bugün

güzel bir olaydır kanımca paso evdeyseniz ve yalnızsanız canınız sıkılıyor eğittikten sonra en iyi panpanız olacak hayvandır benimki kaçtı sarıydı tüyleri gittim takip ettim yakaladım ama cünüp müydüm neydim bilmiyorum kaçan başka bir sarı muhabbet kuşu yakalamışım yapılacak birşey yoktu ondan sonraki günlerde artık gözlerim semalarda ağaçlardaydı kaçan muhabbet kuşu yakalayıcılığı yapıyordum gerçekten iyi eğitilirse mükemmel dosttur evin neşesidir çok sevimliler ama namussuzlar sevgili gibidir gitti mi gelmez...
görsel
Marulla yaptığım eylem. Yazık dedim uymuyor arabanın muhabbet kuşu şunu odama götürem de marul verem. Hayvan acayip sesler çıkararak yedi marulu. Ama namussuz bunlar adamın elini ısınmaya çalışıyolar.
ben 11 sene besledim. 99 yazında almıştım, 2011 mayısında gitti kereta. çok tembeldi, bi kelime bile öğretemedim.
bugünlerde tohumlarının yanı sıra takviyeli besliyorum. 3 adet yumurtası var şu anda iyi beslenmeleri lazım malum. bizimkilerin mama tarifi şöyle. 2 adet cici bebe, 1 yumurtanın dış kabuğu, 1 kaşık mısır onu, 3'er adet antep fıstığı ve fındık. hepsini döverek toz forma getiriyorum. her sabah taze haşladığım yumurtayı bu hazırladığım karışıma buluyorum ve veriyorum. çok seviyorlar.

edit. 6 yumurtamız oldu.
Ne cani insanlarsınız lan siz.
Bi de kuşun fıtratında olmayan şeyi yaptırıp konuşturmaya çalışırlar. Konuşmak istiyorsanız yallah bi insanla konuşun.
Onlar sizi tatmin edecek hayvanlar değil.
(bkz: sakin ol şampiyon)
ne alaka birader muhabbet kuşu ırkı türü gereği sadece ev ortamında yaşayabilen hayvanlardandır. camdan salalım da kedi mi kapsın amk.
muhabbet kuşları türkiye ikliminde yaşamaya uygun hayvanlar değil. sıcaklığın 10 derecenin altında olmaması gerekiyor. dolayısıyla türkiye'de dolaşan bir muhabbet kuşu, papağan ya da ona benzer bir hayvan hayatta kalamaz. ev ortamında beslemek onun yaşaması için tek şansı. şimdi diyeceksiniz ki o sektör olmasa ithal edilmez rerere rörörö...

fok balığı yavrularını kürkleri için; kafasına demirle vurarak öldüren insanlar bile sektör oluşturmuşken ve bu yasal olarak engellenemiyorken, bir hayvanı hayatta tutmak canilik değildir. konuşmaya zorlamak da işin daha bir saçma tarafı. o hayvanda ses taklit yeteneği var. bu doğasına aykırı değil, tam tersi doğal yeteneği.

canilik sirktir, avdır, kürk için hayvan öldürmektir. ama hayvanı evinde yaşatmak, doğal ortamına uygun bir hayat sunmak canilik değildir.

görsel
kafesin dışında bile tutuluyor olsa bütün gün evde sıkılıp bunalıyor olabilir belki.
inşallah bir gün sizi de küçücük, kollarınızı açtığınızda demirlere değecek, önünüze saman gibi yiyecekler konulacak, içtiğiniz suların yosunlu olacağı paslı bir kafese hapsederler.
Sonra sizden cüsse olarak büyük birileri gelip size, dilinizin dönmeyeceği şeyler söyletmeye çalışırlar.
Cici kuş denilince tatmin oluyor musunuz bari? O kuştan daha hayvansınız.

Bir de bahaneleri hazır: "Bonlor ov koşo"
Evcilleştiren sizin gibi ahlaksızların zihniyeti.
Geberin.
artık bir moda haline gelmiş olan eylem. her evde bir muhabbet kuşu var. evet.
tamam bizde hayvanseveriz ama siz salaksınız aq, bi muhabbet kuşu besleyenlere çatmadığınız kalmıştı.

veganlarla beraber dünyanın salak insan ortalamasını yükseltiyorsunuz aq.

nasıl sinirlendim yav...
Müthiş bir keyiftir...

Hele ki ses taklit etmeyi öğretebilirsiniz tam kanki olursunuz...

işte bu da 6 yaşındaki kankim...

görsel
güncel Önemli Başlıklar