1. 1.
  BiR TANESi ÇIKIP tıpış tıpış oy vereceksiniz der. sorgulayan, her şeyi aydın ve modern şekilde araştırarak hareket eden cehapeli kardeşlerim de verir oyunu. sorun yok.
  2 -2 ... masklavi
 2. 2.
  Ne bileyim yani alevi kökenli biri olarak bu aralar CHP de favori bir adayım yok. Bize yeni bir şeyler sunsunlar.
  1 ... uzay muhtari
 3. 3.
  Alevi sünni olması umrumda değil oy vermem.

  isterse akrabam olsun.
  1 -2 ... keyf kahyasi
 4. 4.
  Mezhepçi partici kişilikler değilde bu ülke için idealist dava insanlarına ihtiyaç var.
  1 ... sonuncuzamanlordu
 5. 5.
  Birincisi; siyasette mezhep aleviler için 2. Hatta 3. Planda. Chp liderinin alevi, sünni, şafi vs. Olması önemli değil. Inanclarina saygılı olsun yeterli.
  Atatürk, ismet inönü, ecevit, erdal inönü, deniz baykal gibi isimler kendi mezheplerinden olmamasına rağmen bunu hiçbir zaman önemsemediler.

  Ikincisi; kılıçdaroğlu siyasette hicbir zaman mezhep yada etnik kimlik üzerinden siyaset yapmadı. Sadece insan ve vatandaş kavramı üzerinden söylemleri oldu.

  Üçüncüsü; muharrem ince'nin kılıçdaroglu'na karşı genel başkan seçilme ihtimali düşük görünüyor. Ancak kemal kılıçdaroğlu aday olmaz ise seçilme şansı yüksek olacaktır.

  Dördüncüsü; muharrem ince genel başkan seçilirse bu durum alevilerin oylarını mezhepsel farklılık sebebiyle etkilemeyecektir. Aksine siyasal karar noktasında mezhebi daha ön planda tutan sünni kesinden ilave oy alınmasını sağlayacaktır.

  Ancak şahsi fikrim, kılıçdaroğlu'ndan sonra imamoğlu ve yavaş'tan birinin olacağı yönünde.
  Hangisinin olacağını yerel yönetimde göstereceği performans belirleyecek.
  ... girabic peter