1. 1.
  2005 nobel barış ödülünü almıştır. uluslararası atom enerji ajansı başkanıdır.
  1 ... worldlike
 2. 2.
  iran'ın nükleer programının acil bir tehdit olmadığı açıklamasını yapması üzerine israil tarafından görevden alınması istenilen ve tehdit edilen Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu Başkanı.
  2 ... che guevara
 3. 3.
  allah allaaaah.
  karizmatik isimli bir amcamız vallahi. tipi de baya filmlik aslında;

  muhammed el baradey
  ... grb 050904
 4. 4.
  mısırda yaşanan "devrim" in sözcüsü konumunda batılı medya hatta al-jazeera gibi büyük medya kurumları aracılığıyla parlatılan şahıs. kahire'ye kemal derviş'in ankara'ya gelişi gibi gelmiş bir adam milyonların isyanının sözcüsü müdür? bir durup düşünmek de fayda var aslında. uluslararası atom enerjisi kurumu gibi göstermelik kurumların başlarına kimler, ne gibi adamlar, kimler tarafından getirilir? bunu da düşünelim bir kez daha. "ya kardeşim abdnin 30 yıllık müttefiki devriliyo, ne alaka abd parmağı? abd ve israil kaygı içinde" gibi düşünenlere de şunu hatırlatmakta yarar var. değil 30 yıl 100 yıllık dostu olsa ne farkeder? saddamda bir ara abdnin dostuydu? halkı mı inidirdi? hayır. abdye rağmen mi indirildi? hayır, bizzat abd tarafından. konjonktür değişince abd ya da daha genel konuşalım; küresel at oynatıcılar için ne gerekliyse o yapılır.aa halk bu işin içinde yok mu? var tabii.temeli yok mu isyanın? o da var,eyvallah. ama bana abdnin rahatsız olduğunu kimse iddia etmesin. hele hele isyanın sözcüsü yaptıkları adamı görünce hiç iddia etmesin. mülayim köpek gider, havlayan köpek gelir. kimse de "aa ne güzel araplar sonunda akıllandı,özgür bir sisteme,halk iradesinin iktidarına kavuşuyo" gibi polyannacılıklara kapılmasın. halka adalet dağıtan ve sosyalizm sembolü olmuş abdünnasıra amerikalıların verdiği desteği ve sonra da 6 günde mısırı neye çevirdiğini hatırlayın. heyecan iyidir,umut da iyidir eyvallah da dünyada bu kadar puştluk yaşadıktan, gördükten sonra hala nasıl kuşkuyla yaklaşılmaz bu olaylara anlamak mümkün değil.
  1 ... bobbyfischer
 5. 5.
  abd'nin isteği ile hüsnü mübarek'in yerine geçecek kişi...
  ne değişecek mısır'da?
  hiç.
  ama yükselen arap milliyetçiliği abd'yi ülkelerine demokrasi getirdi sanacak.
  ölen öldüğü ile kalacak, olan hüsnü mübarek'e olacak.
  hüsnü mübarek her ne kadar abd ve israil kuklası da olsa, el baradey abd'nin resmi memurudur.
  yani bu iş nasreddin hoca'nın timurleng ile olan fil hikayesine dönecek...
  1 ... protest sanayici
 6. 6.
  iyi polis kötü polis rolünde abd'nin yeni iyi polisi olacak eski uaek başkanı'dır. ama mısır halkı yemez bunu.
  1 ... silverring
 7. 7.
  mısırda cereyan eden halk hareketlerine liderlik etsin diye ülkeye yollanan batı ihracı siyaset kişisi. eğer bu adamı yeni kurulacak iktidarda görürseniz -ki göremeyiz inşallah- ortadaki duruma mübareksiz mübarek rejimidenecektir.
  ... yafesibninuh
 8. 8.
  abd kuklası yerine geçecek abd memuru.
  1 ... gaspirali
 9. 9.
  az önce "hayatımın en önemli günü, ülkem özgürleşti" şeklinde demeç vermiştir. sanırım ülkem derken "ABD" den bahsediyor.
  -1 ... carmensandiego
 10. 10.
  günümüzde mısır anayasa partisi genel başkanlığını yapmaktadır.
  ... recomax