1. 1.
    bakıyorsun adamın arabası yok 7/24 benzinden mazottan bahsediyor. ülkeye kuruş faydası yok ihracattan cari açıktan bahsediyor.

bir dikili taşınız yok muhalefet yapıyorsunuz. dolayısıyla ülkeye güzel şeyler kazandırilsa bile görmezden geliniyor.
    4 -21 ... timarli sipahi neferi
  2. 2.
    ülke battığı için olmasın.
    beyinsize bak arabası yok benzin muhabbeti yapıyor demiş.
    bindiği dolmuş mazota zam geldikçe fiyatı da katlıyor.
    petrolle sadece arabaya binilmiyor. plastik sanayi, kap kacak ne kadar hedavar varsa zam geliyor.
    11 -2 ... kafam bir milyon
  3. 3.
    neden acaba?

ülke batıyor amına koyayım!
    10 -1 ... napesend
  4. 4.
    Batıyor olabileceğimizi hiç düşündünüz mü amk?
    Geçen sene ile bu sene fiyatları karşılaştır.
    3 -1 ... vahdettino rossi
  5. 5.
    Ülke batmıyor, ülke dümen kırdı.iyi mi olur, kötü mü olur ayrı mesele. Ama bunu tartışmak yerine en ucuzu dan goygoy yapıyor ama yine kendi müşterisine de başkasına satamıyor. Sonra da gelsin çomar, yobaz. Dürüst ol ciğerimi ye demişler.
    ... tea man
  6. 6.
    doğru, ülke batmıyor çünkü zaten battı. iflas eden bir şirkete biz batıyor diyor muyuz? demiyoruz.
    şimdi fakr u zaruret geliyor. cebinde dolar olan benzin bulamayacak. cebinde tl olan ekmek bulamayacak.
    2 ... kavunvebira
  7. 7.
    Birileri doğruları görüyor...
    1 ... gezdimgordumyenildim
  8. 8.
    Geçen bayağı bıyığına boyuna baksan adam zannedeceğin biri geldi bakkala suya 1.25 lira istedi diye atar yapıyordu bu zam neymiş su yurt dışından mı geliyor diye at arabasıyla mı dağıtıyorlar bu suyu tezekle mi çalışıyor buzdolabı diye cevabı alınca oturdu aşağı amk beyinsizi. .
    2 ... vigilante8
  9. 9.
    8 senedir bunlar iyi günlerimiz. bi gelmedi gitti şu daha kötü günler.
    -1 ... masklavi
  10. 10.
    2001 ekonomik krizinde türkiye bu durumu kısa süre içerisinde yaşamış ve atlatmıştır. ancak bu çok hızlı düşüşün piyasalara olumsuz etkisiyle, toparlanmalar da hükumet hamleleriyle kısa bir sürede atlatılmıştır. yalnız bu düşüşte bir çok insan batmış, varlıklarını satmak durumunda kalmış ve maalesef ki intihar etmiştir. Arkadaşlar bu ekonomik kriz türkiye'nin yıllardır o yavaş yavaş eriyen özelleştirme paralarının, yatırım yapılmamasının ve eğitimsizliğin vizyonu olarak temelini zaten atmıştı. bu kriz 2001 krizi gibi olmayacak ve durum ciddi, gerçekten ciddi. çiseleyen bir yağmurun altında nasıl yürürken yavaş yavaş iliklerimize kadar ıslanıyorsak, bu krizde o şekilde geliyor hemde gümbür gümbür. Sırf çalıştığımız 20 firma ( ihracat yapmayan, türk piyasasına çalışan ) malzeme tedarikçimiz, kimya, kalıp, makine sektörüne ait firmalar üretim yapamamakta ve piyasadan çekilmekte. durum ciddi ciddi zor bir hal almaya başladı, şimdi her şeyi bir kenara bırakıp eğitime adalete üretime yatırım yapsak dahi en az 20 seneyi bulur bu düzelme. ben yurt dışını tercih ettim. ileride doğacak çocuklarımın, evleneceğim insanın bu ülkede yaşayıp büyümemesini istedim ve 1 ay sonra kalıcı olarak gitmeye karar verdim. allah sonumuzu hayır etsin ne diyeyim, bu öküzlerin cahilliğini tüm halkımız çekiyor.
    5 ... jokeyi firlatan at