1. 1.
    11 aydır gözüm gibi baktığım muhabbet kuşumun bir haftada üç kez yumurtlaması sorunsalıdır.

Evet arkadaşlar siz çok bilmişsiniz belki bunu da bilirsiniz diye konuyu buraya yatırmak istedim.

Şimdi efendim 2020nin ilk günlerinde elime geçen bir kuşu sahiplendim. Yemedim yedirdim giymedim giydirdim, bir dediğini iki etmedim, konuşmayı öğrettim adeta çocuğum gibi baktım.
    Neyse buraya kadar iyi hoş fakat karşı cinsiyle değil yakınlaşmak aynı ortamda şimdiye kadar bir kez bile bulunmadığı halde bir haftada tam 3 kez yumurtladı. ilk yumurtasını çıkarırken epey halsizdi, yorgun düşmüştü. Sonra düzeldi fakat iki gün arayla diğer yumurtaları da çıkardı. Araştırmalarıma göre buna kızgınlık yumurtası deniyormuş ama ne zamana kadar böyle devam edecek bu. Korkuyorum efendim, durduramıyoruz sürekli yumurtluyor.
    3 -2 ... kara erik habbesi
  2. 2.
    yalancı gebelik yaşıyor sanırım..
    karşı cins ile iletişim yararlı olabilir.
    kendisi eş seçsin, derim.

edit: kalsiyum ihtiyacına dikkat çekilmiş.
    kendi yumurtalarının kabuğunu yemeye çalışabilir, normaldir.
    1 ... tromp
  3. 3.
    Şimdi ben bunu çiftleştireyim mi böyle devam mı etsin anlamadım?
    2 -1 ... kara erik habbesi
  4. 4.
    Neden yalnız ki eşi olmalı. Onunla civildamali , yazık kuşa. Sen insansın o kuş, kuştan arkadaşı olmalı. Yumurtlamasina gelince bilmiyorum . Hiç kuş beslemedim.
    5 ... giden gider
  5. 5.
    çiftleştir kardom.
    1 ... hzpikachu
  6. 6.
    Vay gavaşeye bak sen ya. Başka kuşlarla yatıp kalkmış demek ki aşüfte. Siz uyurken alemlere akmış muhtemelen.

(bkz: eve erkek muhabbet kuşu atan dişi muhabbet kuşu)
    1 ... masklavi
  7. 7.
    arkadaslar tavuklar ve kuslar horoz olmasa bile yumurtlar horoz olunca dollenmis yumurtlar civciv cikar.

bunu kac kez yazacagiz.

yumurtlamak icin illa ciftlesmek gerekmiyor.
    8- 9 tane yumurtlar tahminen.
    2 ... beton baris