1. 1.
    eğer haber asparagas değilse chp seçmenini ikiye bölmekten başka bir şeye yaramaz bu girişim. en fazla %5 oy alır. bu işten en karlı çıkan erdoğan ve bahçeli ortaklığı olur.
    4 -4 ... alininki
  2. 2.
    yalan haberdir.
    ince kemik chp lidir. kılıçtardan bile daha chp lidir.
    1 ... little little man
  3. 3.
    Kadro ya bakmak lazım. Her devrin adamı yavşaklar ,hep milletvekillı olmak zorunda olan yavşaklar, kasaba politikacısi kalantorlar , halkçı geçinip halkla alakası olmayan para babaları yoksa oy verilir.
    Ha bu işi akp belasından kurtulduktan sonra yapmasın da fayda var
    1 ... biricik bardo
  4. 4.
    olumlu haber.

giderken chp içindeki arkadaşlarını da yanında götürüp yeni partisi için güçlü bir kadro kurması çok önemli.

ince'ye iktidar yolu açıktır. net.
    -3 ... mb isimli cocugun anilari
  5. 5.
    Eğer hazırlık tamamlanıp parti kurulursa Chp'de bulunan ulusalcı kesimden yüksek bir oy sayısı alabilir. Artık ulusalcıların olmadığı chp'de halkların kardeşliği filan diye yola devam eder.
    3 -1 ... linep
  6. 6.
    evde parti yapıyordur o.
    -1 ... reesgr345
  7. 7.
    Sonucu kötü olabilir. Muharrem ince partiyi kurdu diyelim, hiçbir ittifakta yer almayıp YCHP'den memnun olmayan ulusalcı ve kemalistler çoğunlukla olmak üzere halktan %6-7 gibi bir oy aldı. Böylece baraj altında kalacağından partinin milletvekilleri otomatik olarak mecliste çoğunluğu sağlayan partiye yani Ak Parti'ye gidecek. Demem o ki umarım böyle bir hata yapmaz.
    ... bardagin dolu tarafindan bak
  8. 8.
    nerede onda o cesaret.
    -1 ... ekonovich
  9. 9.
    Yaninda mansur yavaş gibi güçlü ve sağ kesimden de oy alabilecek sağlam isimler olursa benim de oyumu alabilir.

Diğer yazarların dediği gibi her devirde vekil olan klasik isimler olursa averaj partisi olmaması içten bile değildir.

Ben sayın ince'yi seviyorum ve saygı duyuyorum. Benim diyen chp'li den daha chp'lidir.
    3 ... otisabim
  10. 10.
    kurarsa vatan hainidir. topladığı oylar akp ye bonus gelir.
    bu dedikoduyu çıkıp bugün yalanlamazsa artık bir zahmet siktirsin gitsin bu partiden.
    -4 ... acilmayan eti puff paketi