bugün

(bkz: eksi almak için bilerek kötü entry giren yazar)
anne baba almanya işçilik zamanları sabaha erken kalkıp ev sahibinin tv' de maçlarını izlerlermiş. sırf o yüzden bile tırt bir boksör değildir.
görsel
bir şeylere saygıniz olsun amk.
onu bunu bilmem ama birçok maçı şüphelidir.
(bkz: orospu çocuğuyum demenin farklı yollari)
tabii biz de zaten senin muhammed ali hakkında ne düşündüğünü çok merak ediyorduk, sen ona tırt dedin, o zaman tırttır- sen zikindirik bi salak olamayacağına göre, mutlaka doğru söylüyosundur...
Profesyonel ağır sıklet boksta, klasik dönemi yani tekniğin güç ve dayanıklılığın gerisinde kaldığı tipte boksu bitiren adam olduğu için tırt bir boksör olarak kabul etmek doğru değildir.

Ali'nin Liston maçları için italyan mafya babası Tommy Lucchese'nin müdehalesi olduğu söylenir ancak bu ispatlanmamıştır. Açıkçası ben bu iki maç içinde Ali'ye haksızlık yapıldığını düşünüyorum zira kariyerinin ileryeyen zamanlarında Liston tarzında ama ondan çok daha iyi boksörleri yenmeyi başarmıştır. Aslında Ali 1 maç hariç bu tarz boksörlerin tamamını hep yendi. Hatta büyük kısmını da çok rahat kazandı.

Boks tarzıyla, agresifliğiyle bence her zaman ağır sıklette en büyük üç boksör arasında yer alır.

Nerdeyse gelmiş geçmiş bütün büyük boksörler için vardır bu tarz söylemler. Ele tutulur tarafı her zaman tartışılır.

Edit: imla.
Benim için joe frazier hep bir numara olarak kalacak. Cassius clay'i iyi pataklamıştı.
sabaha karşı sıcak yataklarımızı bırakıp sabaha karşı trt1 de naklen verilen maçların heyecanını henüz unutmadık.
birçok maçini şüpheli ve hileli oldugu kanitlanmis ancak itibarini lekelememek icin ortaya cikarilmamistir.

peki ben nerden mi biliyorum?..
Net olarak ortada olan gerçektir.

Boks sürekli kaçmak olsaydı o zaman boksun efsanesi olabilirdi.
"kelebek gibi uçar, arı gibi sokar"dı.