bugün

mesene ve emesen seklinde telaffuz edenler olarak iki altgruba ayrilan toplulugun zihniyeti.
(bkz: harbiden ama mahmut mu diyelim)
bu zihniyetten yoksun insanlar şöyle mi:

- ahmet sen dün msn messenger a girdin mi?
+ yok ben dün msn messenger da değildim.
- dün msn messenger da kim vardı biliyor musun?
+ evet biliyorum dün bir ara baktım msn messenger a.
- msn messenger da kimin olduğunu bilmen imkansız.
+ gamze vardı.
- sana da mı verdi lan msn messenger adresini o şıllık.
+ yok lan geçende ben pişkinlik yapıp istedim ondan msn messenger adresini. o da bak msn messenger adresimi veriyorum ama kimseye verme dedi. *
microsoft firmasının hiç kullanmadığım anında mesajlaşma* aparatı olan msn messenger'a, sanki doğru bir şeymiş gibi ısrarla "msn" demek, "msn" başlığı altına aslında "msn messeger" başlığı altına yazılması gereken entry düzmekle birlikte sopanın güzelini hakketme dürümü.
ağzını yormak istemeyen tembellik.
iletisimi sekteye ugratmiyorsa -ki ugratmaz- pek de takilmamasi gereken *tir.
ayrica;
(bkz: sozluk yuzunden tiksinilen kelimeler)
ülkeyi iran'a çevirmesi an meselesi olan zihniyettir.

(bkz: türkiye laiktir laik kalacak)
gercekten sasilasi insanlardir. msn messenger a nasil msn derler ya!!! pes!!! iste bu gibi zihniyete sahip insanlar yüzünden gelisemiyor bu ülke. oha yaa msn diyo yaa!!!
(bkz: uyan ey türk halki)
(bkz: uyan eyy msn gencligi) *
farkındalığı olmayan budaklı meşe odunu ile dövülesi insanların eylemi.
bu davranış şeklinin çok derin manaları vardır. bunları açıklamak için bir ömür yetmez.

(bkz: msn e mahsun diyen kendini bilmez)
(bkz: haşa)
messenger demeyi beceremeyen insandır. mesıncır diyemeyip mesenger diyerekten gülünç duruma düşmektense kısaca msn der. mesene olarak da söyleyebilir.
siradan bir eylemdir. keske tek derdimiz bu olsa.
bundan sonra windows live messenger diyelim. hatta ve hatta bmw yerine bayerische motorenwerke diyelim, hiç anlamlı kısaltma kullanmayalım.
teknolojik evolusyon icerisinde oldugumuz bu donemde gerceklestirilen bir eylemdir.

msn, microsoft network olup; msn'de online olmak demek microsoft network'unde*** online olmak demektir. fakat msn messenger'da online olmak ms'in im programinda, yani microsoft network messenger'da online olmak demektir.

msn messenger bir microsoft network hizmeti degil midir? evet oyledir. peki msn'de online olmak, msn messenger'da da online olmayi kapsamaz mi? kapsar.

ee niye o zaman msn messenger yerine msn de online olmak terimi kullanilmiyor? aslinda kullaniliyor fakat yanlis kullaniliyor. sadece msn messenger'da online olan kisi msn'de onlineim diyemez, hotmail, space ve bu tur msn zimbirtilarinda da online olmadigi surece.

buradan tum duyarli vatandaslara gelin hep beraber msn messenger a msnm diyelim kampanyasina katilmalari icin cagrida bulunmak istiyorum.

peki msn network nedir? msn network oss sinavi gibi biseydir. ayri konudur.
güncel Önemli Başlıklar