bugün

ismini muazzez abacıve bülent ersoy'dan oluşturmuş,gerçek adı hatice yıldız levent olan(mış) nostalji albümleriyle patlayan şarkıcı.nicoletta braschi'ye çok benziyor.
web sitesi de var.ahan da.(http://www.muazzezersoy.net)
asla yakalayamayacağı söhreti nostalji serisiyle yakalamış olan şarkıcı.
iyi niyet elçisi seçilmiş nostalji şarkıları seslendiren zat.
torunu da olan seri albüm çıkarmıs sanatcı
dün rumeli hisarında dinlediğim mikrofonu omuz hizasında tutarak bile güçlü ses çıkarmayı becerebilen nostalji şeysi.
amuda kalkıp üç takla atsa bile içinde bulunduğu durumdan kurtulamayacak olan şarkıcı. o izzet yıldızhana mahkumdur artık
(bkz: nostalji kraliçesi)
12 albümden oluşan nostalji serisi yapmış sanatçı.
nostalji ayağına malı götürmüş uyanık şarkıcı.
izzet yıldızhan ile birlikte olup, olmayan karizmasını eksiye düşürmüş nam-i deger nostalji kraliçesi.
izzet yıldızhan ile beraber türk televizyon tarihine "program bölmece" olayı ile geçmiş kişilik.
nostalji albümlerine devam edecek olan basit şarkıcıdır. kraliçelik eski şarkıları soylemekle olmaz kardeşim. yeni şeyler üreteceksin, yorumlayacaksın. ne bu elli tane nostalji albümü yapsan ne.
sesinden, yorumundan, kişiliğinden zerre haz etmediğim klasik türk müziği sanatçısı.

bir dönemin boşluğunu doldurmuştur; 90'lı yılların ikinci yarısından itibaren; hamiyet yüceses, safiye ayla ve zeki müren'in vefatı, müzeyyen senar, muazzez abacı ve emel sayın'ın daha az albüm yapmaya başlaması, gönül yazar'ın profesyonel sanat yaşamını sonlandırması, bülent ersoy'un arabesk ve fantezi müziğe, ahmet özhan'ın ise ilahilere yönelmesiyle oluşan klasik türk müziği sanatçısı boşluğunu doldurmuş olan kadın.
birleşmiş milletler mülteciler yüksek komiserliği'nin 8 iyi niyet elçisinin en sonuncusudur. diğerleri ve katılım tarihleri şu şekildedir:
barbara Hendricks ( 1987), Adel Imam (2000), Angelina Jolie (2001), Giorgio Armani (2002), Julien Clerc (2003), George Dalaras (2006), Osvaldo Laport (2006).

UNHCR sayfası işe şu adrestedir:
http://www.unhcr.org/help/4610fb712.html
herhalde bir insan bu kadar itici olabilirdir kendisi..
konuşmasına zorla duygu katmaya çalışarak oldukça yapaylaştıran ve kibar hanımefendi tavırlarının altında fırtınalar koptuğu izlenimi veren ,sanki sorunları varmışta takılı kalmış gibi hissettiren bir ses sanatcısı.Kısacası doğallıktan yuksun.kendini saklamasa daha sempatik olacağını düşündüğüm kadın .
yıllar yılı dinlediğimiz eski şarkıları "nostalji 1, 2,3,... 17896933" diye uzayıp giden serilerde sanki ilk kendisi seslendiriyormuş gibi toplamış, ne kendi bir şarkı üretmiş, ne de başkasından satın alıp seslendirmiş, en kolay ve ucuz yoldan paraya ve şöhrete sahip olmayı hedeflemiştir. bir arada bir mankenle göz açıp kapayana kadar evlenmiş, göz açıp kapayana kadar da boşanmıştır. bu kadar çabuk evlenme gerekçesiyse şuymuş; ben öyle nikahsız olarak orda burda görülmek, haber olmak istemem. böyle yetiştirildim."**

bir de tsm kraliçesi denmiyor mu kadına? saçımı başımı yolasım geliyor. yahu tsm kraliçeliği buna mı kaldı be? tsm nerde bu kadın nerde? yıllarca türk sanat müziğine emek vermiş bir sürü sanatçıya ne büyük bir harekettir tutup da bu kadına "tsm kraliçesi" demek. gitsin izzet yıldızhan'la sabah şekerleri sunsun.
(bkz: bülent abacı)*
yaptığı nostalji albümleriyle kulaklarımıza eski tınıları tekrar dinletmiş fakat özgün albümleriyle pek başarılı olamamış şarkıcı hatun kişisi. nostalji albümleri gerçekten güzeldir.
ekranda görünürken kendini kasmasa, günlük hayatta olduğu gibi içten ve eğlenceli olsa reytingi tavan yapacak olan, sesi gerçekten cok güçlü ve kaliteli kadın. kameralardan hiç hoşlanmıyor. sanatı haricinde gündeme gelmekten nefret ediyor. her gece sevgili değiştirip skandaldan skandala koşan düşüklerin manşetlerden düşmediği ülkede, geri planda kalmayı bir şeref addediyor. sürekli olarak erkanda alkollü olduğu iddialarına karşılık, kesinlikle alkol kullanmıyor.
süleyman demirel*'in cumhurbaşkanlığı döneminde devlet sanatçısı ünvanı verilmiştir.
harika ötesi bir sese sahip sanatçı.

müzik konusunda da aslın gibi davranmak, doğal olmak çok önemli. kendini işine vereceksin. sesinin uyduğu şarkıları söyleyeceksin o zaman sürekli olursun. sürekli olacağından şüphem olmayan sanatçıdır.
ağır ağır hareket edip beni ziyadesiyle sinir eden;nostalji albümlerinden sonra albüm satışı yapamayan nostalji şeysi.
başka bir yerden kazanç sağlayamadığından olsa gerek nostalji albümlerinin nostaljisini yapacak olan sanatçı.
muazzez abacı ve bület ersoy'un isim ve soyisim birleşimi ile sahne adını koymuştur.
kaç kere yemin ettim
kaç gönüle de girdim
sensiz yapamıyorum ahh
bak yine geri geldim

dizeleriyle beni benden alan türk sanat müziği ustası.
kristal berraklığında ki ses.
1958 doğumlu ses sanatçısı.
dün trt'de yayınlanan konserindeki uzun konuşmasının bir kısmında "ben sevgili muzonuz" diyerek seyredenleri dumura uğratmıştır.
michael buble'nin yaptığının aynısını, ondan yıllar önce yapmıştır. ama çok kötü yapmıştır. hele sesi o kadar dar ve kulak tırmalayıcıdır ki... ikide bir detone olur. falan filan...

gereksiz kadın.
michael buble'nin yaptığının aynısını, ondan yıllar önce yapmıştır. ama çok kötü yapmıştır. hele sesi o kadar dar ve kulak tırmalayıcıdır ki... ikide bir detone olur. falan filan...

gereksiz kadın.
(bkz: yandaş)
çok sevdiği muazzez abacının adını ve yine çok sevdiği bülent ersoyun soyadını alarak kendine sahne adı yapmıştır.
barış manço şarkılarının katili. tam açacağım can bedenden çıkmayınca şarkısını barış manço'dan ama aklıma bu kadının yorumu geliyor ve şarkıdan soğuyup vazgeçiyorum. ne günahı vardı o güzelim şarkıların be ablacım? keşke hiç bulaşmasaydın.
ankara gece klüplerinden sanat hayatına atılmış türk sanat müziği sanatçısıdır. unutulmakta olan eski muhteşem türk sanat müziği şarkılarını 'nostalji serisi' albümlerle tekrar türk halkına hatırlatan saygıdeğer insan.

düşünün bodrum'dasınız, akşam üzeri ve hava yavaş yavaş serinlemeye başlamış, batan güneşi izliyorsunuz bir yandan. masanızda sevgili dostlar ve rakı. muazzez ersoy ''duydum ki unutmuşsun'' şarkısını söylüyor. zamanın durduğu andır. yok böyle bir zevk.
(bkz: 14 eylül 2012 muazzez ersoy etimesgut konseri)
2006 yılından bu yana bm mülteciler yüksek komiserliği'nin türkiye'deki iyi niyet elçisidir.

görsel

(bkz: unhcr)
türk milliyetçisidir.

görsel

görsel
türkçüdür türkçü.

https://www.facebook.com/...deo.php?v=183490335119643
küçüktüm o zamanlar, ilkokula falan gidiyordum. teyzem bekardı o zaman tabi. gece radyoyu açık bırakıp yatmıştık. bütün gece muazzez ersoy çaldı. benim o zamandan aşktan sabıkalı olacağım belliymiş. gizli gizli ağlaya ağlaya uyumuştum o gece.
lider devlet bahçeli'ye jest yapmış sanatçımız.

şöyle bir de bozkurt yapsaymış tadından yenmezmiş vallahi *

https://www.facebook.com/photo.php?v=572949616081162
götü kıllı ünlüler başlığı altında ismini yazdığım şarkıcı. 2 dakka sonra silindi. ve gelen açıklamada ağır hakaretten dolayı yazıyordu.

hamiş 1: ağır hakaret derken?

hamiş 2: benim bildiğimi, sözlük yetkilileri de mi biliyor? siz anladınız??????

hamiş 3: cevabınızı bekliyorum.

hamiş 4: öperim.
çok yaman bir müzik kasedi çıkacağı iddia edilen sanatçı.
yutubu sallar diyorlar.
Nam-ı diğer hatice yıldız levent.
Bundan on yıl kadar önce , uçakta çocuğu ağlayan kadına susturun şunu, biz senin çocuğunu dinlemek zorunda mıyız diye kızan ama çocuğun annesinden, biz de sizin sesinizi duymak istemiyoruz ama hangi kanalı açsak siz çıkıyorsunuz cevabını alan şarkıcıdır.
24'üncü albümünü çikarmak uzere olan 56 yasindaki sanatci. Dalga gecilen nostalji 1-12 albumleri 90li yillarda 11 milyon satmıştır.
özlemesende özlüyorum...
hiç gelmesende bekliyorum..
rüyamda seni görüyorum..
hala seni cok seviyorum..

beni derinden etkileyen sarkıyı seslendiren sanatcımız.
saatler önce kaldırıldığı hastanede vefat etmiş olan sanatçımız. allah rahmet eylesin. yakınlarına büyük sabır diliyorum.
sesi güzel olan kadın. evet.
şoförüne aşık olmuştur.

http://www.posta.com.tr/m...ldu-.htm?ArticleID=339306