1. 1.
    msn avatarlarına bakaraktan kişinin psikolojik ve spastokostik özelliklerini araştırma ve uyarılar önlemler, hemen başlayalım.

1- yüzün yarısının bulunduğu avatarlar:

a) psikolojik yönden: bu ibneler kendilerince işin karizmasındadırlar. eğer fotoğraf yakın çekimse bakın renkli gözüm var anlamına gelmektedir.
    b) spastokostik yönden: bu insanlar haftada bir sevgili değiştirir ve çok tutulurlar.
    c) uyarılar ve önlemler: msn de böyle bir avatara rastladınız. önce derin nefas al. sonra msn kişisi bayansa;
    - ahhh ne güzel gözün var, bana versene... tadında espriler yapmayın, yapan arkadaşınız varsa uyarın yapmasınlar. çünkü hoş şeyler değil.
    - eğer erkek kişisi ise hakaret vari kelimeler kullanabilirsiniz. ''yüzünün yarısı nerde oğlum, yaralı surat'' tadında kelimeler. ya hatta erkekse birşey yazmayın.

2- çıplak avatarlar:
    a) psikolojik yönden: erkekse bildiğin puşttur, volkan demirel fotoları koyup benim diye yutturmaya çalışır. eğer kişi bayansa fake olma ihtimalini falan unutup yazılın, erkek çıkarsa ülkü ocağındaki arkadaşlarınıza haber verin adam etsinler, var böyle tipler abi ne yapcan. eğer gerçek bir bağğyansa hemen gelin sözlükle paylaşın. şaka lan şaka, bize ne.
    b) spastokostik yönden: bu kişiler gösterip vermeyen cinstendir. spastiktir.
    c) uyarılar ve önlemler: daha öncekinden daha derin bir nefes alın. bayan arkadaşlara tavsiyem s ve c harfi bile kullanmasınlar. mesela;

- sevdiğin seyler neler
    + se-sex mi evet hard sex, ye beni gibi anlamlar çıkarırlar.
    * bacakların o kadar güzel ki hahaha
    erkek arkadaşlara tavsiyemse hemen olaya dalmamaları.

- ya gecen gün benim bir arkadaş amerikan pastasını izlemiş, ben izlemedim. valla bak.

burda iki secenek var.

+ hımmm, çok güzel film, geçen gün ayşeyle izledik kikiki...

+ ayy gerizekağğlı neler izliyosun.

kişiniz ç.dışı gözüküyor.

3- bebek avatarları:
    a) psikolojik yönden: bu avatarda çok sey anlatılmak istenir işlenen temalar genellikle; tipim kayık ne yapayım, kız tavlamak için şirin bebek fotoları, senden çocuğum olsundur.
    b) spastokostik yönden: avatar sahipleri balık burcudurlar. üstlerine fazla gitmeyin.
    c) uyarılar ve önlemler: bu bebişlere mecbur olmadıkça yazmayın gerekirse engelli dursunlar işin düşerse engelini kaldır.

- nerelerdesin hayırsız, ne zamandır msn de yoksun
    * ben hergün giriyom sen yoksun kikiki
    - ayşe yarın sınav kaçta
    * saat 4 te canım.
    - e ben ozamn çıkıp çalışıyorum, hadi öptüm seni.

kişi tekrar engellenir.
    2 -1 ... hertar lazim bize