bugün

yediği yemi tek tek çıkartması durumudur. genelde sonrasında yaşamaz derler ama bizimkinin maşallahı var.
(bkz: geçmiş olsun)
kursağına bir bakın, dolu ise çok yediğinden kusuyor olabilir yada yediği şey bayat vb. dir o yüzden çıkarmıştır.
akşam içkiyi fazla kaçırmasının sebep olduğu durumdur.

ulan muhabbetin yanında iyi gider diye içtikçe içiyo pezevenkler.

sonra öööghhh böööghhh.

benimki de içip içip dövüyo beni.
zevke geldiğinde meydana geliyorsa, korkulmaması gereken durumdur.

muhabbet kuşları birbirlerini sevdiklerinde kusarak birbirlerini besliyorlar. bu nedenle sevdiği bir oyuncakla oynarken, elinize, parmağınıza kusabilir. eğer böyle bir durumsa korkulmaması gerekir.
büyük ihtimalle hastadır. veterinere götürülüp baktırılması gerekir

küçük bir ihtimal ise fazla kaçırmıştır, bunun için otomatik olarak birazını atmıştır. şu ballı yemlerden var ise fazla kaçırabiliyorlar.

her ne olursa olsun bir veterinere götürmek en iyisi.
* olabilir.
(#29099166) kardeşcegzim geçmiş olsun. Benim de yavrum var. O yüzden görmezden gelemedim. Istanbuldaysaniz mecidiyeköyde vetform veteriner klinigi var. Gozde hanim egzotik hayvan seven cok tatlı bir veterinerdir. Muayenehane olarak kullandıkları odada kuslar papaganlar iguanalar mevcut. Yani işten anlayan ehil biri. Kuşunuzu goturmenizi, istanbulda degilseniz bile internetten numaralarını alip aramanızı tavsiye ederim.
yediklerine göre değişir.

ne veriyonuz kuşa şerefsizler. adi pislikler o da can.
hastalık belirtisidir. sonu ölümle biter genelde. acilen veterinere götürmek götürene kadar da suyuna c vitamini takviyesi veya ben supradyn i eser miktarda toz haline getirip karıştırıyordum o şekilde takviye etmek gerekir.
bayat yem, suyla ıslanmış yem, ceyran da kalması, altının çok pis olması gibi durumlarda hastalanması sonucu oluşan durumdur.
hayvana bakamayacaksanız almayın evinize arkadaş.
muhabbet kuşunun kusması hastalık belirtisidir.. bunu açık net bir şekilde söylüyorum.. şimdiye kadar 7-8 tane beslemişimdir bu hayvanlardan artık iyice her şeylerini biliyorum.. o an ölmez belki ama birike birike bir kaç ay içinde ölebilir.. önemsenmeyip boş verilmemeli hemen veterinere götürülmeli.. büyük bir ihtimal mide ve bağırsaklarında bir şikayeti çıkacaktır..
hayvan keyif olsun diye niye kussun yaa.. sen kustuğun zaman keyif olsun diyemi çıkarıyorsun midendekileri.