1. 1.
  2018 mayıs ayından itibaren, türk siyasetinde çok önemli noktalara geleceklerinin sinyallerini verdiler.

  muharrem ince ya da meral akşener artık bu ülke siyasetinde var. tayyip erdoğan ise artık çekilme noktasında, tekrar kazanabilir. kitlenin farkındayız. erdoğan kazansa bile şu değerli iki siyasetçinin bu arenaya kazandırılması çok önemliydi.

  ince kazanır mı, erdoğan kazanır mı bilemem. akşener aradan sıyrılıp ipi göğüsler mi? bilemiyorum.

  bildiğim tek şey var o da şu; bu iki değerli insan artık türkiye siyasetinde varlar. bugün ya da yarın. mutlaka, emin olun ki ülkeyi yönetecek yeni lider, bu iki siyasetçiden biri çıkacak.

  bunu erdoğan mitingleri dışındaki akp mitinglerinde görebilirsiniz. erdoğan’ın bir kitlesi var ve küçümsenmeyecek bir kesmi kendisi için ak parti’ye oy veriyor. kendisi miting alanına gelmediğinde insanlar dönüp gidiyor, 100-200 kişiye hitap ediyor ülke başbakanı. bu tablo erdoğan’ın siyasetten elini çektiği an işlerin çok değişeceğini gösteriyor. öyle damatçılık, babadan oğulacılık bu ülkede yemez. burası hybrid bir ülke, suriye’ye, ırak’a hatta iran’a benzemez.

  24 haziran erdoğan için son şans, assolistin sahneye son çıkışı. kazansa da kazanamasa da son süreçleri türkiye siyasetinde. sağlık olarak çok yıprandığını düşünüyorum. kendisine oy veren birisi olmasam da ülke yönetmenin zor bir iş olduğunun farkındayım. hem de 16 sene bu siyasetin atıl olarak içerisinde. bu sürecin bir kısmı ise her gün nefret, sertlik derecesi yüksek çıkışlarla dolu. buna can dayanmaz artık.

  muharrem ince ve meral hanım türkiye siyaseti için yeni doğan iki umuttur. güzel olan şu ki umuttan öte seçenek oldular.

  bu çok önemli.
  3 ... galatasaray1905