bugün

akıllıca olan eylemdir.
Gerçek olan ve tartışmaya gerek dahi olmayan fiildir.
kimilerince tanrının yaptığı pozitif ayrımcılıktır eşitliğin ta kendisidir.
baya baya gerçektir.
(bkz: insanlığın iftihar tablosu)
(bkz: kova burcu erkeği) olma ihtimali yüksektir.
islam dininin sahipleri bunu böyle görmüş ve takdir etmiştir bu dinin peygamberi ve sevgilisidir.
müslüman olmayanı ilgilendirmeyen konudur.
halkının dinine ve peygamberine saygı duymak insanlık görevidir.
Şuna kesinlikle inanın ki, halkını anlamayan, onunla bağlarını koparan insan bunu yaptığı ölçüde yurduna inancını yitirir, ya dinsiz olur ya da duygusuz bir odun. dostoyevski .
peygamberimiz kendisini bile bende sizlerdenim dediği bir ortam da saçmalıktan ibarettir. sadece vasıfları farklıydı.
hz. muhammedin bile kabul etmediği sav.
e be geri zekalılarıma benim; e ebe ergenlerime benim . peygamberin sürdüğü sefa ; iftarda bir top hurmadır. çektiği cefaları bir araştırın bakim, cahillerim benim.
alenen tanrısızlıktır. muhammedi tanrı göstererek şirk koşmaktır. aksi takdirde hiçbirimiz tanrıdan gelme değil raslantıyızdır. tanrı her zerreye eşit nüfuz eder. başka türlüsü hem akla hem gönle aykırıdır.

edit: yahu yüzbinlerce peygamber milyonlarca yıl (evet ışık testi) tüm yaratılanlarla dalga mı geçti? hadi diğer yüzbinleri geçtim, günümüz diğer rakibiniz musa ve isa ne olacak? yahu bırakın bu faşizmi. gözleriniz öyle bir karardı ki tanrı/allah/mabut/mevla ne diyorsanız boş. kaybetmişsiniz. takılın öyle, hadi bakim. bana tarz değiştirecek konu oldu bu.
allah , tüm alemi muhammed ' in yüzü suyu hürmetine yarattığını söylemişken, '' ılımlı müslüman '' geçinmeye çalışanlar bunu şiddetle reddetmişler. bunu reddediyosanız allah ' ın sözünü reddedersiniz, aman ha dikkat.
allahın adaleti diye bahsedilen şeyin son bulmasıdır.
doğruyu söylemektir. çünkü öyledir. ee o zaman tanrı kulları arasında ayrım mı yapıyor? evet yapıyor, tanrı adaletsiz.
sokakta normal sözlüklerde delikanlılıktır. normali budur.
hayvandan aşağı kullar ile aynı dünyada yaşamış onları adam etmiştir.
evet üstündür. yaradana ümmetimi afet, diye ağlayarak dua eden nebidir.
hz adem den de önce yaratılmış ilk ruh hz muhammed in ruhu olduğunu bilenlerin söylediğidir.
üstünlüğü boy pos yüz şekli ile ilgili değildir, kıyameti takiben mahşerde bugüne değin kendisine ve islama hakaret etmiş insanlar için bile rahmet dileyecek kadar yüce olmasından geliyor..
neye göre kime göre üstünlük.

bunu şöyle bir örnekle açıklamak gerekirse:futbolda messi ile sabri'yi yan yana koyar ve hangisi üstün diye sorarsınız.bura da ki üstünlük elbette futbol için sorulmakta. hz. muhammed de takva kulvarında en üstündür.zira ondan uzun boylu olan insanlar da var.
doğrudur zira üstünde yaşadığın dünya onun (s.a.v.) yüzü suyu hürmetine yaratılmış, şefaati için milyonlarca salavat çekilmiştir. zaten onu tam olarak sevmedikçe iman etmiş olmazsın.
BEN HALA BU iNSANLARIN MANTIĞINI ÇÖZMÜŞ DEĞiLiM HATA BULAMADIĞINIZ VE SiZi HiÇBiR YANLIŞA SEVK ETMiYEN BiR KiTAPA YALAN DIYORSUNUZ.inanmakla yada inanmamakla serbestsiniz tabikide ama lütfen alay konusu yapmayın. (bkz: allah bugün benim için ne yaptı)GERÇEKTEN SiZ KENDiNiZi ÇOK ZEKi SANNEDiYORSUNUZ TAMAM SiZ ZEKi OLUN AMA ŞU DiNE LAF ETMEYiN (bkz: AM SUYUYLA ABDEST ALAN iMAM)
müslüman olmanın gereğidir.
not: kimseyi zorla müslüman yapmıyorlar
islama gore ustunluk olcusu takva oldugundan normaldir. yani islam insanlar arasinda fark bulunmadigini acikca belirtir. ama hz muhammed allaha maneviyatta daha yakindir, daha masumdur, daha gunahsiz ve baris yanlisi biridir. bu da onun ruhunu yukseltir ve allaha yakin tutar. ustunlugunun nedeni budur.

ne malsiniz be.
inanc esaslarindandi bir gramda şüphem yoktur .
çok doğrudur. saygım sonsuzdur. lakin allah' ın en sevgili kulu olması işi çok bozar.
En doğru ve en zirve bir ifade olur; çünkü, Hz Ömer(ra)'in kendi nefsini Efendiler Efendisi'ne karşı -az da başlangıçta bir meyli vardı- tercih etmesi karşısında Efendimiz." Beni kendi nefsinden de fazla sevmedikçe gerçek iman etmiş olamazsın!" buyurması üzerine Hz Ömer(ra):"Seni kendi nefsimden ve herşeyden daha çok seviyorum Ya Rasulallah" demesiyle "işte şimdi oldu Ya Ömer" buyrulmuştur.Yani demek oluyor ki,bazı sözler ve hayat paradigması,süfli gidişata indirgenemez.Belli ritüel düşüncelerle hemen kesip atılabilecek bir mesele de değildir bu! Efendimiz(sav)'i her insandan daha fazla sevmek bir ibadet anlayışı olduğu gibi, Allah'ın da emrettiği bir davranış motifidir.Hal bu iken, bu harekete mizanpaj edasıyla "şirk" diyemeyiz, şirk dememiz için davranışın Allah inancına "ortaklık" vasfedecek seviyede "dualizm" sergilemesi gerekmektedir.Burada ise ilahi bir tavsiye ve yeri geldiğince emir vardır.Çünkü O'nu sevmeden kapalı kapıları açabilmek ve sonsuzluk deryasında yelken açabilmek beyhudedir!