1. 11.
  Bu önerme ile gelen insana sorulacak bir soru vardır:
  Madem Boğaziçi mühendis yetiştiremiyor, neden 100 küsür yıldan beri bu ülkenin en iyi öğrencileri bu üniversitenin mühendislik bölümlerini tercih ediyor? ayrıca bknz: 10 numaralı entry.
  1 ... enchanter
 2. 12.
  nasıl ki beş parmağın beşi bir değil, her okulun her bölümünden mezun olanlar da bir değil. boğaziçi mühendisliklerini başarısız adledenlere, şu an iyi mevkilerde, süper kariyerleriyle hayatını sürdüren 3 arkadaşımın adres-telefonlarını verebilirim.

  odtü harika bir okul olsa da, ordan mezun olan ne kazmalar var ya da itü mühendislik çok başarılı diyenlere inat, iş bilmez niceleri var. diyeceğim o ki böyle şeylerde ön yargılı olmamak lazım. okul sadece ambalaj, önemli olan kişinin kendini yetiştirmesi...
  2 -1 ... crysania
 3. 13.
  mezun olduğu okulun kalitesine bakıldığında, türkiye'de herhangi bir diğer üniversiteden mezun mühendise kıyasla çok daha haklı olarak edindiği sıfatı taşıyabilecek kişidir. erişilemeyen ciğere mundar demek gereksizdir, durum ortadadır.
  "engineer" kelimesinin önüne "a" değil, "an" koyacak kadar da ingilizce bilir elbette.
  2 -1 ... ozz le grand
 4. 14.
  (bkz: müdendis dedin teknisyen çıktı)
  ... sadik 2 dost 1 hayat 1 olum
 5. 15.
  bir kısmı çok iyi geçinir bunların direkt benim aldığım maaşı 2'ye katlıyorlar.
  1 ... crysania
 6. 16.
  diploması varsa tabii geçineceklerdir.
  Ulan adam oraya belli bir seviyeyle girmiş, boş adam değil yani.Verilen eğitimin kalitesi ne derece iyi ya da kötü olursa olsun sonuçta oradaki kişiler aptal değil ya kendilerini geliştirebilecek kapasiteye sahiplerdir.
  Ha bu arada mühendis olmak isteyip de olamamış kişilerin de mühendislere bok atması ne kadar mantıklı olur orası bilinmez.
  insan kendini geliştiremedikten sonra teoriyi pratiğe dökemedikten sonra okusa ne olur okumasa ne olur.
  (bkz: üniversite amaç değil araçtır)
  O yüzden x üniversiteymiş y üniversiteymiş yalan...*
  ... blackhole
 7. 17.
  (bkz: takım tutar gibi üniversite okumak)
  ... uurtskn
 8. 18.
  sonuna kadar mühendisim diye geçinmeye hakkı olan kişilerdir. uzanılamayan ciğere yine atılan bok söz konusu bu entry de. isterseniz açın bakın hemen her mühendislikte en yakın rakibi odtüye 8 10 puan fark atıyor öss kapanış puanında. efendim sebepleri tartışılır, verdiği eğitim tartışılır. ancak unutmayınız o boğaziçi hem sayısalda hem sözelde hem eşit ağırlıkta ilk 500 den en çok öğrenci alan okuldur. yoksa sizler o puanı yapacak olsaydınız gitmez miydiniz boğaziçine. bal gib ide giderdiniz arkanıza bakmadan. sonra da der miydiniz burda herşey teori pratik yok boğaziçi mühendisinden bi bok olmaz diye. hayır demezdiniz size imrenecek olan diğer üniversite öğrencileri bugün siizn yaptığınız eleştiriyi size yaparlardı. şunu da belirtmek gerek,eğitimin şeklinin bir önemi yok, boğaziçini kazanan adam zaten bir potansiyel sahibidir. kendini geliştirmek isteyen de her yerde geliştirir. şimdi bana söyleyebilir msiiniz pratiğe önem veren itü den hep adam gibi mühendis çıkar diye...

  hem nedir bu boğaziçi nefreti anlamıyorum. yok boğaziçili de değilim, galatasarayda okuyorum. ama kendi okulumda da sık sık boğaziçine bok atıldığını görüyorum. yok efendim boğaziçinde aslında eğitim gs den iyi değilmiş de cartmış curtmuş. itülüsü odtülüsü de keza öyle yok efendim mühendislik eğitimi kötüymüş boğaziçinin.arkadaşım olay arz-talep meselesidir. bu okul iyi olmasa, referansları bu kadar sağlam olmasa bugün bu seviyeye gelemezlerdi.

  referans demişken arayın bir şirketi akademik bir kulup üyesi olarak ve diyin ben x üniversitesinden arıyorum ve boğaziçinden arıyorum diye hangisinde daha çok ipleneceksiniz. tutup da boğaziçinden çıkan her adam iyi bir seviyeye sahiptir denemez ki bu hiç bir üniversite için mümkün değildir ancak boğaziçi bal gibi bu ülkenin en iyi üniversitesidir....
  -2 ... ivanpenaltovski
 9. 19.
  genellemenin kralı.

  (bkz: nazar etme ne olur çalış senin de olur)**
  2 ... angelripper
 10. 20.
  en doğalını yapan boğaziçililerdir. hem de mühendislerse mühendisim diye geçinip evlerine bakacak olan boğaziçililerdir..
  ... pergamon