1. 1.
    yıllardır mantığını anlayamadığım özellikle feminiklerde görülen bir tür davranış bozukluğu örneği.

şu memlekette ailesinden, eşinden, eşinin ailesinden şiddet gören 10 kadından 9'u muhafazakar. yolda gördüğünüz tipik arap giyimli ana dili türkçeyi bile güç bela konuşan hepinizin aşina olduğu o kadın modelinden bahsediyorum. bu memleketin en az %60'ı muhafazakar değil mi arkadaş? bu %60 yıllardır muhafazakar düzen getirmiyor mu bu memleketin başına? e getiriyor hatta üstüne bir de bununla iftihar ediyorlar. en önemlisi de bu %60'lık kesimin içinde kadın yok mu? yarısı lan, bildiğin yarısı kadın bunların. e demek ki halinden memnun bunlar, çoğu da kocam değil mi döver de sever de kafasında zaten çevremizden biliyoruz. bu durumda sana da bana da bok yemek düşmüyor mu sayın amına koduğum? ben şahsen ne hali varsa görsün diyorum, kendi tercihi olduğundan zerre sikimde değil.

hal böyleyken sen şimdi ne sikime benim gibi modern, 3 dil bilen, firma sahibi ve dünyanın dört bir yanında iş partneri olan birini sırf cinsiyetinden dolayı söz konusu çomarlarla aynı kefeye koyuyorsun amına kodumun mavi saçlı marjinal orospusu?

sapla samanı ayırt etmeyi öğren önce, daha düşmanını dahi idrak edebilmiş değilsin. senin asıl düşmanın bu muhafazakar kadınlar, tokmakçıları ise pastanın üzerindeki çilek. sana en çok orospu diyen de, tecavüzü en çok hak ettiğini düşünen de bu kadınlar, gözlerimizle görüyor kulaklarımızla duyuyoruz lan. bak bizzat şahit oldum, yeminle kulaklarımla duydum. uzaktan bir akrabanın öğretmen eşi kansere yakalandı, kemoterapi esnasında malum saçları döküldü. tamamen tesadüf eseri müslüman/muhafazakar kaynanasının ettiği lafı duyunca kanım donmuştu. o saçlarını öyle savurursan kurban olduğum allah da bu hale getirir işte seni demişti hasta kadına.

mümkünse tipiniz bir boka benzemiyor diye de acısını bizden çıkarmayın, tokmakçı bulamadınız diye hanımcı meriçleri de arkanıza alıp topyekün suçlu muamelesi yapamazsınız öylece. ampır ampır konuşup adamın tepesinin tasını attırmayın.
    -2 ... nesgayfe
  2. 2.
    okuduklarıma hak versem bile içimdeki bir taraf hala o dayak yiyen kadını korumam gerektiğini bana hatırlatıyor evet bu insanların tavrı,tarzı,söylemi çok belli. öldürülüp oraya buraya atılan kadınlar için şöyle giyinmeseymiş böyle yapmasaymış diyebiliyorlar ama işte yine de bir kadının dayak yiyor olması insanın içindeki bir yerleri rahatsız ediyor. bu kadınların kocamdır döver de sever de demesinin de tek sebebi cahillik eğitimsizlik. senin o feminik mavi saçlı bilmem ne dediğin kadınların da bu olaylara karşı çıkmasının bir sebebi de eğitimli olmaları bazı şeylerin farkında olmalarıdır ayrıca senin gibi eğitimli, bilgili, görgülü, kültürlü birini emin ol ki tek başına bir kenara ayırıp da değerlendiriyoruz....
    2 ... pieces
  3. 3.
    hala anlaşılamamış serzeniş.

sorun feminik mavi saçlı bilmem ne dediğim kadınların da bu olaylara karşı çıkması değil, medeni erkekle çomarı aynı kefeye koyup tüm erkeklere dayakçı, tecavüzcü, x'çi y'ci muamelesi yapması.
    ... nesgayfe