sonra MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası'nda yargılandı. 7,5 yıl Mamak Cezaevi'nde kalan Yazıcıoğlu, bu davadan herhangi bir ceza almadı.

  Yazıcıoğlu, cezaevinden çıktıktan sonra, cezaevindeki ülkücüler ve onların ailelerine yardım amacıyla kurulan Sosyal Güvenlik ve Eğitim Vakfı'nın başkanlığını yaptı.

  Yazıcıoğlu, 1987'de Milliyetçi Çalışma Partisi'ne (MÇP) girdi ve Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bulundu.

  20 Ekim 1991 Milletvekili Genel Seçimlerinde, Refah Partisi (RP), Milliyetçi Çalışma Partisi (MÇP) ve Islahatçı Demokrasi Partisi'nin (IDP) oluşturduğu ittifak bünyesinde milletvekili adayı olan Muhsin Yazıcıoğlu, Sivas'tan milletvekili seçildi.

  Yazıcıoğlu, 7 Temmuz 1992'de, "içinde bulunduğu partinin siyasi anlayışıyla uyuşamadığı" gerekçesiyle 5 milletvekili arkadaşı ile beraber MÇP'den ayrıldı.

  Muhsin Yazıcıoğlu, 29 Ocak 1993'de, MÇP'den ayrılan bir grup arkadaşı ile beraber Büyük Birlik Partisi'ni (BBP) kurdu ve partinin Genel Başkanı oldu.

  24 Aralık 1995'te yapılan erken genel seçimlerinde ANAP-BBP ittifakından 20. Dönem Sivas milletvekili olarak yeniden parlamentoya giren Yazıcıoğlu, 28 Şubat 1996'da ANAP'tan istifa ederek, BBP'ye döndü.

  Muhsin Yazıcıoğlu, 26 Nisan 1998'de yapılan 3. Büyük Kurultay ve 8 Ekim 2000 tarihindeki 4. Büyük Kurultay'da tekrar BBP Genel Başkanlığına seçildi.

  Halen bu görevi sürdürmekte olan Muhsin Yazıcıoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

  (bkz: kimkimdir net)
  41 -10 ... palta
 2. 2.
  """"geçen hafta sakarya'da bbp genel başkanı muhsin yazıcıoğlu'na elif şafak'ın "baba ve piç" romanını soruyorlar, şöyle diyor:
  "kitabın isminden de belli. kendi adını ve soyadını yazmış. avrupa'ya piç lazım. eğer piçlerle iç içeyseniz, ruhunuzda piçlik varsa avrupa sizi kucaklar. yeter ki türklüğe hakaret edin."

  yazıcıoğlu'nun sözlerine büyük gazeteler yer vermedi.
  muhtemelen seviye testini aşamadığından... "çoluk çocuk da okuyor. Ağzımızı bozmayalım" kaygısıyla...""""

  can dündar26 eylül salı 2006 tarihli köşe yazısından.

  savunduğu şey ne olursa olsun, bir insanın hele ki topluma hitap eden bir parti genel başkanının ne kadar aşşağılık bir konuşma yapacağının en iyi örneği olan bu olaya imazasını atan kişi = muhsin yazıcıoğlu
  30 -75 ... eylmz
 3. 3.
  sözde, 2001 yılında partisi için verilecek devlet yardımını "şehit aileleri dayanışma derneğine" hibe edeceğini söyleyen partinin başkanı! daha sonra ne mi oldu, basın bunun ucunu bırakmadı, para partiye gelince de ne oldu muhsin bey para bağışlandı mı derneğe sorusu üzerine, sadece: "hayır" cevabı verildi! ayrıca; nakşibendilerin efsane liderleriden birinin ölümü üzerine, cenaze namazına katılmış hatta bunla da kalmayıp diğer bir nakşi lider olan mahmut osamanustaoğlu'nun sakalını öperken çekilmiş resimleri ile gazetlerimizde endam etmişitir.
  23 -29 ... kerameti kendinden menkul
 4. 4.
  hrant dink'in katili ogün samast ve azmettiren şahıs yasin hayal bbp'nin gençlik kolu niteliğindeki alp eren ocakları üyesidir. hatta yasin hayal'ın babası yasin hayal'ın defalarca alp eren ocakları tarafından arandığını belirtmiştir.burnumuza pis kokular gelmektedir. m. yazıcıoğlu ise şahısların alp eren ocaklarıyla ilişkisi olmadığını, milliyetçi bir insanın şiddete yönelemeyeceğini söylüyor.sanırım tarih bilgisi çok az çünkü tarihteki tüm linç girişimleri ve katliamlar aşırı milliyetçi ve ırkçı odakların birer ürünüdür. ayrıca bu şahıs aşırı şekilde manipülasyon yapmaktadır. katilin alp eren ile olan bağlantısını reddetmekte, o halde pelitsporla çekilmiş resmi var. Onlarda cinayetin içinde diyebilmektedir.
  25 -10 ... diyonsos
 5. 5.
  hayatı boyunca hep % 1 oy alan bir partinin başkanı olarak kalacak parti başkanı. zaten fazlası ona fazla gelir.
  19 -43 ... istanbul icin efkar vakti
 6. 6.
  (bkz: pandora nın kutusu)
  5 -2 ... zargana
 7. 7.
  Hrant Dink cinayeti ile ilgili göze alınanlardan biriyle yanyana fotoğraflanmış, bir şeylerle ilgisi olduğunu düşündüren insan.
  6 -6 ... ucuncayir666
 8. 8.
  türkiye'nin karanlık yüzlerinden biri. bilindiği kadarıyla kendisi hem faşistlik boyutlarında zirve yaparken, bir yandan radikal islamı da desteklemektedir. geçmişte yapılmış bir takım siyasi cinayetlerde adı geçmiştir, fakat kanıtlanmış bir olayı yoktur. bugünlerde, siyasetçi kisvesi altında karanlık yüzünü tekrar ortaya çıkarmıştır.

  http://www.milliyet.com.t...07/01/24/son/sontur05.asp
  13 -21 ... fowler
 9. 9.
  zamanında kurduğu bbp partisinin, özal'ın mhp'nin oylarını bölmek için gerçekleştirttiği bir oluşum olduğu söylenmiştir. partisi,ülkücülüğün islam yönü daha ağır basan bir şeklini savunur. en son olarak danıştay saldırganı ve hrant dink faillerinin bu partinin gençlik kolarına üye olduğu iddiaları vardır. dink faillerinden üniversiteli olanının, yazıcıoğlu ile trabzon gezisi sırasında çekilmiş fotoğrafı vardır.
  6 -4 ... balsikeste baysungur
 10. 10.
  türkiye'nin karanlık yüzlü siyasetçilerinden biri. ne yazık ki bu adamlar kirli sicillerine rağmen siyaset yapmaya devam edebiliyorlar.başka bir örnek için
  (bkz: mehmet agar)
  16 -22 ... diyonsos
 11. muhsin yazıcıoğlu Başlığındaki Önemli Entry'ler