1. 1.
  çağdaş uygarlık düzeyi.
  2 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  yunanistanın neden 60 basamak üstünde olduğumuzu anlayabilmemiz adına küçük bir örnek;


  kötüleyen dingil'e(ler?) not: hahaha! işte bu salaklığınıza gülüyorum..
  1 -2 ... amadeus
 3. 3.
  bizim ülkemizde olmayan seviye. yok işte kardeşim! onlar ilk tanışmada vuruşuyorlar. olmaz böyle! öyle etek boyu kısaltmalarla, kesif amatör makyajlara olmuyor bu işler. muasır olacaksan, batıyı birebir kopyalayacaksın. gösterip vermemek yobazlıktır. -gerçek yobazları buldum- tanıştığımız gün vuruştuğumuzda batı ülkelerinin seviyesini yakalamış addedileceğiz.

  edit:
  ne oldu, ilk buluşma mağduru musun sen de?
  2 -1 ... benn
 4. 4.
  tayyip erdogan'in dilinden dusurmedigi sozdur. bakalim gorucez diye cevap verilesi hadisedir.
  1 ... karakuzusu
 5. 5.
  atatürk'ün ulaşılması için türk gençliğine bıraktığı miras.
  ... nero claudius caesar augustus
 6. 6.
  84 yıldır önümüzde hedef olarak duran, lakin yakınlaşacağına her geçen gün uzaklaşan çağdaş uygarlık seviyesi.
  3 ... kizilmaske
 7. 7.
  çılgıncasına sevişmek istediğim medeniyettir o. kaprisleri yoktur, hoş muhabbetli, her türlü düşünceye saygılı ancak her türlü pisliği de yine perde arkasından işleyen sinsi bir arkadaştır. arkadaş dediğim birisi ile sevişmek dürtüsü de pek süpermiş.

  mehtaba karşı çok güzel olur.. birkaç defa yakından görmüşlüğüm el ele tutuşmuşluğum olunca dur lan bir de öpeyim şunu diyerek öpüşmeye başlayınca o güzelim dudaklarından bıyıklar çıkmaya başlamıştır. korkuyla gözlerimi açtığımda tayyip'i görünce karşımda, "baş örtüsü takmam güzelim" diyordum ki, "ananı da al git... " demeye başlamasıyla hüngür hüngür ağlayarak rüyamdan uyanmam bir oldu. hala hatırladıkça elim ayağım titrer ara sıra. yaa ya.
  1 ... mikserde yuzen balik
 8. 8.
  dunya'nin icinde tek tek medeniyetlerin oldugu ve bu medeniyetlerin kendi icinde yari$tigi, rekabet ettigi ortamdan bahsedilmektedir. bu da kapitalist duzen anlamina gelir. ataturk'un muasir medeniyetler seviyesi cumlesinde sozu gecen anlam turkiye'nin boyle bir yari$a girip ustun olan tarafta olmasini istemistir.
  2 ... spiritualized
 9. 9.
  kimi kendini bilmezler tarafından başbakan erdoğan'ın ülkeyi ulaştırdığı sanılan seviyedir. kasımpaşa ağızı yapıp, van münüt demekle, suriye ile vizeyi kaldırmakla olsaydı o işler. te heyyyyy.
  1 -1 ... jamal sellami
 10. 10.
  böyle giderse sonsuza kadar ulaşamayacağımız seviye*
  ... masaustu kisayolu