bugün

Türkiye hiçbir şeyi muhafaza etmezler.
Muhafaza edecek bir birikim ve kültürleri yok.
Muhafazakar olmak için köklü bir geçmiş gerekir
Köklü bir kültür gerekir.
80 milyon nüfusun en az 70 milyonun dedesi babası köylü.
Şu an şehirde yaşıyorlar ve köylülüğü ahlak adamlık delikanlılık namus olarak görüyorlar.
Bu Allah'ın cezalarında ahlak yok namus hiç yok adamlık delikanlılık hiç uğramamış durumda.
Eğitime kültüre düşmanlar.
Doktordan nefret edenler öğretmenden nefret ederler.
Çoluk çocukları doktor öğretmen olsa da içindeki köylülük çıkmaz.
Medeniyet düşmanlıkları devam eder.
Ekonomi bakanına bakın adam koca bakan
Konuşmasına bakın.
Tarzına tavrına bakın.
Görgüsüzlük parçalarından akıyor.
Köylü kurnazlığı zeka sanıyor.
Çok uzadı
Velhasıl kelam Türkiye'de muhafazakar yoktur.
Sadece muhafazakar değil burjuva da yoktur.
Burjuva olmayınca Aydın'da yoktur.
Köylü kasabalı kafa ülkeyi dönüşümlü yönetip soyar.
Doğru söyleyenlere de
Vatan haini soroscu fetocu der dururlar.
Bu arada Ayşe kadın fasulye 40 lira.
Beter olun pezevnkler.
Günümüzde uyuz olduğum ve yerli yersiz kullanıldığını düşündüğüm sözcüklerin başında gelir muhafazakar.
Cumhuriyetin ilk dönemleri için atatürkün kurduğu laik cumhuriyete ve küreselleşmeye başlayan dünyada çağa ayak uydurmanın bir gereği olarak batı ile ortaklaşma amacı güden devrimlere karşı çıkan, osmanlının dine dayalı antilaik düzenini muhafaza etmek isteyen kimseler muhafazakar olarak adlandırılabilir ama seneye cumhuriyetin asrının yıldönümünü kutlayacağız, bu çağda muhafazakar sözcüğünün karşılığı olmasa gerek.
gelenekleri muhafaza ederler. her türlü toplumsal ve kültürel değişmeye karşı çıkarak, kurulu toplumsal ve kültürel düzenin olduğu gibi sürmesini isteyen, eskiye bağlı, devrimci olmayan (kimse, görüş) demektir muhafazakar.
Sokakta limon sat paranı kazan der bu tipler. Ancak git kızları varsa iste hemen tapu sorarlar böyle insanlar geneli.
işine geleni.

Menfaatine bir durum varsa hiç de muhafazakar değildir.

Ama başkalarının hayatına karışmaya, dedikodusunu yapmaya bayılır.
Kızlarını, oğullarını ettiklerini sanarlar lakin ki öyle değildir.
Muhafazakar düşünce hiçbir zaman ilkel düşünce olmamıştır. Diğer düşünceler muhafazakar düşünceyi geride bırakacak kadar ileriye gitmiştir bu sebeptendir ki biçoğunuza muhafazakar düşünce saçma ve ilkel gelmektedir. yalnız unuttuğunuz bir şey var saçma dediğiniz düşüncenin kaynağı Tanrının gökten indirdiği kitaptır.
her ideanın muhafazakarları vardır.

ke-mal-istlerin içinde muhafazakarlar vardır.

ateistlerin içinde muhafazakarlar vardır. vs...

siz hangisini merak etmiştiniz?
(bkz: muhafazakarların uğramadığı başlıklar)
Şu ana kadar açıklayabilen olmadı.
Cahil laiklerin " günahlarını türbanla örtüyorlar" yorumunu görmesem şaşarım amk.
Gerçek anlamda bi muhafazakar kur'anın emir ettiği şerr-i kuralları olabildiğince uygulayandır.
Elbette ki "kar"ı.
mallığını, ilkel düşüncesini kutsayıp değişmez diye kakalıyor millete ve tanrı ile bunu yüceltip bakın tanrı dediye getiriyor.

tanrı konuşsa saçmalar mı?

bence saçmalamaz, ayrıca boktan fikirleriyle dünyayı boka bulayan bu insanlar çok yanlış yapıyor.

bi de bu yönden bakmak lazım diye düşünüyorum.
cehaletlerini.
Çözülemeyen sorunsaldır.
Çok zor bir sorudur.
Acaba muhafazakarlar bunun cevabını biliyor mu?
Muhafaza zaten ismi mefuldur, fiilden etkilenir, hafaza(korudu,koruyucu) muhafaza korunan.

Kar farscadan, ci cü gibi ekleri alir. Yani korunanı koruyanlardır aslında.
(bkz: ayakkabı kutusu)
(bkz: muhafazakarlık parayı buluncaya kadardır) atasözünden yola çıkarsak ceplerini muhafaza etmektedirler.
(bkz: ahlak)
(bkz: kültür)
(bkz: din)
(bkz: türklük)

vesaire vesaire, bizi biz yapanlar.
Hala cevabı bulunamamış sorundur. Ben diyorum ki ortada ben muhafazakarım diye dolaşan tiplerin çoğu parayı muhafaza ediyor olsa gerek. Devir ne de olsa kalben olmasa da sözlü olarak dindar ayağı yapanların devri. Yiyin bakalım nereye kadar bu milletin vergilerini al gülüm ver gülüm göstermelik ihalelerle birbirinize peşkeş çekeceksiniz. Gerçekten dinini yaşayan mutaassıp olanlara sözüm yok, ben numara yapan yavşaklara sövüp sayıyorum.