bugün

offline görünüp orada olmaktan bir önceki adımdır.
kişi o andan orda olsa dahi telefonla konuşuyor olabilir yada bir misafiriyle ilgileniyor olabilir bu arada bilgisayara da dokunmadığı için otomatik olarak belli bir süre sonra dışarda yazdığından dolayı aslında hemen kötü düşünülmemesi gereken bir olaydır. mazereti olabilir kızmadan önce durumun aslı astarı araştırılmalı öyle cevabı verilmesi gereken durumdur .
işi başından çok olan insan evladıdır bu kişi. msn inden yapması gereken görüşmeler ve dosya alışverişleri olduğu için dışarı modun da takılmak zorunda da kalabilir. diğer arkadaşlarına vakit ayarımadığı için geyik de çeviremez. yazıktır günahtır.
(bkz: aralarda bir yerlerde olmak)
muhataplarına cevap vermeme opsiyonunu kullanan insan evladıdır, sınırlı bir özgürlüğün sahibidir ayrıca.
(bkz: orasi bi muallak) * *
sanane kardeşim diye başlanan olaydır,msn accountu benim değil mi istediğimi yaparım diyerek devam edilebilir.dışarıda olmasam bile ben böyle seviyorum diyenleri de vardır.kısacası herkes kendisinden sorumludur,isteyen istediğiyle konuşur isteyen istediğini siler,engeller.**
paranoyaklık belirtisidir. eğer msn zirvesindeyken yapılıyorsa, kişi "abi ben acıktım bir şeyler atıştırıp gelicem, sonra görüşürüz" der, durumunu dışarıda olarak ayarlar ve pusuya yatar. ama kendisi hakkında bir şey yazılıp yazılmadığını kontrol eder, iyi ya da kötü fark etmez. kendini tatmin etmek ister.
msn e offline olarak girip millete ''ben buradayım haberin olsun'' demekten daha iyi bir durumdur.
"hava mı atacaksın" istegidir.
- aga msn acık senin.
+ sen nerden biliyon ?
- ben bilirim. mi diyeceksin ac sen sunu online ol akıllı ol *
adamı gıcık eder. sonra bunu yapan insan sana ileti yollar bakarsın hala dışarıda yazıyor iyice gıcık olursun...
durumu dışarıda olarak gözüken ve iletisine de dışarıda yazıp aslında msn başında olmaktan daha iyi bir durumdur.
ruh halinin göstergesi. (bkz: aynı anda iki yerde bulunmaya çalışmak)
çok kalabalık listesi olan insanların bazen yapmak zorunda kaldığı durum. orda dışarıda yazar ama herkese yetişemiyosa çevrimiçi görünüp cevap vermemektense dışarıda yapıp yoktum denilmeside muhtemel.ayrıca cok normal bir durum istediğim zaman isteğimle konuşurum demek isteyen kişinin kendini belirtme durumu.
(bkz: niha ha ha ha)
film izlerken oto meşgul olmasın diye yaptığım eylem.aslında amacım mesaj atanların haykırışlarını duyup cevap verebilmektir.*
Pek konuşmak istememe durumu... Acil işleri olan kişiler yazarsa cvp verilir...
madem dışardasın niye neti msn açık bırakıyorsun,
madem açık bırakıyorsun niye dışarı çıkıyorsun falan filan gibi söylemlere yol açan hadisedir.
internet geldi mertlik bozuldu valla.
neden yapıldığına anlam verilemeyen bir davranıştır.orada dışarda şeklinde bir ibarenin belirtilmesi kişinin o an için bilgisayarın başında olmadığını ve verilen selamlara cevap veremeyeceği anlamını taşır fakat bilgisayarın başında olup da kendini dışarda olarak gösteren kişi anlam verilemeyen kompleksli duygular içinde olup bazı şeyleri amacından saptırmayı alışkanlık haline getirmiştir.kendini dışlanmış mı hissediyordur yoksa bazılarıyla konuşmak mı istemiyordur bu gibi değişik durumlara alternatif olarak meşgul moduna ayarlama yapmak daha mantıklıdır en azından bir yanıltıcılık yoktur. ****
cevrimici olur olmaz dısarı cıkan(!) insanların durumu.
ne artistlik ne kendini beğenmişlik ne de arkadaşlarla konuşmak istememektir. insanın o anki ruh haliyle ya da o günkü yoğunluğuyla alakalı bir durumdur. olası ihtimaller;

msn den arkadaşlarıyla ödev, sunum vs. hazırlıyor olabilir
telefonla konuşuyor olabilir
sadece sevgilisiyle konuşmak istiyor olabilir
uzakta olan bir arkadaşıyla konuşmak istiyor olabilir
morali bozuk olan bir arkadaşını teselli ediyor olabilir
morali bozuk olduğu için sadece yakın bir arkadaşıyla konuşuyor olabilir
tv izlemeye gitmiş olabilir, zira 7/24 pc başında olmak zorunda değildir
online listesi kabarık ve bunların çoğu yakın arkadaşı olabilir (bak işte buna kızmakta haklısınız, ama kişi de kendine göre haklıdır çünkü bu durumda bölük pörçük, her pencereye yetişmek adına geçiştirme muhabbetler ederek karşısındakini otomatiğe almak zorunda kalmaktan hoşnut değildir.)

zaten bill amcam da bu tür nedenlerden ötürü dışarda seçeneğini eklemiştir. fazla takmamak, önemsememek gerekir. çok rahatsız ediyorsa hiçbir şey yazmayın, bak baklım birdaha yapıyor mu terbiyesiz.*
bir içerde bir dışarda olma olasılığı yüksek olan insandır...
sevgilisiyle konuşuyordur o sevgilisiyle, hadi bi rahat bırakın bakalım onu!*
bazı arkadaşları kırmamak için yapılan aldatmacadır.lakin bahaneniz olur hemde karşı taraf beni tiklemiyo diye kırılmaz.
güncel Önemli Başlıklar