1. 1.
  dün haşmetlü yöneticimizin " bana ne bana ne, esad'a söylediğin sayılmaz, obama'ya da canın cehenneme diyebilir misin" sözlerinden sonra kendisine bugün verdiği ayardır..

  tam metni şu şekildedir;

  "chp grup başkanvekili muharrem ince, tbmm’de basın toplantısı düzenledi.

  chp grup başkanvekili ince, başbakan recep tayyip erdoğan'ın, kendisini hedef alarak, ''esad'a canın cehenneme' diyorsun, abd'ye de diyebilir misin?'' dediğini söyledi.

  erdoğan'a seslenen ince, ''ben derim de sen diyebilir misin? askerlerin başına çuval geçirildiğinde, 'nota verecek misiniz ' diye sorulduğunda, 'ne notası, müzik notası mı?' diyen başbakan, sen diyebilir misin? meclis'in verdiği kuzey ırak tezkeresi'ni kullanmak için 'abd'yi ikna etmek gerekir' diyen başbakan, sen diyebilir misin? beyzbol sopası ile hizaya geçirilen başbakan, sen diyebilir misin? türkiye'nin çıkarlarına zarar veren herkese canın cehenneme diyebilirim. esad'a da obama'ya da 'canın cehenneme' derim. türkiye'nin çıkarlarını zora sokan, zarar veren herkese 'canın cehenneme' derim'' diye konuştu.

  başbakan erdoğan'ın, kapalı oturum tutanakları ile ilgili, ''zamanı geldiğinde, açıklandığında, ana muhalefet partisi ne kadar maharetliymiş bunu göreceksiniz'' dediğini belirten ince, ''gel beklemeyelim zamanının gelmesini. bunu dört grup kabul ederse açıklanabilir. olmazsa grup önerisi olarak getireceğim. gelin bu tutanakları açıklayalım. biraz yüreğin varsa, kuş yüreği kadar yüreğin varsa gel tutanakları açıklayalım'' dedi.

  'meğer balyoz'un altyapısı hazırlanıyormuş'
  tübitak'ta kadrolaşma olduğunu savunan ince, ''biz bunun sıradan bir kadrolaşma olduğunu düşündük. meğer, balyoz'un altyapısı hazırlanıyormuş. sahte, dijital veriler nasıl hazırlanacak? meğer bunların hazırlıklarıymış' dedi.

  ''suriye sınırındaki mayınlı arazilerin israillilere verilmesini'' de önce bir rant olaylı olayı olarak değerlendiklerini belirten ince, ''meğer bunun arkasında da bugünkü suriye politikası varmış. düşünsenize böyle bir ortamda o arazinin israillilerin elinde olduğunu. akp egemen güçlerin dizayn etiği bir büyük projedir'' iddiasında bulundu.

  ‘hangi patronun torununa söz verdin?’
  gazetecilerin sorularını yanıtlayan ince, seçilme yaşının 18'e düşürülmesi önerisine ilişkin, şunları söyledi:

  ''bu bir popülizmdir. başbakan'a şunu söyleyeyim: sen hangi holdingin patronunun torununa söz verdin ? doğum günü hediyesi mi vereceksin? hangi fakir fukara çocuğu 18 yaşında milletvekili olabilir 18 yaşında çocuk lisede fiilen öğrencidir. oy gelsin de nereden gelirsen gelsin politikası.

  gençler önce, 'parasız eğitim istiyorum' diye pankart açma hakkını istiyor. sen daha bunu vermemişsin. sen onların kpss sorularını çaldırma önce. adam gibi üniversite yap. onlara yurt yap. onlara burs ver. onları iyi eğit, zamanı geldiğinde milletvekili olurlar.''

  referandum çağrısı
  muharrem ince, büyükşehir sayısının artırılmasına ilişkin soru üzerine, bunun bir dizayn olduğunu savunarak, kapatılacak 559 belediyenin 194'ünün chp'li belediye olduğunu söyledi.

  ince, ''sandıkta alamamışlar buraları şimdi kanunla alma yoluna gidiyorlar. eğer demokrasiye inanıyorsak buralarda referandum yapılmalıdır'' dedi.

  'emir komuta ile oy verilebilir'
  ince, er ve erbaşların da oy kullanmasına imkan tanınması ile ilgili soruya da şu yanıtı verdi: ''neden olmasın. partili cumhurbaşkanı oluyorsa, partili genelkurmay başkanı da olmalıdır. hatta hangi bölükten akp'ye çok oy çıktıysa o bölüğün flamasına ampul de eklenmelidir. mümkünse birinci çıkan bölüklere gece nöbeti, bulaşık yıkama gibi görevler verilmemelidir. emir komuta ile oy verilebilir. 'benim genelkurmay başkanım' dediği genelkurmay başkanı'na bir talimat verir...

  oy verme işlemi bir günde tamamlanıyor. o zaman o gün bütün kışlalar tatil mi olacak bunlar ince düşünüldü mü başbakan fantezi yapıyor. canı sıkılmış, türkiye'de bütün kurumları fethetmiş, tek adamlığa, diktatörlüğe oynuyor. canı sıkılmış artık.''

  ‘allah kimseyi arınç’ın durumuna düşürmesin’
  diyarbakır emniyet müdürü recep güven'in açıklamasına ilişkin başbakan erdoğan'ın konuşmasını değerlendiren ince, ''başbakan 'benim genelkurmay başkanım, benim bakanım, valim, müsteşarım' diyor. o zaman bu emniyet müdürü de başbakan'ın emniyet müdürüdür. dolayısıyla bunu başbakan söylemiş oldu. başbakan başka, yardımcısı başka, emniyet müdürü başka bir şey diyor. allah kimseyi bülent arınç'ın durumuna düşürmesin'' diye konuştu."

  http://www.ntvmsnbc.com/id/25389104

  tabii türkiye'de olan her şeyde olduğu gibi bu konuşmanın da tek bir etkisi olacaktır, o da akp nin oylarının yükselmesidir..

  ülkede rüzgar çıksa, yağmur yağsa, taş yuvarlansa etkisi akp nin oylarının artması oluyor...

  çok acaip işler bunlar.
  6 -3 ... mazlumu getirin bana
 2. 2.
  chp'nin il başkanı bile olamayacak kemal kılıçdaroğlunun chp genel başkanı olduğunu düşününce muharrem ince gibi zeki, hazırcevap ve cabbar cevval bir siyasetçiye üzülmeme neden olan ayardır.
  3 ... ertan erdem
 3. 3.
  muharrem incenin kesinlikle genel başkan olması lazım acil,çünkü türkiye bu insanı tanıdıkça akp lilerin birçoğu chp ye yönelicektir

  nedeni ise

  sayın ince tamamen türkçü,milliyetçi ve atatürkçü...
  3 -1 ... son of daedalus
 4. 4.
  tayyibin obama mevzuunda muharrem ince ile kendisini karistirmasi sonucu verdigi fantastik beyanata verilen cevap. Kol gibi koymus Feslegen gibi oturtmustur haddi zatinda. O degil de haggat la dese ya tayyip obamaya hey ahbap o kahrolasi sopani o kara kicina sokarim kuzey iraktan o kadar gelen pkkliya kurtarilmis bölge verdiniz natoyu göreve cagiriyorum saldiri altindayim diye?
  2 ... vigilante8
 5. 5.
  başbakanın yemeye doymadığı ayarlardan biridir. zira muharrem hoca, meclisin şu kadrosunda, muhalefetin içinde en aklı başında, konuşmalarının altı dolu insan durumundadır.

  ona cevap yetiştirmek mümkün değil, zira verilecek cevap bile yeni ayarlara yelken açtırıyor.
  1 ... benibildinmi
 6. 6.
  insan insana bunu yapmaz, ayıptır. ayarında bir haddi hesabı vardır, bu sözler insanın nevrini döndürür.

  tabi şimdi bu lafların arka planına, tayyip'in boş hamasi laflarına muharrem ince'nin nasıl dolu dolu "somut" cevaplar verdiğini görmeyen daha doğrusu görmek istemeyenler, bu ayarıda görmezler. böyle ayar mı olur derler...

  büyüksün reyiz. gerçi günümüzde 10 yaşında bir çocuk bile bir akp'liye rahatlıkla ayarın kralını verir... heriflerde potansiyel var. birde % 50'leri...
  ... hayis zayeb
 7. 7.
  be hey yavşak
  ne ararsın tayyip ile aramda!...
  sen kimsin ki kömürümü sorarsın?
  hakikaten gözün yoksa tayyipde
  atatürkle niye bir tutarsın?

  çay, le cola içiyorsam sana ne.
  yoksa sana bir zararım, içerim.
  ikimiz de çıksak aynı anda trafiğe,
  alkol almadığım için kontrolden de geçerim

  ülke krizdeyken mümkünmüdür rakı içmek?
  yatıp kalkıp tayyip´e dua et.
  senin gibi yavşakların yüzünden,
  çaydan da soğuyacak bu millet

  krizdeki hali sakin unutma.
  tayyip´e dil uzatma sebepsiz.
  sen içkini yine içerdin amma
  anan parayı nereden bulurdu bilemezdin şerefsiz.

  iplerini koparan kukla
  1 -5 ... iplerini koparan kukla
 8. 8.
  Muharrem, "ince görmüştür."
  Yine de bu sözler "hadi ordan, işine bak sen" gibi muhteşem zeka ürünü cevaplarla geçiştirilecek, es geçilecektir.
  2 ... zahter
 9. 9.
  muharrem ince'nin bahsettiği pkk ile ortak işbirliği antlaşmasının metni:
  http://www.tbmm.gov.tr/si...i/donem23/yil01/ss713.pdf
  1 ... neonazinedeben
 10. 10.
  ilgili video alttadır.
  http://www.dailymotion.co...329_basin-toplantisi_news
  ... djnre