1. 0.
  bu da doğru değil.

  kuran'da; "muhammed'in insanlığı" aslında o ve allah'ı arasındaki münasebette daima hatırlatılır. kuran muhammed'i insanlardan farklılaştırmaz. hatta ona onun da öleceği bile hatırlatılır. ne şefaat yetkisi verilmiştir ne de geleceği görme ya da ona müdahale etme. kuran'da muhammed insanlardan bir insandır. gözlerinden ateş saçamaz. ağlar, üzülür, dertlenir, yer, içer, gezer tozar, sevinir, öfkelenir. insandır.

  şura suresi'nin elli ikinci ayetinde; "işte böylece sana da emrimizden bir ruh vahyettik. Sen, kitap nedir, iman nedir bilmezdin. Fakat biz onu, kullarımızdan dilediğimizi kendisiyle kılavuzladığımız bir nur yaptık. Hiç kuşkusuz, sen, dosdoğru bir yola kılavuzluk etmektesin" der allah.

  "kendisini bir kriter" olarak belirleyen kuran, kuran'dan önceki muhammed'i bi nevi eleştirir. abese suresinde ise kendisinden yardım dileyen kör bi adamı geri çevirdiği gerekçesiyle bizzat azarlanır. "sen ne biliyorsun" sorusu acıtıcı bi sorudur.

  muhammed eleştirilebilir bi insandır. tarihi bi kişiliktir nihayetinde. ben şahsen muhammed'in peygamberliğini kabul etmiyorum; fakat hayatı incelendiğinde onurlu bi insan olduğunu, devrimci bi niteliğe sahip olduğunu ve adaletini anlamak zor değil.

  pedofili iddiaları, şeytan ayetleri, soykırımlar, evlatlığının karısıyla evlenmeler falan bunlar islam'ın yumuşak karnı. açıklamaları ise mevcut.
  9 -3 ... agnottott
 2. 1.
  Eleştiri ile iftira arasındaki farkı idrak ederek eleştirebilirsiniz. Toplumun sinir uçlarına baskı yapmayarak güzel üslupla. iğrenç iftiralarla asla değil.
  En nihayetinde insan olmanın gerekliliğidir. Ne müslüman olmakla yobaz sayılır bir insan. Ne de ateist veya kemalist adınızı her ne koyduysanız kafir olur.
  Ama 4 büyük kitabın ve insanların ortak noktada birleştiği bir husus var sayın sözlük fikir özgürlüğü ve insana saygı.
  Sen eğer birilerinin seni fikrinden ötürü aşağılamasını istemiyorsan evvela kendin üslubunu düzelteceksin. Eğer bunu yapmıyorsan başkalarını şikayet etme gibi bir lüksün yok..
  1 ... cilginhobbit