Advertisement

  1. .
    kesinlikle türkiye'de yaşanan durumdur. muhalefet etmek gerçekler üzerine yaslanmakla mümkündür, bizde ise bir takım komplo teorileri baştan kabul edilir ya da içinde bulunulan çevrenin görüşü benimsenir ve böylece kabul edilen bu peşin yargılarla aradan bir şeyler seçmeye çalışarak muhalefet edilir.
    etkili bir muhalefet samimiyeti hissettirmelidir, örneğin muhalif olunan kanadın olumlu bir özellik ya da çalışmasını ifade etmekten adeta kaçınılır. işte buradan yola çıkarak muhalefetin samimi olmadığı rahatlıkla anlaşılır. doğruları gören biri yanlışları da görebiliyor demek manasına gelmez mi olumlu çalışmaları görmek. böyle durumlarda susmak ya da çalışmanın ucunu komplo teorilerine bağlayarak spekülasyon oluşturmaya çalışmak sizi suni bir muhalefet algısından asla kurtaramaz.
    işte bu nedenle mevcut iktidar alternatifsizdir adeta ve daha iyisi olmadığı için bir çok kişi oy vermektedir. kesinlikle iyi muhalefet demek, iyi bir yönetim için şarttır. ayak oyunları, komplo teorileri içine batmadan gayet gerçekçi ve nitelikli eleştiri yapan samimi bir muhalefet bu ülkeye şart.
    ... haricname