bugün

ben bu muhatap kelimesi neden hep istemsizce (bkz: huhatam) olarak okuyorum?
Genel olarak çok.
genelde akılca ve fikirce kendime denk bulmadıklarıma yaptığımdır. I don't muhattap.
Bilmeden yaptığım davranış.
umursamamak, o kişi yokmuş gibi davranmaktır.
Siklenmemek.
hiç küfür etmeyen, mesaj alıp atmayan, açık dahi oylamayan, kimseciklerle muhatap olmayan bir yazar oldum ben mualla, burada insan var mı yok mu?

Bırak artık felsefik takılmayı, sallanıyoruz fena mı?
Sinirli veya kırgınken yaptığım. sessizlik ve görmezden gelmek yeterince iyi bir cevap, anlayana.
ergen kızların muhattap olmamak durumunu 'üff snne be slq' şeklinde farklı bir üslupla belirtmesi.
gunumuzde ne yazik ki yapilmayan harekettir. herkes de bi pesinden kosturma, ego oksatma cabasinda .konusmak istemiyosan muhatap olmayacaksin arkadas. kimse senle muhatap olmadigin halde zorla konusmaz. sonra bik bik konusuyosunuz ' ayyh su cocuk cok yapiskan, cok sirnasik bidi bidi' diye. attigi mesajlara cevap verme, telefonlarina cikma , hicbir sekilde ne gorus ne konus bak bakalim o insan bi sure sonra hala geliyor mu ? hayatimda bana boyle davranan bir kiz tanidim sadece. cok da takdir ediyorum kendisini keske herkes boyle olsa.
s*kne takmamak denir buna argoda.
bazı yazarların başlıklarına entry girmemektir.
tartışma esnasında söyleyecek bir şey bulamayınca baş vurulan yöntem.
muhattap olamamak ile karıştırılmaması gereken olaydır. muhattap olacağı kişinin kalitesinde olmayan ve onunla başa çıkamayacağını anlayan kişilerin kaçtığı yoldur aslında bazen. konuşup .öt olmak yerine, seninle muhattap olmayacağım deyip işin içinden sıyrılmak bazen daha kolay gelir.
karşındakini dikkate almamak,yok varsaymak
konuşmaya, ilgilenmeye değer görmemek, önemsememek, geri plana itmek, görmezden gelmek.