1. 1.
  şiilerin bir kısmının inandığı ve iddia ettiğidir. zehirleyenler ise ayşe ve hafsa hatunlardır.*
  bu sebeple ayşe ve hafsa kaynaklı tüm rivayetleri ve hadisleri reddederler.
  her ikisi münafık ve kafirdir gözlerinde.**

  * bu iddia için bilinen en eski kaynak Cila’ul-Uyûn adlı eser.
  ** bu iddia için bilinen en eski kaynak Hayat’ul-Kulûb adlı eser.

  zaten bu kutuplaşmalar ve iddialar bölgede bir çok kanlı olayın yaşanmasına sebep olmuştu ki hala nefret derecesinde gergin ilişkiler devam eder bazı inanç grupları arasında.
  ... crossd
 2. 2.
  allah muhammed peygamberini insanların kasti zararlarından bizzat korumuştur. bunu ayetinde de açıkça dile getirmiştir. o sebepten iddia hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamıştır.
  -1 ... aeneskral
 3. 3.
  Rasulullahın (sas) zehirlendiği doğrudur. Hayber gazasında bir yahudi aile hz peygamberi (sas) misafir eder. Bu yahudi Kadın, zehirlenmiş kuzu etinden pişirilmiş yemeği ikram eder. Sadece Bir lokma almasıyla cebrail (as) yetişmesi bir olmuştur. Fakat hikmeti hüda o bir lokma zehrin tesiri tam bir sene sonra inkişaf etmiş, hz muhammedin (sas) vefatına sebep olmuştur. Sebepler de sonuca hizmet eder. Ölüm ise allahın (c.c.) emridir.

  Şia kaynakları iftiralarla doludur. Hz ebubekire (ra) hz ömere (ra) hz osmana (ra) hz aişe (ra) annemize ve pek çok sahabeye türlü türlü çirkin itham ve iftiralarla dil uzatırlar. Ehli sünnet bunlara itibar etmez. Bizde onları cenabı allaha (c.c.) havale ediyoruz.
  2 ... gazeloglu