1. 1.
  Barabbas olayı, iznik Konsül’ ü tarafından kabul edilmiş dört incil’de de yer alan ibretlik bir hikâyedir.

  Barabbas, katil, zalim ve ırz düşmanı bir haydut olduğu için, Romalıların Valisi Pilatus tarafından zindana atılmıştı ve işin ilginç yanı da zindan arkadaşı Hz. isa idi. Romalıların geleneklerine göre Fısıh bayramlarında, valiler zindandaki mahkûmlardan halkın istediği birini affederlerdi.

  vali, barabbas ile hz isa' yı halkın karşısına çıkardı;

  hangisini serbest bırakayım? diye sordu:

  halk, Pliatus’ tan isa’ yı değil, Barabbas’ ı affetmesini istedi. Pilatus da isteğe uygun olarak Barabbas’ ı serbest bırakıp hz isa' yı carmıha gerdi.

  Bu toplumlar, “Barabbas toplumu” olarak adlandırılır. Bunlar kötülük yapanları ödüllendiren toplumlardır.

  AKP 1 Kasım 2015 tarihinde yüzde 49.3 oy alarak 317 vekille Meclis’ e girdi ve tek başına iktidar oldu.

  halkın yüzde kırk dokuz unun seçtiği meclis halkı yönetiyor.

  o halktan bir örnek;

  uludağ sözlük

  3-5 kg erzağa, bir torba kömüre, 2 paket makarnaya oyunu satan ve bilinçli olarak cehalet ve fukaralık batağına batırılmış bizim toplumlar gibi toplumlarda demokrasiden bahsedilebilir mi?

  Nietzsche der ki:

  ”Cahil bir toplum, özgür bırakılıp kendine seçim hakkı verilse dahi, hiçbir zaman özgür bir seçim yapamaz. Sadece seçim yaptığını zanneder. Cahil toplumla seçim yapmak, okuma yazma bilmeyen adama hangi kitabı okuyacağını sormak kadar ahmaklıktır! Böyle bir seçimle iktidara gelenler, düzenledikleri tiyatro ile halkın egemenliğini çalan zalim ve madrabaz hainlerdir…”

  işte başımıza bela olan firavunları, hainleri, hırsız ve soyguncuları, böylesine koyun sürüsü haline getirilmiş, düşünce gücü elinden alınmış cahil insan kalabalıkları yaratmaktadır.

  https://www.youtube.com/watch?v=yTrGT7sPmag+
  7 ... tierraylibertad