1. 1.
    şehirlerarası otobüs yolculuklarında karşımıza çıkan durum. tamamen iyi niyettendir. yollarımızın kötülüğünden otobüs sarsılıp da bardaktakileri dökerek üstünüzü başınızı batırmasın diyedir.
    3 ... gerko
  2. 2.
    bazen abarıp kolanın asitinin bardağı doldurması akabinde doldu sanıp bırakması, asit gidip kola ortaya çıkınca yarım bardaktan bile az koymakla sonuçlanmaya kadar giden bir durumdur.
    2 ... 6.4.r.1.$.h
  3. 3.
    litrelik kolaların artıklarını bir yerde topluyorlar sanırım . çünkü öyle boşaltır gibi ses geliyor. yoksa o ses...
    -1 ... kacak kelebek
  4. 4.
    mesrubatı etrafa dökmemek icin yapılan bir harekettir.tabi bardagı tam doldurup etrafa dökmeyenleri de vardır.takdire hak edenler bu son gruptaki muavin cesididir.
    1 ... enigma13
  5. 5.
    ICECEK sikintisi ceken otobüs sirketlerinin yaptiklari durumlardan biridir... Zira yüzlerce ucakla seyahat ettim hep bardagi doldolu getirdi hostesler... *
    -3 ... citlembik
  6. 6.
    (bkz: dudak payı)
    2 ... salca
  7. 7.
    tr'nin yollarındaki tüm olasılıklar için alınmış olan bir önlemdir. Sıcak içeceklerin hazırlanmasında değerli katkı sağlar..
    1 ... sakizzz
  8. 8.
    şöyle bir anım vardır ki sözlük ahalisi sizinle paylaşayım diyorum. 3 kafadar bodruma gidilmektedir. muavin gelip çay mı kahve mi diye sormuştur. yanımda ki arkdaşım* çay istemiştir. sıra bana geldiğin kahve istediğimi söyleyip beklemeye koyuldum ben. çok bilen arkadaşım görkem ' abi neden bardağı bu kadar az dolduruyosun?' demiş bulundu. muavinde benim bardağım biraz fazla koydu. evet hemen aynı dakikada yolun azizliğine uğradım kahvem döküldü. evet bacağımda yandı. o koltuğun arkasındaki bardak tutacağıda ıslanmış oldu. kahvemde çok az kaldı. şimdi hangisine yanayım ben. siz siz olun muavinin işine karışmayın. yok hayır karışacam diyorsanız kendi bardağınızla ilgili karışın.
    1 ... jaymz
  9. 9.
    ilk bakıldığında nereden kırpsam kardır hesabı gibi gözükse de biraz sonra tekerin çukura düşmesi ile lem iyi ki de tam doldur a.q dememişim denilen bir anı.
    2 ... ismahael
  10. 10.
    bol bol sallanan bir ortam icin gayet zekice harekettir.
    1 ... selmagezinir