bugün

(bkz: eylenmek)
(bkz: eğlenmek)
(bkz: konuştuğu gibi yazmak)
(bkz: cık cık cık)
eğlendik yerine eylendik yazarak türkçe özürlü olduğunu msndekilere belirtme şeklidir.
müdahale etme duygusunu depreştiren cümle.
asosyal değilim mesajıdır.
(bkz: hem emo hem mutlu)
(bkz: eylenmek derken)
(bkz: allah rahmet eylesin)
bi de o günün kötü geçmişse o yazıyı yazana bi bahaneyle çatılır, sinir bozucu bir yazıdır.
(bkz: beraber yürüdük biz bu yollarda)
okuldan dönen anaokulu öğrencisinin girişeceği eylemdir. daha türkçe dersi almaya başlamamış tabi.
ilgi çekmeye çalışmaktır.
Tam bir ergen,insanlara hava atma isteği artarken dil bilgileri azalan kişinin msn nickidir.
o gün eğlendiğini belirtmeye çalışmaktır. 'iyi de, banane bundan. bana mı eğlendin kardeşim?' diyesi gelir insanın.
gezmekle harcadığın boşa geçen zamanını, ilkokul sıralarına dönerek ve yazım kurallarını öğrenmeye çabalayarak harcasan daha iyi edersin dedirtecek hadisedir.
bende seni adam sanardım ğ ve y farkını bilemeyecek kadar küçükmüşşün diye düşündürecek,hatta malum kişiden tiksinmeye kadar gidecek durumdur.
aslında ölüdür.
türkçesinin konuşmaktan ziyade yazarken bile ne kadar bozuk olduğunu göstermekten çekinmeyen tiptir. muhtemelen alfabesinde "ğ" kaybı yaşamıştır.
"buqn accaip eqlndk." yazanları da mevcuttur.

kendi çapında, "sizin arkadaşlarınız yok. eğlenemiyorsun. ohh ohh canımıza değsin nasıl eğlendik ama." dercesine göndermede bulunurlar. yazıktır onlara. onlar da candır.
msn'den engelleme nedenlerinin üst sıralarında yer alır.

(bkz: bi siktir git lan)
Bu aktiviteye katılmayıp iletiyi msn'de görenlerin ilgisini çekmek için kullanılır.Bu iletiyi yazan kişinin amacı çok eğlendiğini birilerine anlatma isteğinden doğar.Bu sayede bu arzu giderilebilir ama dinleyenin işi zordur.Kötü geçmiş bile olsa mükemmel olarak anlatılır.
düzgün kullan şu türkçeyi diye meşe odunuyla dövülsün.
msndeki eski sevgiliye selam yollamaya çalışmaktır, kıskansın çatlasın istemektir.

ayrıca (bkz: bugün acayip ellendik)
onu yazan bunu da yazdı;

-ashkımm grdün müüü çocu choooqq sheker yhaaa-

(bkz: bye bye türkçe)
(bkz: türkçenin içine sıçmak)
"ayda yılda yok hayatımda ilk defa eğlendim dışarı çıktım yazmazsam ölürüm" durumu.
gezip tozmuş , arka arkaya esprilere gülen pezevenktir.