bugün

kemalist, ileri görüşlü, vatanını karşılıksız kardeşlerim toplanın, artık bu gidişe dur deme vakti !

google a giriyorum, muhafazakar diye aratmadan çıkan sonuçlara bakıyorum ibret verici resmen.

neler var neler...

muhafazakar tatil + köyü oha
muhafazakar oteller 5 yıldızlı... adamlar direk 5 yıldızlısını arıyor, bu para nerden ??!?

sitesini bile açmışlar... http://www.muhafazakaroteller.web.tr/

bu yolun sonunda kaybeden gene benim işçi mehmet abim, çiftçi musa dayım olacak. hilmi abi de bonusu.

artık yeter, bu sefer başka olsun.

tanım: be sefer başka olsun diye dansöz desteğiyle (#12966297) (pastadan çıkacak) önlemeyi düşündüğümüz yükseliş, fikirlere açığız.
keno-feto ortak çalışması ürünü. bu ne demeyin? yıllardır oynanan oyunu yazdık.
(bkz: 12 eylül 1980)
muhafazarlıktan çekinen insanların olduğunu görmemize yarayan hadisedir.

adama sorarlar " ulan ibiş!! muhafazakar otellerin artması seni neden rahatsız ediyor? muhafazakarlıktan ne anlıyorsun? muhafazakar olmayan otellerin sayısı mı azalmış? ben türkiye'nin en batı illerinden birinde yaşıyorum gayet çok muhafazakar olmayan oteller. neden kendi insanında rahatsız oluyorsun? neden muhafazakar insanlar tatil yapmak istediklerinde üstsüz görmek zorunda kalsınlar?" diye.
sosyalist blok'un çöküşü ve 11 eylül saldırısından sonra ivme kazanan ve abd'den başlayan eğilimin tüm dünyayı sarması olayıdır. aklıevveller, bunu, maneviyatın değerinin yeniden keşfi sanmaktadırlar. dünya artık, daha baskıcı, daha saldırgan ve daha yayılmacı politikaları güden emperyalizmin global düzeydeki sultası altındadır. (bkz: yeni dünya düzeni)
türkiye'de solculuk ile birlikte anarşi, terör, hırsızlık, tecavüz gibi olaylar artmışken, kenan evren ve devlet tarafından tek çare olarak görülen opsiyonun hayata geçirilmesinin sonucudur.
muhafazakar insanlar otelde mi kalır, lüks arabaya mı biner, onlar hep cahildi, cahil kalacak, benim oyum onlar ile bir mi gibi söylemlerin arkasında duran kişilerin düşüncesi.

bunca sene tek bir kesim yattığı yerden rant sahibi oldu, şimdi aşağıladıkları insanların zenginlik ve kültürde kendilerini geride bırakmalarından dolayı fena halde bozuluyor ve çıldırıyorlar. oysa ne güzeldi değil mi geçmişte devleti sömürmek, inönü gibi olmak, çocuklarını dolmabahçe sarayında okutmak.

ne demiş sevgili büyüğümüz; hey gidi günler... artık devleti halkın seçtiği parti yönetiyor. ne işine gelmeyince kapatılan partiler ne de darbelerle kurulan hükumetler devri bitti artık.
kitaba uygun üç kağıdın yükselişidir.

ayrıca muhafazakar kesimin yükselişinden kasıt, maddi anlam da varlıkların artması ise..

türkiye de hiçbir zaman zenginlikte muhafazakar kesimin eline su dökecek bir sınıf olmamıştır.
neden önlenme isteği duyulduğu merak edilen yükseliş.
muhafazakar kesim için geçerli "muhafazakar olmayan kesimin önlenemeyen yükselişi" versiyonu kadar saçma.

muhafazakar ol ya da olma, "ortak yaşam kültürü" öğren gel, önce "saygı" tabi!
izmirli kızları zenginleşen konyalılara, kayserililere kaptırmaktan korkan izmirli oğlan söylemi.

korkma lan; millet sümük bile atmaz o kızların üzerine.
işçi mehmet abi, çiftçi musa dayı neyse de hilmi abi deyince içim cız etti. bu muhafazakar terbiyesizlerin hakkından gelelim dostlarım. benim önerim odalarına dansöz göndermek. fikirlerinize açığım.
güncel Önemli Başlıklar