bugün

optik mouseların çıkışından sonra değerini yitirmiş olan, bir zamanlar reklam aracı olarakta kullanılan pad.
fareler için yapılmış bir çeşit orkid.
mouse(fare)aygıtını masada dolaştırırken çizilmesini önlemek için altına koyulan kağıt veya kumaş dokulu cisim.
eğer masanız cam ve mouseniz optik ise lazım olan gereçtir.
basima is acmis fare yuvasidir.farenin altina yerlestirilir. soyleki arapca ogrenmeye yeni basladigim bir zamanda yemende bir alisveris merkezinde mousepad aradim bulamadim. kasiyerlerden birine sordum.. ama bende arapca, adamda ingilizce olmayinca bir turlu anlasamadik. sonra yanimda bulunan bir bayana sordum;
- ingilizce biliyon mu bacim?
baci; yuh ben bilmem ama gankam bilir
diyerek yanindaki arkadasini isaret etti.. isareti alan diger kiz hemen yanima gelerek sorunumu cozmek icin cabalamaya basladi. sordu mousepad falan sonra kasiyer bi elemani gonderdi bilisim bolumune. gelen eleman mousepad yok dedi. sonra ben kiza donerek
- bacim tamam saolasin yalniz ben bunun arapcasini istiyom.bana ismini yazabilirmisin? diyerek ona bi fis ve kalem uzattim.. dedim;
- ismini yaz.
kiz yazdi bir seyler sonra aldim fisi elime. kalemi de cebime aldiktan sonra fise bir baktim

emel
735469774
bileğin geldiği kısmı yastıklı olanları çoktan çıkmış olan gereç.
(bkz: teknolojiden uzak kalmak)
Bilgisayar donanımları açısından yan araçtır. Olması, rahat kullanım açısından gereklidir.
eskiden ekran filtresinin ekurisiydi. optik fare ve lcd ekran çıktıktan sonra ikisininde pek esamesi okunmuyor.
(bkz: mouse pad yerine orkid kullanmak)
(bkz: mousepad yerine defter kullanmak)
yaz sıcağında, serinlemek için kullanılabilecek araç.
nanoteknolojinin de el atıp, radyasyon kapanı haline getirdiği artık adından donanım diye söz ettiren mouse kilodu.
http://www.gadgetgrid.com...riental-rug-mouse-pad.png
ekrana bakmadan yazı yazan ben için anlamsız entry girme sebebidir.
aşırı hassas olanları klavyenin hemen altında bulunması habire elinizin oraya değmesi sorun yaratır. laptopdan soğutur.
bazen, bir eğitim bilimleri kitabı olabilir.
mouse un kullanılacağı yüzeyi elverişli hale getirmek için kullanılan, ana maddesi kauçuk olan ürün.

görsel

şöyle bir mousepad üretsem satılır mı acaba. ticari olarak düşünüyorum. fikir verin arkadaşlar.