1. 1.
  Komşumuzun bize birkaç günlüğüne diyerek bırakıp bir daha almadığı bir kuşa sahiptim. Ve yalnız kalmasın diye yanına bir dişi aldım. Sanırım bir caniyim.
  2 ... insectoidzz
 2. 2.
  sokağa atsak attı diyecekler, hapsetsek hapsetti. en iyisi derin dondurucuya atmaktır. her iki sorundan da kurtulmuş olursunuz.
  1 -2 ... nevilevile
 3. 3.
  Cani mi?
  Dışarıdaki kuşlardan daha rahatlar. Sıcacık evde, Yemleri önünde kumları arkalarında. Temiz bakılıyor. Sürekli kafeste değiller. Bizimle yemek yiyebiliyor.
  Ben şimdi bu kuşları dışarı bir salsam, en fazla 15 dk dayanabilir. Etraf karga dolu hiç acımaz parçalayarak yer. Hadi kurtuldu sığındı bir köşeye ya soğuktan ya da açlıktan ölür.
  Asıl doğaya salarsam cani olurum.
  3 -1 ... zeki muren baligi
 4. 4.
  Sanırım o canilerden biriyim. Ne yapsaydım iki ayağı da felçli minicik yavru kuşu öylece bırakamazdım.
  3 ... simiago
 5. 5.
  ne caniliği lan. ihtiyaçlarını karşılamazsan canilik evet. sanki doğada bin tane tehlikede değiller. bunlar hep kuşların uçabilme yeteneğini kısıtladığımızı düşünmenizden kaynaklı. yok len öyle bir şey. kuş uçuyor yani rahat ol. ama ihtiyaçlarını karşılamamak, tek teme talim ettirmek evet canilik. kuş sizin kadar isyan etmiyor lan.
  1 ... uzaytamircisi
 6. 6.
  Yani aslına bakarsanız haksız da değil. insan egosu işte. Yani şimdi sen arada bir göz zevkini okşayacak diye ormanda özgürce gezip dolaşma hakkı olan bir hayvanı yıllarca esir gibi tutuyorsun.
  ... talihsiz sokak kedisi